+421 907 744 331

Online kurz TiME – Time management efektívne

Jediný systém, ktorým získaš viac času, viac energie a viac mentálneho priestoru – prítomnej a sústredenej pozornosti pre to, čo je pre teba v živote skutočne dôležité

 

LETNÁ AKCIA – teraz zľava vo výške 50% – iba do 21.8.2020 do 23:59

Chcem mat viac casu a energie

kurz Time Management Efektívne - bezpečná objednávka
 

 

Keď si chcel mať niekedy viac času, viac energie, viac kontroly nad tvojím životom a viac priestoru na to, čo je pre teba v živote dôležité, tu si našiel riešenie, s ktorým to konečne dokážeš.

 

V rýchlosti ti poviem pár informácií o mne, aby si mal kontext toho, čo ti neskôr ukážem:

Volám Martin Hlinka, som špecialista na rýchle a efektívne učenie a učenie cudzích jazykov.

Moji klienti majú s angličtinou fascinujúce úspechy a majú ich v dobe, kedy sa bežní ľudia nevedia na učenie angličtiny takmer vôbec sústrediť.

 

Možno vieš, že som vytvoril firmu, ktorá mi priniesla prestížne ocenenia, ako

 • to, prezidenská kancelária pozval na diskusiu o vzdelávaní a budúcnosti Slovenska. Dokonca 2-krát.
 • to, že ma Nadácia Pontis zaradila medzi sociálnych inovátorov Slovenska
 • to, že som prednášal na seminároch a na Univerzite Komenského
 • a to, že som bol dvakrát v televízii

mapa-soc
Martin Hlinka v médiach a v TV

Čo však pravdepodobne nevieš, je to, ako som toto urobil a to, ako som si organizoval môj čas tak, aby som nielen budoval firmu, ale aby som mal čas nielen na prácu, ale hlavne na môj osobný život.

Techniky na organizáciu môjho času som používal už na strednej škole, kedy som sa začal zaujímať o samovzdelávanie a podnikanie.

Organizoval som si môj čas, vytváral som si vlastné diáre, aby som mal celý týždeň ako na dlani, manažoval som si svoj voľný čas a využíval som ho na to, aby som na sebe pracoval a aby som oddychoval.

Už na strednej škole som napísal e-booky Poraz školu!, Poraz školu 2.0, Stroj na jazyky a Rýchlokurz pamäťových palácov, ktoré spolu čítalo cez 50 000 ľudí.

Keď som po strednej založil firmu, tak už v 2012 som niektoré techniky time managementu – organizácie a organizácie času učil v mojom Online kurze Hackol som učenie a jazyky.

Ako som následne budoval moju firmu, tak som hľadal ďalšie spôsoby, ako byť produktívnejší a dokončovať viac vecí skôr.

Prešiel som si knihy a kurzy o time managemente, prešiel som si knihy o tom, ako maximalizovať oddych a regeneráciu, prešiel som si knihy o vyjednávaní a o tom, ako hovoriť „nie“ tzv. časovým upírom, ktorí ľudí oberajú o čas… a prešiel som si tiež kurzy o psychológii a o lepšom rozhodovaní.

 

Mnohé z týchto poznatkov som zdieľal s členmi môjho teamu, takže viem, čo funguje nielen podnikateľovi – mne, ale viem, čo funguje rôznym druhom ľudí, ktorí pracujú hlavou.

S organizáciou môjho času mám za sebou úspechy, pri ktorých sa cítim možno trochu nesvoj, keď mám o nich takto hovoriť, ale postupom času sa stali legendárne – v priemere som za uplynulých 6 rokov na mojom biznise pracoval iba 12:45:00 týždenne.

Dokonca, aj keď som mal plne nabité pracovné mesiace, tak som pracoval maximálne 120 hodín mesačne, tj 05:27:00 denne, pri bežných pracovných mesiacoch som všetko postíhal za 80 hodín mesačne, tj 03:38:00 denne. Zvyšok času som tak mal k dispozícii pre môj osobný život.

 

Pôvodne som moje tipy na organizáciu času nechcel s nikým zdieľať, reálne mi to ani nenapadlo

Keď sme však v mojej firme s angličtinou minulý rok komunikovali s našimi klientmi ohľadne toho ako sa im darí s kurzom, tak nám vraveli, že sú s ním spokojní, avšak veľa z nich malo problém s tým, aby si na učenie angličtiny našli čas.

Napadlo mi, že by som mohol pre nich urobiť jednoduchý kurz o time managemente, avšak potom som si spomenul na niekoľko vecí, ktoré som v priebehu mojej biznisovej kariéry zistil.

 1. Jednoduchý kurz na time management takmer nikdy nestačí na to, aby sa človek stal kompetentným manažérom svojho času – na to je potrebné niečo iné a v tomto videu sa dozvieš, čo to je
 2. Nestačí si manažovať len čas, je potrebné si manažovať aj energiu a ešte jednu dôležitú vec – zdroj – komoditu, o ktorej sa takmer nikde nehovorí
 3. Nestačí iba vedieť, ako si manažovať svoj čas, pretože o tvoj čas bojujú druhí ľudia – je potrebné vedieť, ako im povedať nie a to aj keď sú schopní manipulátori

Uvedomil som si, že viem vytvoriť riešenie, vďaka ktorému by si ľudia vedeli manažovať nielen čas, ale aj energiu, tiež najdôležitejšiu komoditu modernej doby a tiež by sa vedeli postaviť za seba tak, aby si vedeli svoj čas strážiť pred tzv. časovými upírmi.

O tomto riešení ti nižšie poviem viac, pozrieme sa tiež na 6 rôznych spôsobov, ktorými môžeš menežovať tvoj čas, ale aby si mal skutočne tie výsledky, ktoré chceš získať, tak na to musíme ísť postupe, od začiatku:

 

A tým je to, že na to, aby si dnes vedel tvoj čas skutočne efektívne použiť na to, čo je pre teba dôležité, ti nestačí organizácia času, potrebuješ niečo viac.

 

Hoci chceš mať viac času, mať viac času v dnešnej dobe nestačí.

 

V dnešnej dobe potrebuješ viac, než čas. Potrebuješ plnohodnotne sústredený čas – čas, behom ktorého sa vieš plnohodnotne sústrediť na to, čo je pre teba skutočne dôležité.

Čas už dnes nie je to najvzácnejšie, čo môžeš získať.

To najvzácnejšie, na čo sa potrebuješ v roku 2019 a v roku 2020 zamerať, je niečo viac, než len čas.

Prečo je to tak?

 • Darmo máš na tvoju prácu čas niekoľko hodín denne, keď ťa ustavične vyrušujú kolegovia, zákazníci, alebo nadriadení
 • Darmo si vytvoríš čas na tvoje deti, keď prídeš domov a si z práce tak vyčerpaný, že sa tvojim deťom nedokážeš venovať a iba vedľa nich pozeráš televízor
 • Darmo si vytvoríš čas na tvojich blízkych, keď pri nich nevieš vypnúť a nenecháš reálne prácu v práci
 • Darmo si vytvoríš niekoľko hodín času denne, keď budeš v hlave riešiť veci z facebooku, z youtubu, zo sociálnych sietí, z médii a iné veci, ktoré ťa nijako neposúvajú v živote vpred, iba ti zbytočne sedia v hlave
 • Darmo si vytvoríš čas na tvoje obľúbené aktivity, keď si ich reálne neužiješ, pretože ťa ustavične niečo vyrušuje, alebo máš hlavu zahltenú bordelom, ktorý ťa oberá o tvoju pozornosť
 • Darmo si vytvoríš čas na všetko, čo chceš, ak máš v hlave stresujúce myšlienky, ktorých sa nevieš zbaviť a kvôli ktorým sa nevieš reálne sústrediť

 

Ako je možné, že čas nestačí a čo je to extra, čo potrebuješ získať?

Behom posledných 12 000 rokov sme sa ako ľudia posunuli cez 5 rôznych dôb. Z toho tri rôzne doby si zažil aj ty. Time management – organizácia času vznikla a stačila na získanie konkurenčnej výhody v štvrtej dobe. Dnes je však potrebné niečo viac.

Aké doby to sú?

 

Kedysi sme boli lovci a zberači. Boli dva druhy úspešných. Lovci, ktorí ulovili najviac zvierat. A zberači, ktorí správne rozhodli ktoré bobuľky jesť a ktoré bobuľky nejesť.

 

Keď sme si zhruba 12 000 rokov dozadu uvedomili, že je lepšie si zvieratá vychovať a potravu vypestovať, presunuli sme sa do prvej doby našej civilizácie – éry poľnohospodárstva. V tejto dobe boli úspešní a vplyvní tí, ktorí vlastnili pozemky. Táto doba tu bola do konca 18. storočia.

 

Potom prišla druhá doba – éra priemyslu. Začala v západnej Európe s vynálezom parného stroja a rozšírila sa do celého sveta. Kompletne zmenila svet – vytvorila továrne, železnice, moderné veľkomestá.

Vytvorila nový životný štýl, kde už nestačilo robiť od rána do večera na poli. Pre bežného človeka bolo potrebné vedieť čítať, písať a počítať.

Táto éra však v osemdesiatych rokov minulého storočia skončila.

 

Nastúpila nová, tretia doba – informačná doba. Behom tejto doby počet ľudí pracujúcich hlavou (tzv. duševných pracovníkov, alebo white collar workers) a počet ľudí pracujúcich v službách prekročil počet ľudí, ktorí pracujú v továrňach (blue collar workers).

V tejto dobe uspeli tí, ktorí mali správne know-how. Rozšírili sa vysoké školy, rozšírilo sa vyššie vzdelanie. A hej – istú dobu to fungovalo. Stačilo jedenkrát získať správne vzdelanie a následne mať pracovné návyky a vedel si si zabezpečiť super kariéru.

Biznis s know-how explodoval. V 1972 vznikla prvá kniha o time managemente – The Time Trap od Aleca MacKenzieho. Konkurenčnú výhodu následne získali ľudia, ktorí

 1. mali lepšie informácie a know-how, na základe ktorého vedeli konať
 2. si vedeli lepšie manažovať svoje úlohy a svoj čas, takže toho urobili viac

Na sklonku minulého storočia však všetko začalo zrýchľovať a zrýchľovať a línia medzi jednou érou a druhou érou už prestávala byť jasná.

 

S nástupom internetu sme sa dostali do štvrtej doby – doby okamžitej komunikácie, kde máme všetky informácie ako na dlani (doslova ich máš na dlani, keď máš v rukách smartfón), avšak veľmi rýchlo sme zistili, že tých informácii je príliš veľa.

 

Zhruba niekoľko rokov dozadu už aj na Slovensko dorazila piata doba – éra vyrušovania, alebo éra pozornosti.

Je to doba, kedy si ustavične bombardovaný vyrušovačmi zo všetkých možných strán.

Je to doba, kedy máš toľko možností, že si reálne ani nevieš vybrať a zažívaš takzvaný paradox voľby a paralýzu analýzou.

Táto doba má niekoľko neželaných následkov, o ktorých si nižšie povieme – a o ktorých skutočne takmer nikto nehovorí… avšak teraz potrebuješ vedieť toto:

 

Iba keď sa naplno sústredíš na to, čo robíš, dokážeš skutočne dokončiť dôležité veci.

Iba keď sa naplno sústredíš na to, čo hovoria a čo robia tvoji blízki, dokážeš na nich skutočne reagovať – a iba vtedy dokážeš skutočne prehĺbiť vzťahy s ľuďmi, na ktorých ti záleží.

Iba keď sa naplno sústredíš na tvoj koníček, sa v ňom posúvaš, alebo si pri ňom naozaj oddýchneš.

Najdôležitejšou komoditou modernej doby nie je tvoj čas, ale tvoj mentálny priestor – tvoja plnohodnotná sústredená pozornosť, ktorú dokážeš v danom čase venovať veciam, alebo ľuďom, ktorí sú pre teba dôležití.

 

Tvoja pozornosť je však vec, o ktorú musíš bojovať.

Keďže ľudia pracujúci hlavou sú vyrušení približne každých 11 minút a keďže trvá zhruba 25 minút, kým sa skutočne ponoríš do robenia tvojich úloh, je stále ťažšie a ťažšie dokončiť veci a byť pri tom produktívny.

 

Peter Drucker, zakladateľ moderného manažmentu v jeho knihe „Efektívny riaditeľ“ napísal:

„Aby mohol byť človek pracujúci hlavou (a špeciálne každý riaditeľ) efektívny, potrebuje byť schopný vyhradiť si na svoju prácu ničím neprerušované bloky času. Mať k dispozícii pár minút sem a pár minút tam nie je efektívne, ani keď je súčet týchto krátkych blokov času veľký počet hodín.“

 

Človeče… a to napísal skoro 50 rokov dozadu.

Nižšie sa samozrejme dozvieš o nástrojoch, ktoré ti s tým pomôžu, avšak predtým ti chcem povedať jednu vec, ktorá šokovala ešte aj mňa – a to som už roky poznal techniky efektívneho učenia a dôležitosť pozornosti…

Čo som však netušil, bolo toto:

 

V roku 2005, Glen Wilson, psychiater na King’s College v Londýne dal IQ test dvom skupinám ľudí.

Jedna skupina robila IQ test.

Druhá skupina robila IQ test a bola pri tom vyrušovaná e-mailami a telefónmi. Aj keď im bolo povedané, aby vyrušovače ignorovali, ich výsledky boli o 10 bodov horšie.

O 10 bodov horšie IQ… o 10 bodov horšie mentálne schopnosti. To je rozdiel medzi doktorom a sestričkou, rozdiel medzi advokátom a jeho asistentkou, rozdiel medzi manažérom predaja a medzi recepčnou.

 

V podobnej štúdii bolo dokonca zistené, že testovacia skupina, ktorá bola pod vplyvom marihuany, preukázala iba o 4 body horšie IQ.

 

Vyrušovače mali horší účinok na kognitívne schopnosti človeka, než marihuana… a to bolo v roku 2005.

 

Vtedy ešte nebol rozšírený ani Facebook, ani Youtube. Vtedy nebol ani iPhone a už vôbec v ňom nebol Instagram s polonahými dievčatami.

Teraz už začínaš lepšie rozumieť tomu, že si nestačí iba manažovať čas. Potrebuješ tiež vedieť manažovať vyrušovače.

 

Avšak, ani to reálne nestačí.

 

Ako to?

 

Už som to naznačil.

Darmo si manažuješ svoje vyrušovače, darmo si manažuješ tvoj čas, ak si reálne nemanežuješ tvoju energiu tak, aby si jej mal dostatok aj na tvoju prácu, aj na tvoj osobný život a aj na samého seba.

Ak chceš mať čas na tvojich blízkych, na tvoju rodinu, na tvoje deti, tak čas nestačí.

 

Psychologička Lindsay C. Gibson, autorka bestselleru Dospelé deti emočne nezrelých rodičov, píše: Najdôležitejšou ingredienciou ľudských vzťahov je vzájomná emočná vnímavosť a schopnosť reagovať na emócie toho druhého.“

 

A toto je možné iba vtedy, keď máš na tvojich blízkych nielen čas, ale máš tiež energiu a eliminovaný stres. Iba keď máš energiu a odbúral negatívny stres (distress), dokážeš venovať tvojim blízkym tvoj mentálny priestor – skutočnú prítomnú, sústredenú pozornosť.

 

Nižšie sa dozvieš, ako tento mentálny priestor spolu s energiou získať, predtým však chcem zopakovať:

 

Nakoľko žijeme v dobe vyrušovačov a informačného pretlaku, najvzácnejším zdrojom už nie je tvoj času, je to mentálny priestor – tvoja prítomná a sústredená pozornosť, ktorú dokážeš plne venovať

 • tvojej práci
 • tvojim blízkym
 • tvojim koníčkom
 • sebe samému a tvojim vlastným emočným potrebám

Keďže najdôležitejšou ingredienciou ľudských vzťahov je vzájomná emočná vnímavosť a schopnosť reagovať na emócie toho druhého…

Potrebuješ mať viac, než len čas, potrebuješ mať energiu a vedieť tvoj čas naplno sústrediť na to, čo je pre teba dôležité. 

 

 

Aby si získal viac plnohodnotne sústredeného času, potrebuješ nielen čas a prítomnú, sústredenú pozornosť. Potrebuješ viac energie.

Otázkou však je, ako mať viac energie.

A predtým, než mi povieš, že si môžeš dať energeťák, alebo poobednú kávičku, dovoľ mi povedať ti jeden môj krátky príbeh, ako som hľadal rýchle riešenia na získanie viac energie.

 

Hneď po ňom sa pozrieme na to, čo potrebuješ urobiť, aby si vedel zlepšiť organizáciu tvojho času.

Chcem ti predtým povedať moju skúsenosť, pretože sa mi stáva, že ľudia oblasť energie preskakujú s „rýchlymi tekutými riešeniami,“ ktoré však neriešia koreňovú príčinu problému.

 

Kedy radšej nebrať doplnky výživy na „viac energie“

V lete 2014 som bol vyčerpaný. Dokončil som jeden projekt, ktorý nesplnil moje očakávania. Minul som naň takmer všetku moju energiu a ledva som bol v zisku. Miesto toho, aby som si doprial očakávaný oddych, som musel pracovať na ďalších projektoch, aby som vôbec zabezpečil príjem.

 

Keďže som bol vyčerpaný, rozhodol som sa vyskúšať nootropiká – doplnky výživy a tabletky na produktivitu. Urobil som si prieskum a kúpil som si všetko, čo nebolo iba placebo, ale malo preukázateľný účinok.

 

Vyskúšal som všetko z týchto vecí, avšak jediné, čo mi na produktivitu reálne zabralo, bola jedna tabletka, ktorej efekt je zvýšená sústredenosť, zlepšenie kognitívnych schopností a schopnosť pracovať celé hodiny. Človek po nej necíti únavu, dokonca nemusí v noci spať.

 

Za jeden deň som spravil viac, než by som inak spravil za tri dni. Napísaných 40 strán článkov, pripravené inštrukcie pre môj team, v postate som základ webu AngličtinaRýchlo spravil za jeden deň.

 

Faktom však bolo to, že aj keď som chcel o tretej ráno zaspať, tak som zaspať nevedel. Bol som hore zhruba do ôsmej, na ďalší deň som sa ledva vymotal do obchodu pre jedlo a potreboval som ešte jeden celý deň voľna, aby som dospal a zregeneroval to, čo som odpracoval.

 

Túto tabletku som potom ešte vyskúšal znovu, avšak vždy to malo podobný účinok – rozbilo ma to viac, než keby som tú prácu robil postupne. Kvôli týmto vedľajším účinkom, kvôli neschopnosti zaspať a kvôli obave z návykovosti som toto riešenie zavrhol.

 

Ako, fakt to nie je sranda ležať totálne vyčerpaný a unavený po prebdenej noci o siedmej ráno v posteli s hlavou, ktorá nevie vypnúť a s myšlienkami na to, čo všetko potrebuješ urobiť na ďalší deň… pričom vieš, že reálne sa do toho pustíš najskôr o jednej, alebo o druhej, lebo potrebuješ aspoň 6 hodín spánku…

 

A keď sa potom zobudíš, tak zistíš, že nemáš žiadnu vôľu pracovať a tak len ležíš bezmocne a frustrovane v posteli zatiaľ, čo ti unikajú projekty a dôležité rozhodnutia.

 

Tabletka na produktivitu, ďakujem pekne.

 

Povedal som si, že ďakujem, nemám záujem, zvládnem to iba na vlastnej motivácii a na kávičkách.

 

Kávičky a zelené čaje môžu byť neškodné… až do bodu, kedy sa človek kvôli nim ocitne v nemocnici.

U mňa to začalo s jednou čajovou lyžičkou kávy denne.

Postupne to však prestalo účinkovať.

Tak som si začal dávať 1,5…

2 čajové lyžičky…

Postupne som sa dostal na dve polievkové lyžice kávy denne.

Vyskúšal som kávu s maslom, vyskúšal som kávu s kokosovým olejom.

V iné dni som si dal dva pollitrové monstery… Pohoda.

 

Vyskúšal som tiež kofeínové tabletky. Jedna mala toľko kofeínu, čo malý redbull.

Chvíľu som si na nich fičal.

 

Až som to prehnal a musel som ísť na pohotovosť, aby mi pichli injekciu na upokojenie, pretože som mal návaly paniky, tep 150 a strach o život.

 

Doktorka si o mne myslela, že mi hrabe, že prečo by som to mal prehnať s kávou, ale mne nebolo všetko jedno.

 

Našťastie sa mi nič nestalo, asi by som to prežil aj bez tej injekcie, ale ľudia iba o 10 rokov starší odo mňa kvôli takýmto veciam dostávajú infarkty, čo nie je žiadna sranda. Bol by som rád, keby som ti pomohol sa takému dačomu vyhnúť.

 

Ako, problémom nie je káva sama o sebe.

 

Dokonca, ako krátkodobé riešenie to úplne nezavrhujem – aj dnes som pil po zobudení kávu a to som vstal o 12:45.

 

Sú tu však dva dôležité problémy:

 

Doplnky výživy na energiu neriešia koreňovú príčinu tvojej únavy

Jedným problémom je postupné zvyšovanie dávok a to, že káva iba prekryje tvoju únavu, nevyrieši jej koreňovú príčinu. Ako, fičať si na stimulantoch bola riadna zábava… avšak v momente, kedy toho začalo byť moc (okolo tých dvoch polievkových lyžíc kávy denne) to začal byť negatívny stres, z ktorého som sa vyššími dávkami nevedel dostať.

 

Pričom na to, aby si tvoj čas vedel skutočne plnohodnotne venovať dôležitým aktivitám, potrebuješ tvoju únavu skutočne dospať a zregenerovať a tvoj negatívny stres (tzv. distress) spracovať a odbúrať.

 

Potrebuješ mať nielen energiu z energeťákov, ale potrebuješ mať systém, ktorým zabezpečíš, že budeš mať dostatok energie a mentálneho priestoru na všetko, čo je pre teba dôležité. Čo dokážeš iba vtedy, keď tvoju únavu skutočne dospíš a zregeneruješ a keď spracuješ, alebo odbúraš tvoj negatívny stres (tzv. distress).

 

A toto potrebuješ zvlášť keď si workoholik a si tak rozbehnutý, že si nevieš oddýchnuť. V tom prípade… ak by si si dal iba ďalšie kávičky, iba by si zhoršoval to, čo ti robí problém.

 

A toto potrebuješ zvlášť, keď si príliš unavený na to, aby si vedel pracovať a zároveň príliš vystresovaný na to, aby si si vedel oddýchnuť.

 

Čiže, aby som zrnul túto časť:

 

Potrebuješ mať nielen energiu z kávy, zo zeleného čaju, či z energeťákov a iných stimulantov, potrebuješ mať systém, ktorým zabezpečíš, že budeš mať dlhodobo dostatok energie a mentálneho priestoru na všetko, čo je pre teba dôležité. Čo dokážeš iba vtedy, keď tvoju únavu skutočne dospíš a zregeneruješ a keď spracuješ, alebo odbúraš tvoj negatívny stres (tzv. distress).

 

Otázka, ktorá z toho vyplýva, je nasledovná:

 

 

Ako získať schopnosti, ktorými si zmanažuješ nielen tvoj čas, nielen tvoje vyrušovače, ale získaš viac energie a odbúraš tvoj stres?

Time management je schopnosť.

Priebežné manažovanie tvojich vyrušovačov je schopnosť.

Odbúravanie tvojho stresu je schopnosť.

Prečo na to kladiem taký dôraz?

Pretože to nie je vedomosť, ani informácia. Nie je to niečo, o čom by ti stačilo pozrieť si článok na internete. Potrebuješ na tom pracovať istým spôsobom, pretože inak tvoje vzdelávanie vyústi iba v informačný pretlak.

 

Čo je tento istý spôsob a prečo o tom hovorím?

 

Existujú 4 úrovne získavania nových schopností.

Nevedomá neschopnosť

Vedomá neschopnosť

Vedomá schopnosť

Nevedomá, automatická schopnosť

 

 1. Nevedomá neschopnosť je, keď ani nevieš, že niečo nevieš. Do dnes si nevedel, že si nevedel, ako vyrušovače poškodzujú mentálne schopnosti pri robení IQ testov.
 2. Vedomá neschopnosť je, keď vieš, že niečo nevieš. S najväčšou pravdepodobnosťou vieš, že nevieš, ako sa volal psychológ, ktorý robil tie IQ testy.
 3. Vedomá schopnosť je, keď si vieš vybaviť to, čo si sa už naučil. Vieš si napríklad vybaviť, že najdôležitejšou komoditou v modernej dobe je mentálny priestor – tvoja prítomná a sústredená pozornosť.
  Keď sa učíš vedomosti, stačí ti naučiť sa ich na úroveň, kde si ich vieš vybaviť vtedy, keď to potrebuješ.
  Keď sa učíš informácie do školy, tak ti stačí naučiť sa ich tak, aby si si ich vedel vybaviť na testoch. Potom si ich v praxi nemusíš vedieť vybaviť, pretože ti stačí vedieť, ako sa máš ku nim dostať. Cez Google.

 

To je užitočné.

So schopnosťou je to však úplne inak.

Schopnosti potrebuješ mať zautomatizované a častokrát zapojené do tvojho života.

Šoférovanie je schopnosť.

Keď si si robil vodičák, tak si sa učil množstvo vecí, na ktoré si sa musel sústrediť.

Dnes v aute preraďuješ a podraďuješ (alebo máš automat), zatiaľ čo odbáčaš a pritom sleduješ premávku a zároveň sa rozprávaš s dvoma pasažiermi. A hej, možno ešte pritom fajčíš cigaretu.

 

S time managementom je to podobne.

Ak by si zostal iba pri teórii, pri čítaní článkov, alebo sledovaní videí, tak by si bol síce intelektuálne obohatený, avšak nikdy by si tie techniky nezautomatizoval.

 

Dokonca aj keď z času na čas použiješ jednu-dve techniky, tak to nestačí. Potrebuješ mať totiž nielen schopnosť manažovať si čas vtedy, keď ti stačia dve-tri techniky, potrebuješ mať zažitú schopnosť organizácie tvojho času a energie, ktorú vieš spustiť automaticky a to aj vtedy, keď je toho odrazu na teba ohromne veľa.

 

Prečo potrebuješ mať time management zautomatizovaný

Totiž, stáva sa to.

Máš svoje pohodové dni.

Dokončuješ veci. Všetko viacmenej ide.

A potom, prásk, znenazdajky príde „búrka.“

Buď sa ti znásobí počet vecí, ktoré musíš riešiť v práci. Alebo ti ochorie psík, či člen rodiny a musíš to riešiť, kvôli čomu nemôžeš pracovať toľko času, ako by si potreboval.

Môže tiež prísť nejaká príležitosť, ktorú budeš chcieť využiť, na čo však budeš potrebovať byť produktívny a využiť všetky tvoje organizačné schopnosti, aby si to zvládol… a zároveň sa vedel venovať tvojej rodine, či blízkym.

 

Ak si už nejaký čas na tejto planéte, tak vieš, o čom hovorím. Ak na pracovnom trhu ešte len začínaš, tak je lepšie sa na tieto situácie pripraviť.

 

Chris Voss, bývalý vedúci vyjednávač rukojemníkov pre FBI v jeho knihe „Never split the difference – Negotiating as if your life depended on it“ hovorí:

 

Keď príde stresujúca situácia, ktorú je potrebné konfrontovať, tak človek „spadne“ na úroveň jeho najlepšej prípravy.

 

To znamená, že keď sa v tvojom živote objaví skvelá príležitosť, alebo nastane krízová situácia, bude neskoro spoznávať techniky time managementu.

Na to, aby si krízové situácie s prehľadom zvládol a na to, aby si vedel nové príležitosti ľahko využiť, potrebuješ mať tvoje organizačné schopnosti zautomatizované.

 

A preto…

Články o time managemente nestačia.

Knihy o time managemente nestačia.

Diáre na organizáciu času nestačia.

Jedno, alebo dvojdňové školenia time managementu nestačia (ani behom dvoch dní nezautomatizuješ nové schopnosti, keď sa stále preberajú nové veci).

 

Keďže je organizácia času, energie a mentálneho priestoru schopnosť, potrebuješ ju mať zautomatiovanú tak, ako máš zautomatizované šoférovanie:

Aby si ju vedel správne použiť automaticky a to aj vtedy, keď nastane kríza, alebo keď objavíš nové príležitosti.

 

Ako si však vytvoriť systém, ktorým získaš viac času, viac energie, viac plnohodnotnej sústredenej pozornosti a ktorý zároveň odbúra tvoj stres a je dlhodobo udržateľný?

 

Online kurz TiME je jediný kurz, ktorý ti umožní vytvoriť takýto systém (nikto iný toto neposkytuje)

Hľadal som a porovnával som výhody kurzov, ktoré sú momentálne na trhu k dispozícii, avšak žiaden z nich nesplnil kritériá, ktoré sú podľa mňa dôležité:

 • cenovo dostupný
 • nemusíš nikam chodiť
 • šetríš čas už pri vzdelávaní
 • prechádzaš si kurzom v tvojom vlastnom tempe
 • zautomatizuješ schopnosť time managementu
 • zautomatizuješ schopnosť managementu tvojej energie
 • získaš mentálny priestor
 • zautomatizuješ schopnosť získavania mentálneho priestoru

Preto som sa rozhodol vytvoriť vlastný kurz, ktorý by tieto kritériá spĺňal – vytvoril som Online kurz TiME – Time Management Efektívne.

Poďme sa pozrieť na to, ako prebieha:

 

Online kurz TiME – Time management efektívne

online kurz time

Kurz prebieha online a základ trvá 28 dní. Každý deň dostaneš jedno krátke video s jednou jednoduchou úlohou.

Chcem mat viac casu a energie

Vstúp dnes do kurzu so zľavou vo výške 50%

 

Ako prebiehajú tieto dni a čo sa v nich dozvieš?

Deň 1:

Prioritizácia – Ako sa dostať z chaosu a urobiť to najdôležitejšie – a to, aj keď si uviazol na mŕtvom bode a nevieš sa rozhýbať.

V tejto lekcii sa dozvieš:

 • Ako rýchlo určiť to najdôležitejšie, čo potrebuješ mať dokončené
 • 4 dôvody, prečo dokončiť to najdôležitejšie ako prvé
 • Čo je pre tvoju produktivitu oveľa dôležitejšie, než sila vôle (potrebuješ na tom pracovať)

Naučíš sa základnú schopnosť time managementu: ako správne prioritizovať – a to aj vtedy, keď máš v tvojom pracovnom živote, či vo firme, totálny chaos.

Začneme s touto lekciou, aby si si usporiadal možný chaos, pretože iba tak budeš mať priestor na použitie ďalších techník.

 

Deň 2:

Návod, ako získať viac energie na prácu a ako dokončiť viac úloh vďaka dvom dvojminútovým task management cvičeniam (a to, aj keď máš pocit, že sa ti nič nechce)

V tejto lekcii sa dozvieš, ako sa lepšie sústrediť na to, čo ťa čaká, vďaka dvom jednoduchým dvojminútovým cvičeniam.

Urobíš to vďaka tomu, že

 • Vytvoríš „mozog pre tvoj mozog“, kam môžeš odložiť informácie a dáta, aby sa tvoj mozog mohol naplno sústrediť na veci, ktoré potrebuješ dokončiť
 • Využiješ časť tvojho ja, ktorá chce robiť na zmysluplných veciach a dokáže produktívne pracovať mnoho hodín, iba potrebuje, aby jej niekto (ty) vysvetlil, prečo sú tvoje projekty a úlohy zmysluplné.
 • Zameriaš sa na cieľ a výsledok spôsobom, vďaka ktorému budeš mať viac jasno, na čom máš pracovať

Vďaka správnemu použitiu týchto 2x2min cvičení získaš viac energie na prácu, bude sa ti pracovať jednoduchšie a vydržíš pracovať dlhšie, čím dokončíš viac vecí.

 

Deň 3:

Ako mať pod kontrolou celý týždeň tým, že budeš mať všetky informácie ako na dlani

V tejto lekcii sa dozvieš jednoduchý spôsob plánovania tvojho času, ktorý ti dá totálny prehľad nad celým týždňom. Vďaka tomu získaš viac kontroly a viac istoty, že pracuješ v správnom čase na správnych veciach.

Zabezpečí ti tiež viac času, pretože vďaka nemu budeš vedieť lepšie povedať druhým ľuďom „nie“, a sústrediť sa na to, čo je dôležité pre teba a pre tvoju firmu.

Pomôže ti tiež prestať odkladať veci na neskôr a dokončiť ich skôr. Umožní ti to vďaka tomu, že budeš mať jednoduchý prehľad v tom, kde máš „vybookovaný“ – obsadený čas a nebudeš mať priestor tvoje úlohy odložiť.

Dozvieš sa tiež, ako zdvojnásobiť tvoju efektivitu (a tým zvýšiť tvoj príjem), keď si obchodník a keď ťa čakajú obchodné stretnutia.

Či už si v time-managemente začiatočník, alebo pokročilý, správne použité úlohy z tejto lekcie ti uvoľnia mentálny priestor na to, aby si sa mohol lepšie sústrediť na tvoju prácu – či už na obchodných stretnutiach, alebo pri počítači. 

 

Deň 4:

Ako urobiť viac dôležitých vecí vďaka metóde amerického prezidenta

V dnešnej lekcii sa dozvieš, ako používať tzv. Metódu amerického prezidenta, ktorá ti umožní správne sa rozhodnúť, ktoré veci sú

 1. urgentné a dôležité
 2. dôležité a môžu počkať
 3. málo dôležité, ale urgentné
 4. málo dôležité a môžu počkať

Vďaka tejto schopnosti zlepšíš tvoju organizáciu, získaš nový nástroj na správnu prioritizáciu a dokončíš viac dôležitých vecí skôr.

Po správnom použití tejto techniky budeš mať lepšie zorganizovaný tvoj pracovný deň, čím nielenže dokončíš viac vecí, ale budeš mať viac mentálneho priestoru.

 

Deň 5:

Ako urobiť viac dôležitých vecí vďaka vylepšeniu Metódy amerického prezidenta

Metóda amerického prezidenta je super technika, avšak vieš ju posunúť ešte o úroveň ďalej.

 Dozvieš sa tiež:

 1. Extrémny príklad efektívneho time managementu
 2. Prečo je lepšie riskovať ráznosť, než obetovať tvoj čas na nedôležité veci
 3. Čo urobiť ako prvé pre tvoj dlhodobý kariérny a podnikateľský úspech
 4. Ako znížiť počet vecí, ktorými ťa vyrušujú druhí ľudia

Vďaka správnemu urobeniu úloh z tejto lekcie prekabátiš tvoju tendenciu odkladať veci na neskôr tak, že dokončíš aj veci, ku ktorým si sa nevedel v minulosti dokopať celé týždne, mesiace, či roky.

 

Deň 6:

Ako dokončiť úlohy o 25-50% rýchlejšie správnym nastavením časových limitov

Parkinsonov zákon hovorí, že práca sa natiahne, aby zaplnila čas, ktorý je k dispozícii. Keď nemáš deadline, tak môžeš teoreticky na práci robiť nekonečne veľa času. Preto potrebuješ deadliny.

Bežne si však ľudia dávajú príliš dlhé deadliny, aby zvýšili pravdepodobnosť toho, že veci skutočne dotiahnu dokonca.

Vďaka správne použitej metóde z tzv. „Critical Chain Project Management nastavenia časových limitov“ zredukuješ čas, ktorý tráviš s tvojimi úlohami len na 50-75% tvojho bežného času. Za rovnaký čas tak dokončíš oveľa viac a ešte budeš mať priestor na oddych cez efektívne prestávky.

 Budeš tak môcť dokončiť za jeden deň 1,5-2x toľko vecí, alebo získať viac času na tvoj oddych.

 

Deň 7:

Ako urobiť 20% vecí, ktoré ti prinesú 80% výsledkov

Stávalo sa mi, že som bol na správnej ceste, avšak nedokončoval som tie najdôležitejšie veci. Taktiež, mnohí ľudia vedia dokončovať dôležité veci, avšak sú to veci, ktoré sú dôležité pre niekoho iného.

Je potrebné, aby si robil tie najdôležitejšie veci a aby si bol zároveň na správnej ceste – na ceste za tvojimi cieľmi. Nestačí len jedno, alebo druhé.

V dnešnej lekcii sa dozvieš

 1. Ako skutočne robiť 20% vecí, ktoré ti prinášajú 80% výsledkov vďaka správne nastavenej a pravidelnej týždennej revízii
 2. Ako sa zmeniť, aj keď sa ti zdá, že sa dlhú dobu nevieš pohnúť z miesta
 3. Ako zistíš, či robíš na správnych veciach
 4. Čo spraviť, keď nerobíš na správnych veciach

Po správnom dokončení úloh z dnešnej lekcie budeš mať jasno v tom, ako na tom si a čo môžeš urobiť pre zlepšenie. Nájdeš čas na robenie tých najdôležitejších úloh, vďaka čomu sa budeš rýchlejšie kariérne posúvať, alebo dokončovať viac tvojich podnikateľských projektov.

Správne urobenie úloh z dnešnej lekcie ti tiež zabezpečí mentálny priestor jedným nevšedným spôsobom, ktorý som zatiaľ nikde inde nevidel vyriešený:

V priebehu dňa som zvykol vzadu v hlave premýšľať nad tým, že či idem správnym smerom, čo by som ešte mohol urobiť a naopak, čo som mal urobiť miesto toho, čo som urobil. Ono totiž, keď máš 20 rôznych možností, ako máš v dnešnom možnosťami preplnenom svete…  tak si síce vyberieš tú najlepšiu…

Človek však potom môže začať premýšľať nad tým, že kokso, aj tých 19 zvyšných možností by možno bolo dobré urobiť… Takéto premýšľanie ma zbytočne zneisťovalo.

Keď som si urobil túto revíziu, tak som eliminoval takéto myšlienky z mojej hlavy a naplnilo ma to istotou a pokojom, ktorý mi dobre slúžil pri oddychu a pri robení na ďalších veciach.

Keď urobíš úlohy z prvého týždňa, budeš vedieť

 • prioritizovať
 • lepšie organizovať tvoje úlohy
 • dokončovať veci 1,5x – 2x skôr

Zároveň tiež zlepšíš tvoj mentálny priestor, odbúraš časť pracovného stresu a získaš viac energie. Vďaka tomu budeš vedieť venovať tvoju prítomnú, plnohodnotnú pozornosť aj veciam a ľuďom mimo tvojej práce.

 

Deň 8:

Ako mať viac energie tým, že si budeš správnym spôsobom manažovať tvoj oddych a regeneráciu

Premýšľanie je práca. Existujú rôzne druhy premýšľania

 • pozorovanie
 • zapamätávanie
 • vizualizácia
 • skúmanie
 • interpretácia
 • porovnávanie
 • posudzovanie
 • predpokladanie
 • skladanie
 • analyzovanie
 • počítanie
 • plánovanie
 • a mnohé ďalšie…

Bez ohľadu na to, ktoré z týchto druhov premýšľania robíš… keď premýšľaš, zapájaš tvoj mozog viac, než bežní ľudia.

Tvoj mozog len v pokoji spotrebuje okolo 20% energie tvojho tela, čo je obrovský nepomer vzhľadom na to, že obsahuje len 0,5-1,5% hmotnosti tvojho tela.

Keď začneš premýšľať, tak je normálne, že si po skutočne odrobenom pracovnom dni unavenejší, než bežní ľudia.

Na to, aby si mohol byť dlhodobo produktívny, potrebuješ vytvoriť systém, ktorý ti zabezpečí plnohodnotnú regeneráciu – zmysluplný oddych, vďaka ktorému budeš oddýchnutý, aj keď podávaš oveľa vyšší výkon.

Taktiež… Ak sa ti niekedy stalo, že si mal príliš veľkú únavu na to, aby si vedel pracovať, ale zároveň si mal príliš veľký stres na to, aby si vedel zaspať, táto lekcia je tu pre teba.

V tejto lekcií sa dozvieš:

 1. kedy je tvoja práca pozitívny stres a kedy je negatívny stres
 2. ako sa zbaviť úzkosti, keď si prepracovaný a k tomu workoholik
 3. ako zvýšiš tvoju produktivitu na ďalšie dva týždne tým, že na jeden deň prestaneš pracovať
 4. dve otázky, ktoré ti pomôžu zregenerovať aj tie najťažšie pracovné dni

 

Deň 9:

Ako byť dlhodobo produktívny a mať každý deň viac energie tým, že si budeš správne manažovať tvoj oddych – časť druhá

 Za rovnaký čas dokončíš oveľa viac, než si zvyknutý, avšak dokážeš to iba vtedy, keď máš na to dôvod.

Väčšina ľudí však pri plánovaní robí jednu obrovskú chybu. Najprv si naplánujú úlohy, potom sa ich práca natiahne, aby zaplnila čas, ktorý je k dispozícii… a potom nemajú čas na zmysluplný oddych.

Nielenže tak idú spať unavení a budia sa unavení, ale tiež majú pocit, že cez deň nevyužili ich potenciál, pretože neboli dostatočne produktívni…

Preto je dôležité k tvojmu oddychu pristupovať inak, než si bol doteraz zvyknutý.

V tejto lekcii sa dozvieš

 1. Aké aktivity sú ten najlepší oddych
 2. Dôležité pravidlo pre hry, aby si pri nich skutočne zregeneroval tvoje telo a tvoju myseľ
 3. 26 rôznych aktivít, pri ktorých si oddýchneš ty sám
 4. 31 rôznych aktivít, pri ktorých si oddýchneš s druhými ľuďmi
 5. Ako vyzerá plánovanie tvojho oddychu v praxi s využitím techník, ktoré si sa doteraz dozvedel
 6. Môj tip organizácie času pre podnikateľov, freelancerov a obchodníkov

Keď správne použiješ úlohy z tejto lekcie, nielenže každý deň dokončíš o trochu viac, ale budeš mať každý deň o trochu viac energie. Tú následne môžeš využiť na ďalšie veci, ktoré sú pre teba dôležité.

 

Deň 10:

Ako odpovedať na e-maily až o 50% rýchlejšie a zároveň zvýšiť kvalitu tvojich odpovedí

Väčšina ľudí musí dennodenne komunikovať cez e-mail. Podľa toho, aký je tvoj druh práce, môžeš s e-mailmi stráviť aj niekoľko hodín denne.

V tejto lekcií sa dozvieš moje tri tipy, ktorými skrátiš čas strávený s vybavovaním e-mailov o 25% – 50% a taktiež skvalitníš komunikáciu, ktorú vedieš s tvojimi zákazníkmi, kolegami, nadriadenými, dodávateľmi, či odberateľmi.

 

Deň 11:

Ako byť produktívnejší ráno po prebudení vďaka správnej večernej príprave

Množstvo ľudí má problém sa ráno rozhýbať. Ja som mával tento problém a každé ráno som stratil 30 (a niekedy aj viac) minút, ktoré som mohol venovať niečomu produktívnemu. Pomohol mi tip, ktorý ťa naučím v tejto lekcií.

Vďaka správnemu využitiu tohoto tipu sa budeš budiť pripravenejší do práce a každý pracovný deň sa ti bude začínať ľahšie.

 

Deň 12:

Ako mať produktívne ráno – 2 tipy od človeka, ktorému rána nikdy nešli

V dnešnej lekcií pokračujeme v tom, ako mať produktívne rána. Nadviažeme na predchádzajúcu lekciu tým, že

 1. využiješ jednoduchý tip, ktorý ti ráno zaberie iba 30 sekúnd
 2. využiješ druhý jednoduchý tip, ktorý ti ráno zaberie iba pár minút času

Prvý tip ti umožní mať ráno čistejšiu myseľ.

Druhý tip ti umožní prepnúť sa z reaktívneho (a rozospatého) módu do proaktívneho a produktívneho módu, v ktorom dokážeš tvoriť a riešiť problémy.

Po správnom použití úloh z dnešnej lekcie budeš vedieť tvoje rána začať s čistou mysľou, hneď ráno zabezpečíš prvé víťazstvá a vďaka tomu bude celý tvoj deň úspešnejší.

 

Deň 13:

Ako sa naučiť hovoriť druhým ľuďom NIE tým, že si správnym spôsobom ujasníš tvoje hlavné kariérne / biznisové ciele

Je plno spôsobov, ako si stanovovať tvoje osobné a kariérne ciele, sám som ich niekoľko vyskúšal, keď som si stanovoval moje ciele od roku 2010.

Stretol som sa však iba s jedným spôsobom, ktorý zabezpečí nasledovné:

Na to, aby si mohol skutočne robiť dôležité veci, potrebuješ sa zbaviť časových upírov. To sú ľudia, ktorí ťa oberajú o čas a o energiu a neštítia sa manipulácii, či zneužívania morálnych argumentov, aby ťa presvedčili, oklamali a zneužili.

Keď správne použiješ úlohy, ktoré sa v dnešnej lekcií nachádzajú, tak budeš mať solídny štít proti týmto časovým upírom.

Keď som použil túto techniku stanovovania cieľov, tak som mal zároveň jasno v tom, čo mám pre moje ciele začať robiť a čo naopak musím pre moje ciele prestať robiť, čo som nikdy dovtedy na takejto úrovni nezažil.

Po správnom urobení úloh z dnešnej lekcie zažiješ dva druhy prínosov:

 • Budeš vedieť ráznejšie odmietnuť žiadosti od druhých ľudí, ktoré ťa oberajú o tvoj čas a energiu
 • Budeš si vedieť lepšie vybrať, na čom pracovať, aby si sa posunul bližšie k tvojim kariérnym a osobným cieľom

 

Deň 14:

Revízia posledných 7 dní

Na to, aby si konštantne robil tých 20% vecí, ktoré ťa najrýchlejšie posúvajú k tvojim cieľom, je potrebné, aby si robil takéto pravidelné revízie. Tvoj mozog nemá mozog, ktorý by ťa skontroloval – musíš to jednoducho urobiť ty sám.

Po ďalších siedmych dňoch sa znovu zamyslíš nad tým, či si robil na 20% najdôležitejších vecí, ktoré ti prinášajú 80% výsledkov, ktoré očakávaš. Vďaka lepšie ujasneným cieľom budeš vedieť nájsť lepšie odpovede.

Vďaka správne urobeným úlohám z tejto lekcie budeš mať znovu viac času, viac istoty a viac mentálneho priestoru na ďalšie veci, ktoré sú pre teba dôležité.

 

Po prvých dvoch týždňoch nasleduje týždeň lepších rozhodnutí:

 

Deň 15:

Ako robiť viac správnych rozhodnutí

Pozrieme sa na to, ako tvoje rozhodnutia na seba navzájom nadväzujú a ukážeme si, prečo je dôležité začať robiť správne rozhodnutia čo najskôr. Dozvieš sa základ toho, ako robiť viac správnych rozhodnutí.

 

Deň 16:

4 kroky k lepším rozhodnutiam

 • Ktorú vlastnosť potrebuješ rozvíjať, aby si robil stále lepšie a lepšie rozhodnutia a návod ako túto vlastnosť rozvíjať
 • čo je tá najlepšia možnosť, keď nevieš urobiť správne rozhodnutie
 • z čoho vychádzajú dobré rozhodnutia
 • dôležitý dôvod, kvôli ktorému by si mal robiť rozhodnutia, aj keď nie sú perfektné

 

Deň 17:

Ako sa lepšie rozhodovať v kontexte dlhodobých následkov

V tejto lekcii sa dozvieš, ako sa lepšie rozhodovať vďaka konceptu druhého, tretieho a štvrtého radu následkov. Pozrieme sa na to, čo robí Homer Simpson nesprávne a prečo by si nemal obetovať tvoju budúcnosť za šošovicovú polievku.

Ukážem ti, ako som tento koncept použil na prekonanie samého seba, aj keď sa mi vôbec nechcelo a vďaka tomu som dokončil dôležité veci skôr.

Dnešná lekcia nadväzuje na predchádzajúce dve a znovu ti pomôže robiť lepšie rozhodnutia.

 

Deň 18:

Ako urobiť viac správnych rozhodnutí tým, že budeš správnym spôsobom a bez pocitu viny reprezentovať tvoje vlastné záujmy

Pre efektívny time management potrebuješ uprednostniť tvoje potreby pred potrebami druhých. Keďže však tvoje potreby nikto neháji a druhí ľudia za tebou chodia s ich záujmami, je potrebné vytvoriť systém, ktorý ti pripomína, že potrebuješ uprednostniť seba.

V tejto lekcii sa dozvieš overený návod na to, ako robiť správne rozhodnutia vďaka tomu, že sa naučíš reprezentovať záujmy tvojho vnútorného dieťaťa.

Dovolím si tvrdiť, že toto je jedna z najdôležitejších lekcii v celom kurze a ak by si použil iba túto techniku, tak ti umožní robiť lepšie rozhodnutia a zlepší tvoj dennodenný život.

 

Deň 19:

Ako si urobiť miesto pre správne rozhodnutia

Je síce možné, že chceš robiť viac vecí pre zlepšenie tvojho života, avšak každý máme len obmedzenú kapacitu – obmedzené množstvo vecí, ktoré reálne dokážeš v priebehu dňa urobiť.

Na to, aby si mohol začať robiť viac nových, efektívnych vecí, potrebuješ robiť menej neefektívnych vecí.

V tejto lekcií sa dozvieš jednoduchý spôsob, ako prestať robiť to, čo reálne môžeš prestať robiť.

 

Deň 20:

Ako zautomatizovať tvoje rozhodnutia

Každý deň máš k dispozícii isté množstvo mentálnej energie. V tejto lekcií sa dozvieš, ako si šetriť energiu na tie dôležité rozhodnutia vďaka tomu, že zautomatizuješ tie malé.

 

Deň 21:

Revízia posledných 7 dní:

Po ďalších siedmych dňoch sa znovu zamyslíš nad tým, či si robil na 20% najdôležitejších vecí, ktoré ti prinášajú 80% výsledkov, ktoré očakávaš. Vďaka lekciám z tretieho týždňa budeš vedieť nájsť lepšie odpovede.

Vďaka správne urobeným úlohám z tejto lekcií budeš mať znovu viac času, viac istoty a viac mentálneho priestoru na ďalšie veci, ktoré sú pre teba dôležité.

 

Deň 22 a 23:

Ako sa definitívne zbaviť časových upírov tým, že sa naučíš hovoriť druhým ľuďom „NIE“ (aj keď si z Fekišoviec)

Keďže nemám Facebook, tak sa ku mne slovenské memes dostávajú postupne. Keby však ľudia z mestského zastupiteľstva vo Fekišovciach poznali veci z dnešnej lekcie, nikdy by sa nenechali zdeptať ako malí školáci.

Veci z dnešnej lekcie ti umožnia presadiť tvoje záujmy a umožnia ti povedať druhým ľuďom nie a to aj v prípade, že jednáš s harpyami a manipulatívnymi hyenami.

Lekcia je rozdelená do dvoch dní.

 1. deň sa dozvieš
 • Správnu definíciu asertivity
 • 10 práv asertivity
 • 2 bonusové práva asertivity
 1. deň dostaneš dve videá.

V prvom sa dozvieš praktické príklady, ako robiť asertívne jiu-jitsu – ako využiť energiu tvojho nie-priateľa (toho človeka, ktorý ti nechce dobre a chce ťa manipulovať) proti nemu. Dozvieš sa čo robiť s ľuďmi, ktorí si nedajú povedať a ako reagovať protiotázkami na manipulatívne otázky.

Spoznáš morálny základ pre tvoje asertívne správanie. Keď sa s ním stotožníš, už ťa nikto nebude vedieť zmanipulovať do robenia vecí, ktoré sú proti tvojej srsti tým, že by apeloval na morálku, alebo náboženstvo.

V druhom videu sa dozvieš techniku od hlavného vyjednávača z FBI, ktorou presvedčíš ľudí, a techniku tzv. „rámcovania“ ktorá ti umožní odísť z každého rozhovoru ako víťaz.

 

Deň 24:

Návod ako urýchliť tvoje rozhodovanie

V dnešnej krátkej lekcií sa dozvieš, ako sa rýchlo rozhodnúť vďaka tomu, že porovnáš, ako sa budeš cítiť o chvíľu, o niekoľko mesiacov a o niekoľko rokov. Táto technika ti pomôže urobiť správne rozhodnutia pre množstvo vecí, ktoré musíš v priebehu dňa riešiť, takže ti zostane viac energie pre aktívnu prácu a iné aktivity.

 

Deň 25:

Ako dokončíš veci skôr tým, že sa zbavíš perfekcionizmu

Ak si perfekcionista, tvoje projekty trvajú zbytočne dlho, marketingové kampane sa naťahujú a všetko ostatné na čom robíš, trvá zbytočne dlho. Kvôli tomu je tvoj úspech a dosiahnutie cieľov odložené na neskôr, ak vôbec tvoje ciele dosiahneš. Niekedy ťa totiž kvôli tvojmu perfekcionizmu môžu druhí predbehnúť a vyfúknuť ti príležitosti spred nosa.

Koreňovou príčinou perfekcionizmu je snaha dosiahnuť, aby si svet o tebe myslel niečo, čo si o sebe ty sám momentálne nemyslíš, alebo s čím nie si stotožnený.

Keď správne použiješ riešenie z tejto lekcie, zbavíš sa perfekcionizmu natrvalo.

 

Deň 26:

Ako dokončíš veci skôr tým, že sa zbavíš perfekcionizmu – pokračovanie

Dozvieš sa,

 • ako si pravidelne pripomínať Paretovo pravidlo
 • prečo je rýchlosť dôležitejšia, než kontrola
 • a kde sa nachádza GE bod tvojej produktivity

 

Dáš si povolenie urobiť to, čo potrebuješ urobiť a to aj keď by z neba traktory padali.

Dozvieš sa tiež, čo robiť, keď sa blížiš k dosiahnutiu tvojich cieľov a máš z ich dosiahnutia pocit neistoty, že čo bude potom.

Tieto veci ti pomôžu nielen zvíťaziť nad tvojím perfekcionizmom, ale tiež ti pomôžu dokončiť viac vecí načas.

 

Deň 27:

Od paniky k sebarealizácii – Ako sa rozhýbať, keď si sa ocitol na mŕtvom bode

Pri práci na tvojich cieľoch ťa čakajú dve oblasti, ktoré je potrebné prekonať.

Môže byť, že sa dostaneš s tvojimi projektmi do stavu, kde sa nebudeš vedieť rozhýbať, pretože si „zapadol.“ Ak sa nevieš pohnúť z miesta, pomôže ti 6-krokový postup, ktorým prekonáš psychologickú bariéru, ktorá ťa drží dole.

Taktiež  – prekonávať samého seba a vystupovať z komfortnej zóny nestačí. Je potrebné vedieť tvoje úspechy správnym spôsobom spracovať a tvoju novú úroveň produktivity „stráviť“ – integrovať do tvojho života. V tejto lekcii sa dozvieš, ako na to.

 

Deň 28:

Finálna revízia a 28 otázok na každú nedeľu

Revízia posledného týždňa bude iná, než tie predchádzajúce. Obsahuje 28 otázok, na ktoré si spíšeš tvoje odpovede.

Pravidelné odpovedanie na tieto otázky ti umožní mať v tvojej mysli jasno (mať čistú myseľ) a vďaka tomu sa budeš vedieť každý týždeň lepšie sústrediť na tvoje priority.

Robením tohoto cvičenia do hĺbky porozumieš samému sebe, čo ti znovu umožní robiť realistickejšie a tým lepšie rozhodnutia.

Taktiež, keď sa stretávaš s opakovaným problémom v tvojom pracovnom, alebo osobnom živote, vďaka odpovediam na tieto otázky ho budeš vedieť ľahšie a skôr vyriešiť.

Táto finálna revízia ti bude každý týždeň pripomínať, čo máš robiť, čo nemáš robiť, ktoré techniky z kurzu TiME máš použiť a ktoré si máš pripomenúť, aby bol pre teba každý týždeň úspešnejší a úspešnejší.

Je veľmi jednoduché robiť túto revíziu pravidelne každý týždeň a keď ju budeš pravidelne robiť, tak si zároveň budeš pripomínať a znovu opakovať tie techniky time, ktoré potrebuješ dostať na úroveň automatickej schopnosti.

Toto je posledná lekcia v kurze.

Keď si ju prejdeš, tak nás kontaktuješ, pretože ťa čaká…

 

Záverečná konzultácia s manažérom TiME klientskej podpory

Na nej

 • spravíte zhrnutie toho, čo si sa dozvedel
 • dostaneš odpovede na tvoje otázky o time managemente a organizácii
 • získaš certifikát o absolvovaní kurzu

Po jej absolvovaní ti bude odomknutá extra lekcia:

 

47 návodov na efektívne sústredenie.

Behom prvých 28 dní budeš zlepšovať tvoju organizáciu, tvoj time management a tvoju prioritizáciu. Budeš zlepšovať manažment tvojej energie, tvoje rozhodovacie schopnosti a budeš zlepšovať tvoju asertivitu.

Lepšie spoznáš samého seba, získaš vhľady do situácii, ktoré sa v tvojom týždni vyskytujú a budeš tiež samému sebe lepšie rozumieť.

Tieto všetky veci ti umožnia mať nielen viac času, nielen viac energie, ale tiež viac mentálneho priestoru – viac plnohodnotnej a sústredenej pozornosti.

Ako som však hovoril v strede tohto videa, o tvoju pozornosť dnes bojujú médiá, sociálne siete a druhí ľudia a je potrebné sa voči tomuto všetkému obrniť. V extra lekcií, ktorú získaš po záverečnej konzultácii dostaneš 47 návodov, s ktorými sa

 • Zbavíš informačného pretlaku
 • Prevezmeš kontrolu nad tvojou pozornosťou
 • Získaš viac mentálneho priestoru, než si mal, odkedy si začal používať sociálne siete

Bude ti trvať približne 3 dni, kým urobíš tie úlohy, ktoré vieš urobiť, avšak keď ich urobíš, už takto o 31 dní z teba bude kompetentný manažér tvojho času, energie a mentálneho priestoru.

Budeš mať viac času, viac energie, viac plnohodnotnej a sústredenej pozornosti a vďaka tomu budeš vedieť robiť lepšie rozhodnutia, dokončovať viac vecí a stále mať energiu a priestor na tvoj osobný život.

Spolu dostaneš 8 hodín a 30 minút inštrukcií a návodov, avšak keďže to bude dávkované postupne, budeš vedieť každú jednu techniku vyskúšať, použiť a zapracovať do tvojho bežného života.

Všetky materiály ti zostávajú nastálo, môžeš sa k nim vrátiť, kedykoľvek budeš chcieť.

Taktiež, ak budeš mať po tomto mesiaci pocit, že si niektoré veci nestihol prejsť, alebo že by si ich chcel prejsť znovu, tak nám jednoducho napíšeš a všetky videá ti nastavíme, aby ti chodili pravidelne do tvojej e-mailovej schránky od začiatku, čím si môžeš celý kurz absolvovať znovu a bezplatne.

 

Čo na Online kurz TiME hovoria jeho účastníci?

 

„Toto je najlepší kurz, aký som doteraz zažil“ – Erik Danko

 

„Vďaka tomu, že som si spravil tento kurz, robím veci načas a nie som pod takým stresom“ – Ján Erdziak

 

„Toto je kurz na lepší život“

 

 

Toto je Online kurz TiME – Time management efektívne.

online kurz time

Najväčší, najrozsiahlejší a najkomplexnejší kurz na tvoju organizáciu, aký momentálne nájdeš na trhu v dostupnej cenovej kategórii.

Čo je táto dostupná cenová kategória?

Koľko potrebuješ do kurzu TiME investovať?

Je to veľmi jednoduché.

Za bežných okolností máš tri možnosti.

 

Možnosť č.1 = TiME Audio, ktorý obsahuje audio inštrukcie + manuály s úlohami + plnú klientsku podporu (179,00€)

Možnosť č. 2 = TiME Video, ktorý obsahuje Video inštrukcie + audio na stiahnutie + manuály s úlohami + plnú klientsku podporu (199,00€)

Možnosť č. 3 = TiME Team, ktorý obsahuje 7x TiME Video a tiež 2x týždenne skype, alebo živú konzultáciu a ktorý je vhodný pre teamy do 7 ľudí (749,00€)

online kurz time baliky online kurz time video online kurz time team

 

199€ je fér investícia do tvojho vzdelania, vzhľadom na to, že keď ťa behom nasledujúceho roka čaká približne 251 pracovných dní, ktoré si vďaka tomuto kurzu lepšie zorganizuješ, tak je to len 0,79€ na zorganizovaný pracovný deň.

Viac výsledkov, viac času, viac energie len za 0,79€ na pracovný deň, možnosť zopakovať si kurz znovu kedykoľvek chceš a k tomu mentálny priestor – plnohodnotná sústredená pozornosť na tvoj osobný život a na tvojich blízkych v nevyčísliteľnej hodnote ako bonus… je podľa mňa veľmi fér investícia.

Na všetky možnosti platí 40-dňová garancia vrátenia peňazí – vyskúšaš kurz a ak ti nesadne, jednoducho mi ho vrátiš a ja ti vrátim tvoju investíciu.

Ako vravím, to je však bežne.

 

Keď sa rozhodneš členské kurzu uhradiť jednorazovo, vieš si uplatniť letnú zľavu vo výške 50%

Letná akcia – získaj Online kurz TiME len za polovicu!

Keď sa rozhodneš vstúpiť do Online kurzu TiME – Time Management Efektívne, vieš si do piatka 21.8.2020 uplatniť letnú zľavu až vo výške 50%

Už v priebehu roka som rozmýšľal nad urobením letnej akcie. Minulý rok mala veľký úspech a tento rok som chcel spraviť letnú akciu znovu.

Keďže však máme tento rok studenšie leto, nemôže byť výška zľavy určovaná podľa priemernej dennej teploty, ako to bolo minulý rok.

Nechcel som však letnú akciu nechať len tak a preto som sa rozhodol urobiť niečo bold (riadne / odvážne / jak to tam dať).

Do piatka, 21.8.2020, do 23:59:00 máš jedinečnú príležitosť získať môj Online kurz TiME – Time Management Efektívne s 50% zľavou.

 

To však nie je všetko…

 

Keď sa rozhodneš využiť túto letnú ponuku, získaš tiež k dispozícii tieto bonusy v hodnote 217,00€

Keď si prvýkrát videl moje video o Online kurze TiME – Time Management Efektívne, tak si možno zachytil, že sa dali ku kurzu získať extra bonusy. Tie však boli k dispozícii len 72 hodín pre ľudí, ktorí to video videli prvýkrát.

Za bežných okolností teda tieto bonusy nie je možné získať.

Keď však využiješ túto letnú príležitosť… Keď

 1. vyskúšaš Online kurz TiME – Time Management Efektívne…
 2. sa v ňom rozhodneš pokračovať…
 3. si ním prejdeš…
 4. zlepšíš tvoj time management…
 5. získaš viac času…
 6. získaš viac energie…
 7. získaš viac mentálneho priestoru…

 

Získaš tiež nasledovné darčeky:

1 – Návod Ultra produktivita – Ako sa prespať k produktivite,

ktorý obsahuje 13 návodov na zlepšenie tvojho spánku (v hodnote 65,00€)

Ultra produktivita – Ako sa prespať k produktivite

 

2 – Návod Ultra produktivita – Maximalizuj tvoj mentálny výkon počas tvojej práce,

ktorý obsahuje 32 ďalších návodov na zvýšenie tvojej osobnej produktivity (v hodnote 96,00€)

Ultra produktivita – Maximalizuj tvoj mentálny výkon počas tvojej práce

 

3 – Návod Ultra produktivita – Produktivita na druhú,

ktorý obsahuje 6 návodov, ako sa vyhnúť vyhoreniu a byť produktívny dlhodobo a zároveň 2 zvyšné techniky, ktoré ťa viem naučiť pre eliminovanie informačného pretlaku (v hodnote 56,00€)

Ultra produktivita – Maximalizuj tvoj mentálny výkon počas tvojej práce

 

 

Aby som to teda zopakoval:

1) Prihlás sa do Online kurzu TiME – Time Management Efektívne

2) Prejdi si kurzom a urob jednotlivé úlohy

 • Staň sa produktívnejším
 • Dokonči viac
 • Získaj viac času
 • Získaj viac energie
 • Získaj viac mentálneho priestoru

3) Získaj extra darčeky v hodnote v hodnote až 217,00€ zdarma

4) Použi návody z extra darčekov, aby si

 1. zlepšil tvoj spánok
 2. zlepšil tvoju produktivitu
 3. maximalizoval tvoj mentálny výkon počas tvojej práce

5) A až potom sa rozhodni, že toto celé za to stojí… pretože…

 

Na celý tento balík kurzov a návodov ti platí…

 

Extra 40-dňová garancia vrátenia peňazí

garancia vratenia penazi | kurz TiME
Áno, presne tak. 40-dňová garancia vrátenia peňazí v tomto prípade znamená to, čo už možno tušíš.

Znamená, že:

Keď dnes vstúpiš do kurzu…
Keď si behom 28 dní prejdeš kurzom…
Keď následne získaš extra bonusy…
Keď vďaka nim behom ďalších 3 dní zlepšíš tvoju produktivitu…

 

Tak máš stále 9 dní na to, aby si si premyslel, či sa ti to oplatilo.

Ak nie, tak mi napíšeš a vrátim ti plnú výšku tvojej investície.

Aby som to teda kompletne celé zhrnul…

 

Ak si vyberieš možnosť č.1 = TiME Audio, tak za investíciu len 89€ získaš

 • Online kurz TiME Audio v hodnote 179,00€
 • Ultra produktivita – 13 návodov ako sa prespať k produktivite v hodnote 65,00€
 • Ultra produktivita – 32 návodov ako maximalizovať tvoj mentálny výkon počas tvojej práce v hodnote v hodnote 96,00€
 • Ultra produktivita – Produktivita na druhú v hodnote 56,00€

Za 1 investíciu iba 89€, získaš kurzy v hodnote 396,00€.

time-audio-letna-zlava

 

To je prvá možnosť.

Druhá možnosť je nasledovná:

 

Keď si vyberieš možnosť č. 2 = TiME Video, tak za investíciu len 99€  získaš kurzy

 • Online kurz TiME Video v hodnote 199,00€
 • Ultra produktivita – 13 návodov ako sa prespať k produktivite v hodnote 65,00€
 • Ultra produktivita – 32 návodov ako maximalizovať tvoj mentálny výkon počas tvojej práce v hodnote v hodnote 96,00€
 • Ultra produktivita – Produktivita na druhú v hodnote 56,00€

Za 1 investíciu iba 99€ získaš kurzy v hodnote 416,00€.

time-video-letna-zlava

 

Vyber si,

ktorú verziu TiME chceš a nasleduj inštrukcie na objednávkovej stránke:


Neváhaj a konaj rýchlo, pretože:

Keď využiješ túto možnosť, tak sa budeš po celý rok tešiť z toho, ako dobre si obišiel, keď si sa začal zlepšovať v time managemente už teraz. Keď tvoji známi začnú takto o štvrť roka chodiť na školenia, ty už budeš mať dávno time management „zmáknutý“ a budeš celé kilometre pred nimi.

Keď si raz zažiješ, že vieš dokončiť veci skôr, budeš rád, že si s tým začal skôr.

Každý deň totiž strácaš kopec času, ktorý by si mohol využívať efektívnejšie.

Každý deň riešiš veci, ktoré by sa dali stihnúť skôr.

Či už sa ti práca naťahuje, aby zaplnila čas, ktorý je k dispozícii…

Alebo máš toho toľko, že sa ti do toho ani nechce pustiť…

Odkladanie vecí na neskôr tvoju situáciu iba zhoršuje.

Čím skôr zvládneš tvoj výzvy, tým skôr budeš mať viac času, energie a mentálneho priestoru na to, na čom ti najviac záleží.

 

Ak túžiš po tom, aby si behom tvojho dňa

 • dokončil veci tak rýchlo, ako to len ide
 • bol produktívny a finišoval tvoje projekty skôr
 • realizoval v práci tvoj potenciál
 • a mal pritom čas a energiu na veci, na ktorých ti najviac záleží a vedel si ich reálne užiť, pretože sa na ne vieš naplno sústrediť

Tak je rozdiel, či si tento deň zažiješ takto o mesiac… alebo o rok.

 

Keď vstúpiš do Online kurzu TiME, tak môžeš mať produktívne dni už behom septembra.

Zatiaľ, čo ak by si chcel toto rozhodnutie odkladať o pol roka… tak sa môžeš ďalej čaká neefektívnych 183+ dní plných zbytočného mrhania tvojho času a zbytočne nízkej energie.

Čo by bola škoda.

 

 

A hlavne – táto letná akcia končí už 21.8.2020 o 23:59:59. Do jej konca zostáva už iba chvíľa.

 

Preto konaj rýchlo, aby si si zabezpečil Online kurz TiME s 50% zľavou.

Prihlás sa do Online kurzu TiME – Time Management Efektívne teraz.

 

Vyber si,

ktorú verziu TiME chceš a nasleduj inštrukcie na objednávkovej stránke:


40-DŇOVÁ GARANCIA VRÁTENIA PEŇAZÍ

null

Čo napísali:

Po dokončení Online kurzu TiME – Time Management Efektívne môžem povedať, že som maximálne spokojný a že je to jeden z najlepších kurzov, respektíve najlepší kurz, ktorý som doteraz zažil. Takže som naozaj veľmi spokojný.
Kurz je odlišný od ostatných kurzov, s ktorými som sa stretol v tom, že sme lekcie dostávali deň po dni. Neboli dostupné nijako dopredu. Čo som ja osobne veľmi ocenil, pretože hoci by som mal chuť spraviť niekoľko lekcií naraz. Po urobení prvej lekcie som si uvedomil, že 1 lekcia denne znamená, že mám na každú lekciu skutočne priestor. Mal som vďaka tomu čas na to, aby som nadobudnuté vedomosti každý deň vyskúšal a mohol na to potom hneď nadviazať a budovať takú tú „snehovú guľu“ poznatkov. To sa mi na kurze veľmi páčilo.
Nepodarilo sa mi spraviť kurz presne za 28 dní, mal som tam aj nejaké pauzy medzi tým, ale nič som si nerobil popredu, šiel som lekciu za lekciou. Toto cítim, že mi padlo veľmi vhod, že som si mohol každú jednu lekciu v ten deň vyskúšať. Dokonca, niektoré som skúšal dva, alebo aj tri dni, pretože ich bolo dôležité správne absorbovať. Toto je určite jedna z najlepších skúseností s kurzom TiME.
Pred vstupom do kurzu som nevnímal time management ako nejakú vec, ktorá by bola nutná. Vedel som, že potrebujem mať vytýčené ciele, že treba robiť v časových blokoch a strážiť si svoju pozornosť, ale nie v takom tom merítku, neprikladal som tomu takú dôležitosť.
Keď som videl, že bol tento kurz vydaný práve od Martina a od vás, od jeho teamu, tak ma to hneď zaujalo, lebo knižky a kurzy, čo som od vás čítal... mám Online kurz AngličtinaRýchlo, mám 7 Kľúčov k Jazykom... so všetkým som proste spokojný a keď som videl toto video, tak som si ho hneď pozrel a veľmi ma to zaujalo.
Ako som pozeral celú tú štruktúru kurzu, tak som začal vnímať, že „dobre, že asi ten time management je naozaj veľmi, veľmi dôležitý“ a že človek ani nevie ako, dokým v ňom nie je dobrý a teraz už viem, na čom mám pracovať.
Vďaka kurzu mám jasnejšie v tom, aké sú moje priority, akých je mojich top 5 cieľov a takmer každý večer sa viem kriticky pozrieť na svoj deň a zamyslieť sa nad tým, či som bližšie k mojim cieľom, alebo nie a uvedomiť si, čo je ďalší krok k tomu, aby som sa mohol k môjmu cieľu posunúť. Ako sa mi blížila maturita, tak som sa rozhodoval, že čo chcem vlastne ďalej a vďaka tomuto kurzu si lepšie uvedomujem, že čo chcem robiť po škole.
Tiež mi prišlo veľmi vhod, že som si tento kurz absolvoval už počas maturít a v podstate behom maturitného týždňa. Bolo to stresujúce obdobie a vďaka tomuto kurzu som si to vedel rozčleniť, zariadiť a naplánovať, aby som v podstate bez stresu a v takých časových blokoch vedel učivo absorbovať, spätne nejakým spôsobom vybavovať. A to bolo v podstate bez nejakého väčšieho stresu, čo bolo naozaj super. Vedel som popri tom oddychovať a ešte sa popri tom pripravovať na IELTS, test z angličtiny na vysokú školu, ktorý bol ťažší, než maturita.
Hoci to bolo také ťažšie obdobie, myslím si, že aj vďaka tomuto kurzu som celkom dobre zmaturoval, pretože som mal čas prebrať aj nemčinu, aj angličtinu a ešte aj ten IELTS. Naozaj som za to veľmi rád.
Kurz TiME, teda lekcia o kritickom myslení, mi umožnila prísť na to, kde som v minulosti pri tomto IELTS teste robil chyby a spolu s kamarátkou sme to našli a na to sme sa zamerali. Potom sa mi podarilo test spraviť na 7.0, pričom minule som ho dal na 6.0.
Čo sa celého Online kurzu týka, tak som šiel v podstate na istotu. Keďže kurz pochádza od Martina, tak som vedel, že bude stáť za to. Keď som videl štruktúru, čo všetko je v kurze zahnuté a spomenuté, tak som si povedal, že to určite vyskúšam a kurz prekonal moje očakávania a dal mi oveľa, oveľa viac, než som čakal predtým, než som do neho vstúpil, pretože...
Hoci je čas veľmi dôležitý, predsa len momentálne máme času naozaj veľa, len si to možno neuvedomujeme, keď existuje naozaj veľa žrútov času. Tie som si ani ja neuvedomoval a teraz sa ich snažím minimalizovať, aby som mohol môj čas využiť na niečo iné.
Vďaka kurzu sa viem naozaj oveľa lepšie sústrediť a mám to už aj ja sám overené, že keď pracujem so správne nastavenými deadlinami, naozaj sa snažím dať všetky vyrušovače bokom a vtedy viem naozaj vec dokončiť oveľa, oveľa skôr, ako by som čakal a to je fakt super.
Tak isto, kurz mi pomohol zbaviť sa perfekcionizmu, ktorý som mal z povolania (kde pracujem s výberovou kávou). Uvedomil som si, kde ma spomaľuje a uvedomil som si, že v podstate, keď mám niekde nastavený cieľ, tak sa potrebujem držať toho princípu 80/20, aby som vedel zároveň napredovať aj v ostatných cieľoch, aby som nepracoval iba na jednom.
Vďaka kurzu TiME som si tiež našiel čas na novú príležitosť, ktorá ma vie posunúť kariérne vpred a to môžem povedať, že bez kurzu TiME by som na ňu nemal čas.
Mám celkom načítané knihy od Kyiosakiho, Iva Tomana a ďalších a dostala sa ku mne počas akademického jedna príležitosť, ktorá súvisí s finančnou nezávislosťou a hovoril som si, že neviem, že či budem stíhať teraz takéto niečo riešiť a uvidím... že skrátka, neviem, či mám teraz na to čas. Na to som si však povedal, že počkať, ja som si kúpil kurz na time management a tu hovorím, že nemám na to čas? Tak som sa nad tým poriadne zamyslel, bol som na pár stretnutiach a zrovna vtedy, keď som sa mal rozhodnúť, som pozeral jednu lekciu, kde bolo také grafické znázornenie o rozhodovaní a že kam ma môže rozhodovanie posúvať... a nad tým som sa zamyslel uvedomil som si, že si na to viem nájsť čas a že ma to posunie. Takže za toto som veľmi rád, že sa to zrovna v tomto období ku mne dostalo.
Ďalšia dôležitá kapitola, ktorú som si poznačil, je asertivita. Pracujem v gastronómii a asertivita je vec, ktorá je v mojom odbore veľmi dôležitá. Zvlášť, keď pracujem s výberovou kávou, ktorá môže byť pre zákazníka niečo nové – je veľmi dôležité vedieť so zákazníkom komunikovať a normálne to vysvetliť – podať to zákazníkovi a neodplašiť ho. Taktiež, myslím, že každý z náš zažil, alebo zažije nejakú manipuláciu a vďaka tomuto sa dá veľmi dobre natrénovať rozlišovať rôzne druhy manipulácie a vedieť sa im potom vyhnúť.
Kurz TiME by som určite odporučil druhým, už som ho aj odporučil veľa ľuďom, lebo ako som hovoril, ja som ani nevedel, že som nevedel, ako veľmi je time management dôležitý. Odporúčal som ho podnikateľom, o ktorých si myslím, že by ho potrebovali a ako hovorím, je to najlepší kurz, ktorý som absolvoval a práve preto ho chcem zdieľať aj s druhými ľuďmi.
Je to naozaj super, keď si človek uvedomí ako môže fungovať, že v podstate veci, ktoré potrebuje spraviť, môže spraviť za oveľa kratší čas a môže ten čas venovať niečomu inému, alebo oddychu, že nemusí toľko toho času venovať zbytočnostiam, čo si myslím, že je dôležité nielen pre podnikateľa, ale pre hocijakého človeka.
A na záver by som sa ešte chcel poďakovať, pretože naozaj hovorím, že najlepší kurz, už teraz mi dal veľmi veľa a to budem určite na time managemente ďalej pracovať.

Erik Danko

Erik Danko
(študent)
Toto nie je len kurz o time managemente... toto je kurz na lepší život. Tí ľudia ani netušia, čo všetko sa vďaka nemu o sebe dozvedia a ako ich to reálne zmení v dennom živote.

Martin Galaba

Martin Galaba
(Marketingový riaditeľ, OLIVIA SHOES)
gopay
paypal