+421 907 744 331

Ktorá metóda učenia angličtiny je pre teba najvhodnejšia?

Pri učení angličtiny máš na výber z niekoľkých možností. Ktorá je pre teba tá pravá?

 

Už vieš, že to určite nie je učenie angličtiny na základnej, alebo strednej škole

+ je síce zadarmo

nemáš anglické prostredie

učiteľ rozpráva väčšinu hodiny po slovensky

žiaden dôraz na tréning aktívnej slovnej zásoby a na podvedomú automatickú schopnosť premýšľať v angličtine

 

 

Môžeš ísť študovať angličtinu na univerzitu

+ budeš anglicky vedieť

+ môžeš potom angličtinu dokonca učiť

učíš sa tam gramatiku, ktorú absolútne vôbec pre rozprávanie nepotrebuješ

neučíš sa v súlade s princípmi pamäte a princípmi efektívneho učenia

stráviš tam 5 rokov, čo pre väčšinu ľudí neprichádza do úvahy

 

 

Môžeš vycestovať do zahraničia za tisícky eur…

+ obklopíš sa angličtinou tak, ako sú ňou obklopené malé deti a dospelí angličania

+ máš možnosť rozprávať sa priamo s angličanmi a američanmi

nevieš, kde máš pri učení angličtiny začať a ako máš pokračovať

za pobyt zaplatíš tisícky eur

ak ideš do zahraničia pracovať, tak si musíš dať pozor na to, aby si sa neocitol v komunite slovákov, alebo poliakov, pretože množstvo mojich klientov išlo do anglicka aby sa naučili anglicky, ale keďže nemali základy a nevedeli ako sa učiť, nevedeli kde začať a ako pokračovať, tak sa báli komunikovať a naučili sa po poľsky, alebo sa nenaučili nič.

častokrát musíš úplne zmeniť celý tvoj život, prestať sa stretávať so svojimi priateľmi a rodinou

 

 

Môžeš ísť do jazykovej školy na individuálnu výučbu za 10 eur na hodinu…

+ máš osobitný prístup od niekoho, kto anglicky vie

+ máš 60 minút intenzívneho učenia angličtiny

nie si obklopený angličtinou, keď nie si s lektorom

jazykové školy sú založené na pomalých princípoch vyučovania, učitelia nepoznajú tie najnovšie a najúčinnejšie techniky efektívneho učenia

jazykoví lektori sú platení od toho, koľko hodín s nimi stráviš. Finančne nie sú absolútne motivovaní, aby ťa naučili angličtinu rýchlo a efektívne, pretože by ťa stratili ako svojho zákazníka. Ak už máš zaplatiť, tak zaplať za kompletné dodanie angličtiny a nie za niekoho čas

 

 

Môžeš ísť do jazykovej školy do skupinového kurzu, kde ušetríš…

+ stojí to menej, než osobitná výučba

musíš tam dochádzať, takže na každú hodinu stráviš ďalších 30-60 minút cestovaním a nemôžeš sa učiť vtedy, kedy to vyhovuje tebe

kurzy sú nacenené podľa strávených hodín a nie podľa toho, koľko si ty z tých hodín reálne odnesieš

Dokým sa dostaneš na úroveň pokročilý, tak sa cena vyšplhá na stovky eur (ako je to v prípade jazykových škôl, ktorých ceny som si porovnával pred tvorbou tohoto videa)

 

Môžeš využiť niektorý z typických online kurzov…

+ online kurzy sú budúcnosť vzdelávania, pretože sa môžeš učiť z pohodlia domova v čase, kedy to vyhovuje tebe

tie, ktoré som prechádzal ja, sú založené na neefektívnych princípoch jazykových škôl a tradičných škôl a gramatických cvičení, ktoré iba ich autori dali online a majú všetky nevýhody, ktoré sme rozobrali vyššie

 

 

Môžeš sa učiť online metódou doslovných prekladov

+ metóda doslovných prekladov je fantastický nástroj na porozumenie angličtine

avšak doslovné preklady nikdy neodporúčam ako samostatnú pamäťovú techniku, pretože nestačia na naučenie sa slovnej zásoby v rekordne krátkom čase

doslovné preklady neodporúčam na začiatku učenia, pretože množstvo mojich klientov mi písalo, že je to pre nich čistý zmätok a že potrebujú aj normálne preklady

sú iba jedna z 8 pamäťových techník, ktoré vieš využiť pre rýchle učenie a ovládnutie angličtiny

doslovné preklady ťa nezbavia strachu z rozprávania v angličtine, ani ti neumožnia natrénovať anglické rozprávanie, ani ťa neprevedú celým tvojim procesom vyučovania

 

To, že nevieš anglicky, nie je tvoja chyba

Hneď sa dostaneme k tomu, aký spôsob učenia teda pre teba vychádza, ale predtým chcem dokončiť tú myšlienku, ktorú som začal na začiatku tohoto videa – prečo si sa anglicky doteraz nenaučil a prečo sa väčšina ľudí nikdy nenaučila anglicky rozumieť a plynulo rozprávať.

 

Pozri sa objektívne na tieto metódy, ktoré sme prešli. Ak ťa doteraz angličtinu nenaučili, tak ti v prvom rade hovorím toto: To nie je tvoja chyba! Ty angličtinu vedieť chceš, iba si nenašiel správnu metódu učenia.

 

Drvivá väčšina učiteľov ťa síce chce naučiť rozprávať anglicky, avšak len minimum z nich pozná techniky efektívneho učenia. Ich nikto na vysokej škole tieto techniky neučí. Keď ťa učitelia učia pomalými spôsobmi, tak je úplne jasné, že to ide pomaly! Že to je frustrujúce, že to bolí a že ťa to nebaví.

 

Takmer žiaden z učiteľov ti nepovie, ako sa máš učiť predtým, než ťa začne učiť angličtinu.

 

Premýšľaj však teraz nad tým, o koľko jednoduchšie by bolo učiť sa angličtinu, keby si pri výučbe angličtiny mal v krvi princípy pamäte a vedel, ako má učenie prebiehať v súlade s tým, ako funguje koncentrácia, tvoja myseľ a tvoja pamäť?

 

O koľko rýchlejšie by si mohol rozprávať anglicky, ak by si sa najprv naučil, ako sa učiť a mohol sa potom učil angličtinu intenzívnejšie a dlhšie vždy, keď si k nej sadneš?

 

Zamysli sa, ako veľmi by ti mohlo pomôcť, keby si mal systém na učenie angličtiny, ktorý ťa vezme z bodu, kde sa nachádzaš a vždy ti poradí, ako máš postupvať ďalej v súlade s princípmi pamäte?

 

Tieto otázky som si kládol koncom strednej školy, keď som nevedel vystáť pomalé a frustrujúce učenie angličtiny. Keď som nemal žiadnu možnosť učiť sa angličtinu mojím tempom a keď neexistovalo žiadne riešenie, ktoré by vyhovovalo mojim požiadavkám.

 

Tak som sa rozhodol, že si tento systém vytvorím sám.

 

Začal som s jednoduchými tipmi na efektvíne učenie a 5 rokov som zbieral spätnú väzbu od stoviek ľudí.

Premýšľal som nad tým, ako najlepšie naučiť ľudí angličtinu a ďalšie cudzie jazyky.

Tvoril som najprv články, potom elektronické knihy, až som vytvoril kompletný systém na ovládnutie angličtiny, ktorý ľuďom funguje na učenie angličtiny ako švajčiarske hodinky – Online kurz AngličtinaRýchlo.

 

Tomuto systému učenia je venovaná celá druhá časť tohoto návodu.

V ňom rozoberám, ako Online kurz AngličtinaRýchlo funguje a ako funguje jeho účastníkom, aj keď mali v minulosti s učením angličtiny najrôznejšie problémy.

Zisti, ako ti Online kurz AngličtinaRýchlo umožní dosiahnuť tvoje ciele v angličtine

  • lepšie rozumieť
  • lepšie rozprávať
  • lepšie písať

Zadaj tvoj e-mail a klikni na tlačidlo žlté tlačidlo „Klikni sem pre pokračovanie,“ aby si zistil, ako Online kurz AngličtinaRýchlo pomôže práve tebe.

Po zadaní e-mailu automaticky získaš zľavu na Online kurz AngličtinaRýchlo vo výške 80,00€ a návod na pamäťovú techniku Madera – Ako si zapamätať 30-60 slovíčok do dlhodobej pamäte len za hodinu učenia.