+421 907 744 331

Tajomstvo toho, čo robí Online kurz AngličtinaRýchlo tak masívne úspešným, môže teraz naštartovať tvoju kariéru, tvoj biznis a umožniť ti prekonávať prekážky a vyriešiť rôzne druhy problémov od ich koreňovej príčiny tak, aby sa nikdy znovu neobjavovali – rýchlo a ľavou zadnou

 

Nový systém premýšľania a riešenia problémov, ktorý som použil na vytvorenie najúspešnejšieho slovenského kurzu angličtiny ti dnes môže pomôcť

 • získať povýšenie
 • zarobiť viac peňazí
 • stať sa v tvojom zamestnaní nenahraditeľným
 • naštartovať rast tvojej firmy
 • stať sa autoritou v tvojej oblasti
 • dosiahnuť úspech v tvojom biznise
 • byť zdravším
 • vyriešiť opakovane sa objavujúce problémy vo všetkých oblastiach tvojho života

 

Nástroje, ktoré som použil na vytvorenie masívne úspešného Online kurzu AngličtinaRýchlo dnes totiž zdieľam s verejnosťou, aby ľuďom pomáhali v ich kariére, firme a tiež v iných oblastiach tvojho života.

 

Tieto riešenia ti umožnia

 • riešiť tvoje problémy od ich koreňa a tak, aby sa znovu neobjavili
 • riešiť problémy v tvojej firme od ich koreňa a tak, aby sa znovu neobjavili
 • objaviť zatiahnutú ručnú brzdu, ktorá ti bráni v rozbehu na ceste za tvojím úspechom a ako túto zatiahnutú brzdu odpáliť, aby si sa konečne rozhýbal
 • prichádzať s novými inovatívnymi riešeniami, ktoré prinášajú skvelé výsledky v tvojej firme, pre tvojich klientov, pre tvojich nadriadených a pre ľudí v tvojom osobnom živote

 

Ak si sa niekedy chcel vo svojej práci, alebo vo svojej firme posunúť na nový level…

Ak si niekedy zažil, že si riešil problém, ale stále sa ti znovu objavoval a nie a nie ho vyriešiť…

Ak si niekedy chcel vyriešiť opakujúci sa problém vo svojej firme, kariére alebo vo sfére svojho osobného života…

 

Nový systém premýšľania a riešenia problémov, o ktorom ti dnes poviem, ti v tvojom biznise, v tvojej kariére alebo v tvojom osobnom živote umožní objaviť body, ktoré majú pákový efekt na dosiahnutie tvojich cieľov. Body, na ktoré stačí zapôsobiť s minimum úsilia, aby tvoje výsledky prekonali to, čo si do toho dal.

 

Čo tieto nástroje umožňujú ľuďom robiť a čo umožnia tebe?

Prepis referencie od kopeckého v citáte

Tajomstvo masívneho úspechu Online kurzu AngličtinaRýchlo, ktoré dnes môže pomôcť aj tebe naštartovať kariéru, získať povýšenie, alebo uspieť v tvojom biznise

Množstvo ľudí pozná môj Online kurz AngličtinaRýchlo. Už je na trhu 5 rokov. Výsledky, ktoré produkuje ľuďom, ktorí sa učia technikami efektívneho učenia, sa totálne vymykajú všetkému, čo je bežné na trhu s angličtinou.

 

Dôchodkyňa, ktorá sa dorozumela v zahraničí už po 3 mesiacoch učenia a potom sa naučila angličtinu len behom 14 mesiacov tak, že vedela v angličtine prednášať pred 93 ľuďmi.

 

Chlapík, ktorý sa angličtinu nevedel naučiť 22 rokov, sa len behom 10 mesiacov naučil angličtinu tak dobre, že šiel na týždeň do Číny, kde sa sám všade dohovoril. A to aj keď zmeškal lietadlo domov.

 

Maturant, ktorý sa bál, že to nedá, lebo mal z angličtiny štvorky, sa len behom necelého polroka naučil anglicky tak dobre, že zmaturoval ľavou zadnou na dvojku, ale čo je dôležitejšie – vedel sa po anglicky dohovoriť s cudzincami, ktorých spoznal v meste.

 

Pani, ktorá sa rozprávala s cudzincami len behom 2 mesiacov učenia angličtiny.

 

A to sme sa o úspechoch účastníkov bavili len s malou časťou absolventov.

 

Aby som to zhrnul…

 

Napriek tomu, že je Online kurz AngličtinaRýchlo iba 5 rokov „stará“ metóda,

 1. S Online kurzom AngličtinaRýchlo sa ľudia vedia naučiť anglicky behom jedného roka učenia a vedia rozprávať s cudzincami už behom pár mesiacov.
 2. Online kurz AngličtinaRýchlo umožňuje naučiť sa angličtinu ľuďom, ktorí mali s jazykmi problémy a žiadna jazykovka im pomôcť nevedela.

 

Keďže je Online kurz AngličtinaRýchlo tak úspešný, mám priestor sa venovať kariérnemu poradenstvu – poskytovať ľuďom vzdelanie, ktoré som získal behom budovania mojej firmy a vzdelanie, ktoré sa malo učiť v školách

Všetci, ktorí ma poznajú, vedia, že v mojich online kurzoch riešim problémy, na ktoré malo poskytovať know-how tradičné školstvo.

 

Online kurz AngličtinaRýchlo učí, ako sa naučiť angličtinu rýchlo a ľahko

Systém Efektívneho Učenia učí, ako si zlepšiť pamäť a ako sa efektívne učiť veci okrem cudzích jazykov, aby sa človek mohol ľahšie stať vyššie plateným odborníkom

Online kurz TiME učí, ako mať viac času, viac energie a viac mentálneho priestoru – plnohodnotnej sústredenej pozornosti na to, čo je pre človeka najviac dôležité

 

Menej ľudí však vie, že kedysi som zvažoval, že sa najprv pustím do kariérneho poradenstva, pretože ma baví nielen ukazovať ľuďom, ako sa naučiť ľahšie angličtinu, ale nesmierne ma baví učiť ľudí veci, ktoré sa mali dávno učiť v školách, ako

 • riešenie problémov
 • efektívne plánovanie
 • rozhodovanie
 • kreatívne premýšľanie
 • kritické premýšľanie

 

Nesmierne ma baví učiť veci, ktoré pomohli mne a o ktorých viem, že pomáhajú druhým ľuďom.

 

Som nesmierne vďačný

Je to práve efektivita Online kurzu AngličtinaRýchlo, čo mi umožňuje sa presadiť na trhu, kde pôsobia tisícky konkurentov – od jazykových škôl, cez doučovateľov až v podstate po štátne školstvo, ktoré „angličtinu učí zdarma.“

 

Je to práve efektivita Online kurzu AngličtinaRýchlo, čo mi umožnilo vybudovať firmu, kde pracujem s talentovanými ľuďmi, ktorých baví to, čo baví mňa.

 

A práve efektivita Online kurzu AngličtinaRýchlo je to, čo mi umožňuje splniť si moje sny, či už o bývaní v dome, alebo o červenej Tesle a to s tým, že mám stále čas na svoj osobný život.

 

Dnes chcem pomôcť uspieť tebe

Online kurz AngličtinaRýchlo som nevytvoril len tak, z ničoho nič. Jasné, poznal som techniky efektívneho učenia. Z nich som už v 2012 vytvoril prvý slovenský online kurz o efektívnom učení cudzích jazykov.

 

Je však veľký rozdiel medzi

 1. niekoľkými technikami efektívneho učenia
 2. a kompletným systémom, ktorý ľuďom umožňuje predchádzať problémom s učením angličtiny, a ktorý rieši problémy s učením angličtiny od ich koreňovej príčiny a umožňuje študentom učiť sa angličtinu tak, aby tým problémom predchádzali.

 

Je to práve tento systém premýšľania, ktorý umožňuje nájsť a určiť koreňovú príčinu problémov, ktorému vďačím za to, že je môj Online kurz AngličtinaRýchlo tak efektívny, že ľuďom prináša také výsledky a že mne umožňuje živiť sa a plniť si sny robením toho, čo ma baví.

 

Tento systém premýšľania som sa naučil v roku 2013 od biznisového školiteľa Richa Schefrena a odvtedy som ho použil na vyriešenie znovu sa objavujúcich problémov v rôznych oblastiach nielen môjho života, ale aj v mojej firme.

 

Tu je zopár príkladov:

 

Vyriešil som vtedy moje zdravotné problémy tak, že sa mi podarilo zredukovať počet počet dní v roku, kedy som bol chorý o vyše 87% (len na menej, než 13% toho, čo som zvykol bývať chorý predtým).

 

Vytvoril som Online kurz AngličtinaRýchlo.

 

To však nie je jediný online kurz, ktorý som vytvoril, ktorý rieši problémy ľudí o ich koreňovej príčiny.

 

 • Systém Efektívneho Učenia, ktorý učí techniky efektívneho učenia od úplného základu a pomáha študentom ľahšie zvládnuť školu a pracujúcim umožňuje stať sa expertom a autoritou v ich oblasti
 • TiME – Time Management Efektívne, ktorý učí, ako mať nielen viac času, ale aj viac energie a viac mentálneho priestoru – plnohodnotnej sústredenej pozornosti na to, čo je pre ľudí dôležité

 

Vďaka tomuto systému premýšľania som vedel urobiť množstvo dôležitých rozhodnutí, pri ktorých nebolo jasné, kam sa mám vybrať.

 

Keďže som si s týmto systémom premýšľania zažil množstvo úspechov a keďže ma baví učiť veci, ktoré mi pomohli, dnes ho chcem zdieľať s tebou

Aby si ho mohol naplno naštartovať tvoj profesný, biznisový, alebo osobný rast, vytvoril som set 10 minikurzov, v ktorých učím nielen to, ako vyriešiť problémy od ich koreňovej príčiny, ale tiež ako tento systém premýšľania využiť pre množstvo ďalších vecí, ako je efektívne plánovanie, rozhodovanie, lepšie kritické myslenie a mnohé iné.

 

Týchto 10 minikurzov som zhrnul do jedného Systému Strategického Premýšľania.

 

Prečítaj si, ako ti každá časť pomôže v tvojej práci / v biznise a ako ti každá časť pomôže v tvojom osobnom živote:

 

Systém Strategického Premýšľania

Systém Strategického Premýšľania obsahuje 10 minikurzov vytvorených tak, aby ti pomohli riešiť problémy od ich koreňových príčin tým najefektívnejším spôsobom.

 

Problem solving minikurz 1: Správne stanovenie cieľov v kontexte celého tvojho života

Ako ti tento minikurz umožní uspieť v rôznych oblastiach tvojho života:

„Nezáleží na tom, ako je človek zaneprázdnený. Zaneprázdnené a pracovité sú aj mravce. Otázkou je, v čom máme byť pracovití a zaneprázdnení.“ Henry David Thoreau

 

Problémom ľudí, ktorí sú vyčerpaní z toho, ako sú zaneprázdnení, je, že jedna z prvých vecí, ktoré u nich odchádzajú preč, je schopnosť rozlíšiť medzi dôležitými vecami a tými, ktoré by mali vynechať. Začnú tak mať zmätok medzi úsilím a efektivitou, medzi úsilím a úspechom.

 

Je potrebné mať jasno v tom, na čo sa zamerať.

 

Bežne sa však ľudia pri stanovovaní cieľov zameriavajú len na jednu oblasť svojho života. Biznis alebo rodina. Kariéra alebo voľný čas.

 

Potrebuješ si nielen stanoviť cieľ, ktorý máš pre svoju kariéru / biznis, ale potrebuješ si stanoviť ciele v kontexte ostatných oblastí tvojho života, aby sa ti nestalo to, čo sa deje mnohým ľuďom. Majú síce dobrú kariéru, ale ich osobný život úplne chátra. Alebo majú skvelý osobný život, ale ich kariéra chátra. Alebo majú jedno a druhé, avšak ich zdravie je nanič. Potrebuješ pracovať na tvojich cieľoch tak, aby si na nich mohol pracovať dlhodobo a neodpálil sa.

 

V tomto minikurze sa dozvieš, ako stanovovať ciele, ktoré správne pokryjú veci, ktoré sú pre teba dôležité, vrátane tvojej kariéry/biznisu, rodiny, priateľov a zdravia.

 

Tento minikurz ťa naučí, ako si máš správne stanoviť cieľ, ktorý je dostatočne veľký na to, aby ťa motivoval a ťahal vpred, ale zároveň dostatočne malý na to, aby nebol pre teba príliš veľkým sústom.

 

Väčšina ľudí v práci / biznise iba vymieňa čas za peniaze. Čo pre niekoho môže byť fajn, ak je zmyslom jeho života živiť rodinu. Avšak dá sa fungovať aj inak. Tento minikurz ťa naučí, ako si stanoviť ciele, ktoré ťa vnútorne napĺňajú, aby si robil na veciach, ktoré majú skutočne zmysel.

 

Ako ti tento minikurz umožní uspieť práve v tvojej pracovnej / biznis sfére:

Absolvovanie tohoto minikurzu ti umožní ľahšie určiť, čo je správny cieľ, na ktorý sa zamerať pri riešení tvojich bežných pracovných / firemných problémov.

 

Problémy, ktoré dnes máš a ktoré ti bránia v tom, aby si žil život, po ktorom túžiš, sú niekedy skryté. V živote by si nepovedal, že ich vôbec máš, kým sa nedostaneš do situácie, kde ich pocítiš. Avšak tvoje sny, túžby a ciele poukazujú na veci, ktoré keď zvládneš, tak svoje obmedzenia odpáliš a budeš nielen úspešnejší, ale tiež slobodnejší a nezávislejší.

 

Preto tvoje túžby, sny a ciele, ktoré si stanovuješ, nie sú len o samotných cieľoch.

 

Jasné, pocit z prekonania samého seba je skvelý. Avšak, kým svoj cieľ dosiahneš, tak sa naučíš prekonávať prekážky a získaš schopnosti, o ktorých si možno ani len nevedel, že ich niekedy budeš mať a ktoré ti budú slúžiť aj v iných oblastiach tvojho života.

 

Tým sa každý problém, ktorému čelíš, stáva príležitosťou. Príležitosťou, ktorú keď využiješ, tak získaš nové schopností, z ktorých budeš čerpať po celý zvyšok svojho života.

 

Problem solving minikurz 2: Objavenie, rozvíjanie a profitovanie z tvojich silných stránok

Ako ti tento minikurz umožní uspieť v rôznych oblastiach tvojho života:

Kým dokončíš tento minikurz, budeš poznať svoje skryté silné stránky. Vďaka tomu budeš lepšie vedieť, aký druh problémov vieš riešiť intuitívne, ľahko a ešte ťa to aj baví.

 

To ti umožní zistiť, kde sa nachádza tvoja prirodzená konkurenčná výhoda, s ktorou sa dokážeš lepšie uplatniť aj na trhu práce a aj so svojou firmou.

 

Vďaka znalosti svojich silných stránok tiež budeš lepšie vedieť robiť profesijné rozhodnutia – na čo sa zamerať a čomu sa naopak vyhnúť.

 

Keď následne použiješ poznatky z tohoto minikurzu a nájdeš si uplatnenie podľa svojich silných stránok, práca ťa bude oveľa viac baviť, oveľa menej vyčerpávať. Veci ti pôjdu ľahšie. A keďže budeš pôsobiť v oblasti, v ktorej ti veci pôjdu lepšie, než ostatným, zvýšiš rešpekt a uznanie od svojho okolia.

 

Problem solving minikurz 3: Efektívne plánovanie a objavenie pákových bodov úspechu pomocou stromu nevyhnutných podmienok

Ako ti tento minikurz umožní uspieť v rôznych oblastiach tvojho života:

Dosahovanie výsledkov v biznise a v živote nie je náhoda. Je o správnom použití stratégie, ktorou odhalíš skryté pákové body, ktoré ti zabezpečia masívny úspech a dosiahnutie výsledkov, ktoré požaduješ.

 

V tomto minikurze postavíme základ tvojej víťaznej stratégie. Medzi tebou a tvojím cieľom sú prekážky. Tie sa dajú preraziť alebo obísť. Potrebuješ vedieť, ako k nim pristupovať a ako ich prekonávať.

 

Dozvieš sa, ako hľadať a nachádzať skratky k tvojim cieľom – profesným, ale aj osobným.

 

Ako ti tento minikurz umožní uspieť práve v tvojej pracovnej / biznis sfére:

Toto budeš následne využívať nielen pre dosahovanie svojich cieľov, ale tiež na efektívne plánovanie

 • úloh
 • dní
 • riešení pre svojich zákazníkov
 • projektov v svojej firme

 

Správne použitie stromu nevyhnutných podmienok zjednoduší tvoj pracovný život tým, že ti umožní presne zmapovať, ako vyriešiš rôznorodé pracovné problémy.

 

Po absolvovaní tohoto modulu získaš nový prílev energie pracovať na svojich cieľoch, pretože budeš mať pred sebou konkrétnu mapu toho, ako sa ku nim dostaneš.

 

Problem solving minikurz 4: Kritické myslenie a nástroje overenia tvojich predpokladov (úvod do objavenia koreňovej príčiny problému)

Aby si mohol objaviť koreňovú príčinu problému a vyriešiť ho raz a navždy, potrebuješ spoznať set nástrojov, ktoré ti umožnia prekonať tzv. rozumové obmedzenia, alebo chyby v premýšľaní a nájsť sféru vplyvu, od ktorej sa vieš pri riešení svojich problémov odraziť.

 

Pri hľadaní koreňovej príčiny problému sa ľudia častokrát uspokoja s vysvetleniami, ktoré však neriešia ich problém, pretože nepremostia problém s ich sférou vplyvu.

 

Príliš často sa dívajú na externé faktory, ktoré s ich problémom môžu, ale nemusia mať nič spoločné, ako týchto pár príkladov zo života:

 

… môže za to konkurencia … (vo sfére vplyvu: môžu za to zle nastavené provízie obchoďákov vo firme – firma s technikou v automobilovom priemysle)…

… môže za to kríza … (vo sfére vplyvu: môže za to neznalosť marketingu majiteľa firmy) …

… ono vieš, na Slovensku je to tak … (vo sfére vplyvu: môže za to majiteľova neschopnosť najímania ľudí) …

… za všetko zlé môže politik / člen rodiny / národnostná menšina … (hovoria ľudia, ktorí si od 1998 neurobili poriadok na vlastnom dvore – neriešia veci v ich sfére vplyvu) …

 

Keď chceš vedieť nájsť skutočné riešenie, potrebuješ sa dostať ku skutočnej príčine problému. Na to sa potrebuješ so svojím procesom hľadania približovať ku svojej sfére vplyvu – k niečomu, čo vieš začať riešiť svojimi momentálnymi znalosťami, schopnosťami a silnými stránkami.

 

Na to ti slúži 7 nástrojov overenia reálnosti tvojich predpokladov, ktorými postupne vytriediš „nerealistické obmedzenia“ od toho, čo sa v tvojom živote skutočne nachádza. Tým pádom odhalíš, čo je tvojím hlavným obmedzením.

 

Problem solving minikurz 5: Objavenie koreňovej príčiny problémov a objavenie sféry vplyvu, od ktorej ich vieš riešiť

Na to, aby si mohol realizovať svoje plány a vyriešiť problémy – v pracovnej, ale aj v osobnej sfére – raz a navždy, potrebuješ s chirurgickou presnosťou zistiť, čo je koreňová príčina problému, ktorú vieš riešiť vo svojej sfére vplyvu.

 

Ako ti tento minikurz umožní uspieť tým, že si ujasníš, kde sa nachádza sféra vplyvu, od ktorej vieš tvoj problém riešiť:

Keď som bol menší, tak som býval často chorý. Zvykol som byť medzi top 3 ľuďmi v triede, ktorí vymeškali najviac hodín. Bolo obdobie, kde som bol chorý 2 mesiace vkuse, doma a aj v nemocnici so zápalom pľúc.

 

Doktorka mi roky predpisovala antibiotiká, ktoré však neriešili koreňovú príčinu problému.

 

Až po rokoch ma zastupujúci doktor poslal na za alergiologičkou–imunologičkou, ktorá nám povedala, že som mal oslabenú imunitu a dala mi na to lieky. Bral som lieky na alergiu a bral som tiež lieky na podporu imunity.

 

Bolo mi lepšie, avšak stále to nebolo ideálne. Svoju imunitu som bral ako niečo, čo tak proste je, je to oslabené a ja na to mám brať lieky. Nebral som to ako vec, ktorá by bola v mojej sfére vplyvu.

 

Keď som však pomocou tzv. stromu súčasnej reality a 7 nástrojov overenia reálnosti svojich predokladov díval na svoje zdravotné problémy, vedel som ich premostiť do svojej sféry vplyvu.

 

Zistil som, ktoré veci som v rámci svojej životosprávy nemal robiť a čo som naopak mal robiť a presne to som spravil.

 

Moje zdravie sa zlepšilo a aj bez liekov na alergiu som býval chorý len 1-3 týždne do roka (miesto 2-3 mesiacov, ako to bývalo predtým).

 

Zlepšil som svoju životosprávu ešte viac. A nie že by som nebýval chorý, mávam „soplík,“ ale posledné dva-tri roky som bol PN len 2 x 3-4 dni do roka a to neberiem žiadne lieky na alergiu.

 

Ako ti tento minikurz umožní uspieť tým, že si ujasníš, ako spolu súvisia jednotlivé časti zložitého profesného / biznisového problému a čo je ich koreňová príčina, od ktorej ich môžeš riešiť:

Tento proces som použil na to, aby som zmapoval, ako spolu súvisia problémy pri učení angličtiny, ktoré mi napísali ľudia ako odpoveď v dotazníku z roku 2013. Dostal som vtedy vyše 400 odpovedí, ktoré som kategorizoval a následne analyzoval.

 

Vďaka tomu som do hĺbky porozumel tomu, čo ľudia pri učení cudzích jazykov riešia a porozumel som problémom mojich zákazníkov oveľa lepšie, než moja konkurencia.

 

 

Keď som následne vytvoril Online kurz AngličtinaRýchlo, riešil problémy s učením sa angličtiny od ich koreňových príčin a

 • umožnil naučiť sa angličtinu len behom niekoľkých mesiacov ľuďom, ktorým roky nešla (miro)
 • umožnil skrátiť učenie angličtiny ľuďom, ktorí by sa ju inak učili roky (vierka – v dôchodkovom veku)
 • umožnil uspieť s angličtinou ľuďom, ktorí sa báli, že z nej nezmaturujú (michal?)
 • a umožnil ľuďom rozprávať len po pár mesiacoch v kurze (miroslava?)

 

Je to kurz, ktorý ľuďom umožňuje dosahovať úspechy, ktoré sa totálne vymykajú tomu, čo je na trhu s kurzmi angličtiny bežné.

 

Tento minikurz ťa naučí, ako objaviť koreňovú príčinu problémov, vďaka čomu budeš vedieť prísť s riešeniami, ktoré sú kvalitatívne na úplne inej úrovni, než je v tvojom odvetví bežné a ktoré riešia problém od jeho koreňovej príčiny

 

Naučí ťa tiež nový spôsob premýšľania, pri ktorom sa prestaneš sústrediť na veci, ktoré sú mimo tvojej sféry vplyvu a začneš objavovať pákové body, ktorými vieš dosahovať oveľa lepšie výsledky za oveľa menšie úsilie.

 

Tento minikurz ťa však nenaučí, ako objaviť koreňovú príčinu problémov len pre jednu vec, ktorú teraz, alebo v budúcnosti budeš riešiť.

 

Naučí ťa proces, ktorým budeš vedieť odhaliť koreňovú príčinu problémov opakovane, pre rôzne oblasti tvojho života.

 

Keď budeš tento proces používať, budeš tiež vedieť odhaliť skryté obmedzenia, ktoré ti bránia v dosahovaní tvojich cieľov.

 

Problem solving minikurz 6: Ako robiť zložité a komplexné rozhodnutia

Jedna z najčastejších koreňových príčin je zložité, alebo komplexné rozhodnutie, ktoré človek odkladá a kvôli tomu mu stoja projekty, firma alebo kariérny rast.

 

Keď toto človek vyrieši, vie následne aplikovať svoje know-how, poradiť sa s odborníkom alebo vystúpiť z komfortnej zóny.

 

Prečo ľudia odkladajú svoje dôležité rozhodnutia?

 

Jeden málo známy fakt je, že si neuvedomujú ich komplikovanosť.

 

Keď sa rozhodnuješ medzi dvoma vecami, tvoja dilema je držaná pokope predpokladmi – dôvodmi, kvôli ktorým nemôžeš mať obe veci naraz.

 

Ak sa rozhoduješ medzi zamestnaniami, formuloval by si to „Na jednej strane cítim tlak pracovať v spoločnosti A a na druhej strane cítim tlak pracovať v spoločnosti B.“ A do chlievika „nemôžem pracovať naraz v oboch, pretože…“ a spíšeš si všetky dôvody, kvôli ktorým nemôžeš pracovať naraz v oboch týchto spoločnostiach.

 

Ak sa rozhoduješ medzi projektmi, formuloval by si to „Na jednej strane cítim tlak pracovať na projekte A a na druhej strane cítim tlak pracovať na projekte B.“ A do chlievika „nemôžem pracovať naraz v oboch, pretože…“ a spíšeš si všetky dôvody, kvôli ktorým nemôžeš pracovať naraz v oboch týchto spoločnostiach.

 

Toto je však len začiatok toho, prečo sú niektoré rozhodnutia komplikované.

 

Každá z možností, ktoré cítiš tlak urobiť, je pre teba dôležitá, pretože chceš s nimi dosiahnuť svoj cieľ.

 

Keďže budeš mať vďaka prvému minikurzu jasno vo svojich cieľoch, toto máš vyriešené.

 

Otázkou však je, čo sú predpoklady, ktoré držia túto dilemu pokope – čo sú dôvody, kvôli ktorým tvoje možnosti vedú k tvojim cieľom?

 

Šiesty minikurz ti umožní tieto predpoklady objaviť a vďaka nim vyriešiť dilemy v tvojom profesnom živote, ale tiež aj v tvojom osobnom živote

V prípade hypotetického pracovného miesta by to vyzeralo takto:

 

„Cieľ – nájsť si lepšiu prácu, než je tá, ktorú mám teraz“

 

„Dôvody: Na jednej strane chcem toto pracovné miesto, pretože tam zarobím viac peňazí, bude to pre mňa brnkačka, je to blízko môjho domu…“

 

„Dôvody: Na druhej strane chcem toto druhé pracovné miesto, pretože sa tam veľmi veľa naučím, kariérne a osobnostne porastiem a budem pracovať s ľuďmi, ktorí sú mi sympatickí, lebo pracujú na niečom väčšom, než sú oni sami…“

 

Toto samo o sebe je už komplikované, ale stále to nezodpovedá tomu, čo ľudia často nosia v hlave, keď odkladajú svoje rozhodnutie.

 

Ako už vieš, cesta za dosiahnutím tvojich cieľov má niekoľko krokov. Stáva sa, zriedkavo, že ti pre dosiahnutie cieľa stačí urobiť len jednu vec, ale ak ich je treba spraviť viac, tak sa celá táto situácia komplikuje.

 

Taktiež, ak potrebuješ mať pre dosiahnutie svojho cieľa naplnených viac kritérií (potrieb), tak rozhodnutia vyzerajú takto:

 

V hypotetickom príklade hľadania ideálneho zamestnania môže človek snívať nielen o tom lepšom plate, ako som spomenul vyššie, ale tiež aj o tom kariérnom raste a možnostiach práce na niečom, čo má skutočne zmysel.

 

„Na jednej strane chcem mať vyšší zárobok, pretože chcem mať druhé dieťa a uživiť tým rodinu a kvôli tomu cítim tlak zobrať pracovné miesto A, avšak to mi znemožní dosiahnuť moje potreby práce na zmysluplných veciach, pretože daná práca je len obracanie peňazí, a keď budem iba bezducho pracovať, tak sa budem bezducho cítiť aj pri svojej rodine.

 

Keď však vezmem prácu B, tak síce budem mať vyššiu „radosť zo života,“ a budem mať energiu na svoju rodinu, manželka si však nebude môcť dovoliť ísť na materskú, lenže ozaj chceme to druhé dieťa. Tieto dve ponuky sú to teraz a potrebujem sa rozhodnúť teraz.“

 

V inom hypotetickom príklade, v biznise, sa napríklad môžeš rozhodovať medzi tým, či si dáš urobiť popis svvojich služieb text copywriterovi, alebo či dáš peniaze do platenej reklamy. Nemáš čas sa učiť robiť ani jedno, ani druhé, máš obmedzené množstvo peňazí a keď ich dáš do jedného, nezostane ti na druhé. Ale potrebuješ mať aj dobrý predajný text, aj ho potrebuješ dostať k ľuďom, ktorých by mohol zaujať.

 

„Tým, že najmeš copywritera, tak nemôžeš mať návštevníkov, pretože…

 • nemáš čas sa učiť, ako písať články, ktoré budú ľudia čítať
 • nemáš peniaze na platenú reklamu
 • nemáš čas na získavanie nových partnerov pre tvoj projekt
 • nemáš…“

 

„Na druhej strane, tým, že dáš peniaze do platenej reklamy, nebudeš mať kvalitne napísaný popis svojich služieb, nebudeš mať kvalitnú prezentáciu a kto z návštevníkov si potom tvoje služby objedná?“

 

Komplikované, však?

 

Nečudo, že ľudia svoje dôležité, komplikované rozhodnutia dlho odkladajú, keď sa im takáto komplikovaná schéma deje v hlave bez toho, že by o tom vedeli.

 

Ja som takto dlho odkladal rozhodnutie, že či sa naplno zamerať na pomoc ľuďom, ktorí sa učia cudzie jazyky, alebo že či sa venovať kariérnemu poradenstvu – poskytovať vzdelanie, ktoré sme mali získať v školách.

 

Obe oblasti ma fascinovali, v oboch je potenciál, ale keďže som to celé mesiace vzadu v hlave odkladal, nemal som jasno v tom, ako ďalej.

 

Ja som mal šťastie. Na návod, ako takúto dilemu vyriešiť, som natrafil len po niekoľkých mesiacoch od momentu, ako som ju začal riešiť (a istú dobu som sa zameral najmä na pomoc ľuďom, ktorí sa učia cudzie jazyky).

 

Keďže je však Online kurz AngličtinaRýchlo tak úspešný, mám priestor sa venovať kariérnemu poradenstvu – poskytovať ľuďom vzdelanie, ktoré som ja získal behom budovania mojej firmy a vzdelanie, ktoré sa malo učiť v školách.

 

Preto prvý krát po rokoch otváram Systém Strategického Premýšľania.

 

V jeho 6. minikurze sa naučíš, ako riešiť takéto komplikované dilemy a ako robiť zložité rozhodnutia.

 

Vyriešiš tým svoje dilemy, ktoré máš v pracovnej / firemnej / osobnej sfére života.

 

Budeš tiež vďaka tomu vedieť, ako robiť dôležité a komplikované rozhodnutia v tvojej profesii, alebo vo svojej firme, keď ich bude v budúcnosti treba spraviť.

 

Bude potrebné sa v roku 2022 rozhodnúť medzi jedným, alebo druhým projektom? Budeš to vedieť urobiť.

 

Bude potrebné sa v roku 2025 rozhodnúť medzi jedným, alebo druhým zamestnancom? Budeš to vedieť urobiť.

 

Nástroj z tohoto minukurzu ti tiež lepšie umožní naplniť potreby v tvojom osobnom živote, zatiaľ, čo pracuješ na svojej kariére, alebo na svojej firme a to bez toho, aby bola tvoja kariéra / firma negatívne ovplyvnená. Keď to bude pre teba dôležité, umožní ti ujasniť si, ako dosiahnuť rovnováhu medzi pracovným a osobným životom.

 

Budeš si totiž vedieť nastaviť dlhodobú a udržateľnú rovnováhu medzi svojím pracovným životom, osobným životom, záľubami a zdravím, ktorá bude založená na tom, čo je dôležité pre teba.

 

Vďaka tomuto minikurzu

 • Odpáliš svoje hlavné obmedzenia tým, že odhalíš, aké nesprávne predpoklady a presvedčenia sa za nimi skrývajú
 • Prídeš s novými a čerstvými nápadmi na riešenie všetkých druhov problémov v tvojom osobnom a pracovnom živote,
 • Sa ti vyjasní v tvojej mysli a budeš vidieť, kade sa máš ďalej uberať, keď narazíš vo svojej pracovnej, alebo osobnej sfére na rázcestie

 

 

Problem solving minikurz 7: GPS navigácia úspechu, ktorá ťa dostane z bodu, kde sa nachádzaš, do bodu, kam sa chceš vo svojom živote, alebo s tvojou firmou dostať

Vďaka tomuto minikurzu

 

 • Dosiahneš svoje ciele tou najľahšou, najrýchlejšou, najzábavnejšou, alebo najpohodlnejšou cestou – podľa toho, ktorú si vyberieš. Urobíš to tým, že si rozplánuješ svoje úlohy pomocou Stromu Budúcej Reality, ktorý ťa prevedie postupným odpaľovaním jednotlivých obmedzení, až kým dosiahneš svoje ciele

 

 • Postupným prekonávaním prekážok získaš celý repertoár schopností a skúseností, ktoré budeš vedieť využiť po celý zvyšok svojho života

 

 • Budeš vedieť riešiť problémy vo svojej firme, problémy svojich nadriadených a problémy svojich zákazníkov, či klientov, pretože sa naučíš tvoriť riešenia, ktoré predvídajú možné komplikácie a rovno im predchádzajú

 

 • Budeš svoje plány dokončovať skôr vďaka tomu, že si ich rozdrobíš na uskutočniteľné časti. Na úlohy, na ktorých môžeš začať okamžite pracovať a na ktorých sa zároveň učíš nové schopnosti, vedomosti a vlastnosti.

 

Problem solving minikurz 8: Minimálna dávka projektového managementu pre maximálny výsledok tvojich projektov a plánov

 

Či už chceš dokončiť veci vo svojej firme…

Či chceš skôr dokončovať veci vo svojej práci…

Alebo chceš vo svojom živote uskutočniť zmenu…

 

Takmer žiaden z projektov, do ktorých sa ľudia a firmy púšťajú, nedosiahne všetky svoje ciele načas.

 

Môže za to niekoľko vecí:

 

Študentský syndróm, kde ľudia odkladajú začiatok práce na neskôr, pretože sa sústredia na termín a nie na množstvo potrebnej práce.

 

Parkinsonov zákon, kde ľudia naťahujú prácu, aby zaplnila čas, ktorý majú k dispozícii.

 

Multitasking, kde ľudia robia viac vecí zároveň, pričom ale odkladajú dokončenie a výsledky každej z nich.

 

Zlé časové odhady prameniace z nerealistického odhadu toho, koľko veci trvajú.

 

V tomto minikurze sa dozvieš prekvapivo jednoduché riešenie na tieto 4 veci, aby si svoje projekty a plány realizoval rýchlejšie a dosahoval výsledky skôr.

 

Problem solving minikurz 9: Osobná produktivita – 4 hodiny návodov na zvýšenie tvojho mentálneho výkonu v biznise, v práci a v živote

V tomto minikurze sa naučíš, ako byť dlhodobo produktívny, ako sa vyhnúť vyhoreniu a ako dosahovať svoje ciele za absolútne minimum času vďaka nástrojom optimálnej osobnej produktivity.

 

Svoje úlohy, tasky a projekty budeš dokončovať skôr vďaka tomu, že sa naučíš maximalizovať svoj mentálny výkon počas dlhých, neprerušovaných blokov času

 

Vďaka použitiu know-how z tohoto minikurzu

 • zlepšíš svoju schopnosť myslieť
 • zlepšíš svoju scohpnosť pracovať za počítačom
 • skrátiš prácu s e-mailovou schránkou
 • prespíš sa k vyššej osobnej produktivite tým, že vylepšíš svoj spánok a životosprávu,
 • sa zbavíš informačného pretlaku a maximalizuješ tvoje sústredenie

 

Problem solving minikurz 10: Ako sa stať expertom alebo autoritou v tom čo robíš vďaka efektívnemu učeniu

Vďaka tomuto minikurzu

 

 • Maximalizuješ svoj mentálny potenciál tým, že urobíš 47 krokov pre zlepšenie svojho sústredenia

 

 • Naučíš sa lepšie rozumieš všetkému, čo sa učíš, vďaka správnemu použitiu techniky myšlienkových máp.

 

 • Naučíš sa techniku, s ktorou si budeš vedieť zapamätať balíček kariet len behom 5 minút, vďaka čomu si vybuduješ novú schopnosť na zapamätanie si všetkého, čo budeš v priebehu svojej kariéry potrebovať.

 

 • Zistíš ďalšie hacky efektívneho učenia, s ktorými
  • budeš zabúdať menej
  • budeš si pamätať dlhšie
  • budeš si vedieť lepšie vybaviť a lepšie použiť to, čo si sa učil
  • ti pôjde ľahšie všetko učenie v biznise, v práci, v živote, či na vysokej škole

 

Týchto 10 minikurzov ti umožní:

 1. Lepšie stanovovať ciele, vďaka tomu mať lepšie jasno v tom, čo chceš a čo nechceš a vďaka tomu sa vedieť v tvojich projektoch a v tvojom živote lepšie zamerať na to, čo je pre teba dôležité.
 2. Pomocou tvojich silných stránok objaviť, použiť a využiť skrytú konkurenčnú výhodu.
 3. Vedieť naplánovať to, ako prekonáš jednotlivé prekážky na ceste za tvojimi cieľmi
 4. Objaviť tzv. pákové body, na ktoré keď zatlačíš, tak prinesú omnoho viac úžitku, než ťa stoja energie.
 5. Odhaliť a konečne vyriešiť koreňovú príčinu problému, ktorý riešiš v tvojom pracovnom / firemnom / osobnom živote
 6. Vyriešiť dilemy medzi tým, do čoho sa pustiť a čo naopak nerobiť
 7. Vedieť robiť aj zložité rozhodnutia len za jedno poobedie / podvečer
 8. Dokončiť dôležité veci, ktoré potrebuješ spraviť pre dosiahnutie tvojich cieľov, ale ktoré si doteraz odkladal
 9. Pracovať rýchlejšie a mať veci dokončené skôr
 10. Efektívne sa vzdelávať po celý tvoj život, aby si vedel držať krok so stále sa meniacim svetom a stále zvyšoval tvoje kvalifikácie za minimum úsilia
 11. A mnohé ďalšie veci…

 

Celková hodnota týchto minikurzov je 10*99,00€ = 990,00€.

 

Keďže je však Systém Strategického Premýšľania novinka, keďže ešte len rozbieham môj nový biznis s kariérnym poradenstvom, a keďže chcem dať možnosť svojím lojálnym zákazníkom, klientom a subscriberom využiť túto príležitosť…

 

Behom nasledujúcich niekoľkých dní môžeš Systém Strategického Premýšľania získať len za 199€.

 

S 30-dňovou 100% garanciou vrátenia peňazí

Keď by si náhodou nebol prekvapený obrovskou hodnotou vzdelania, ktoré Systém Strategického Premýšľania poskytuje, stačí, aby si mi napísal a ja ti vrátim tvoje členské.

 

Preto poď a využi túto šancu. Prihlás sa do Systému Strategického Premýšľania, absolvuj všetkých 10 problem solving minikurzov.

 

Nauč sa, ako riešiť problémy od ich koreňových príčin. Nauč sa, ako robiť efektívne rozhodnutia. Objav skratky k dosiahnutiu svojich cieľov. Prihlás sa do Systému Strategického Premýšľania teraz.

 

CTA

 

Časté otázky:

 

Môžem získať minikurzy každý zvlášť?

Minikurzy na seba nadväzujú. Použitie tvojich silných stránok nadväzuje na tvoje ciele. Efektívne plánovanie nadväzuje na tvoje ciele a na tvoje silné stránky. Riešenie koreňovej príčiny problémov je možné len vtedy, keď si so svojím projektom správne zameraný. GPS navigovanie úspechu je možné len vtedy, keď máš objavenú koreňovú príčinu problému, ktorú vo svojom projekte / živote riešiš. Neskôr možno otvorím Minimálnu dávku projektového managementu a Osobnú produktivitu, avšak keďže ostatné minikurzy na seba nadväzujú, nedajú sa získať každý zvlášť. Ak by sa aj dali, boli by v ponuke každý zvlášť za 99,00€ a členské dvoch minikurzov by sa vyrovnalo členskému za celý Systém Strategického Premýšľania. Ten však teraz môžeš získať už od 199,00€.