+421 907 744 331

Príbehy klientov o efektívnom učení

Otázka: Čo sa ti najviac páčilo na kurze Hackol som učenie?
Odpoveď: Na kurze Hackol som učenie sa mi najviac páčili techniky, vďaka ktorým som úspešne dokončil vysokú školu ďaleko ďaleko ľahšie ako som si pôvodne myslel. Hoci som to chcel niekde v polke vzdať.

Otázka: Ako ti pomohli techniky z kurzu Hackol som učenie?
Odpoveď: Vďaka technikám z kurzu Hackol som učenie som prišiel na kopec chýb, ktoré som robil počas učenia sa na skúšky. Napravil som ich a začal som dostávať lepšie známky, menej som sa učil a viac som sa mohol zabávať so spolužiakmi a spolužiačkami.

Otázka: Ktoré tri techniky ti pomohli najviac?
Odpoveď: Z kurzu Hackol som učenie sa mi najviac páčili tri techniky, konkrétne: mapy, zvýrazňovanie farebnými fixkami a rýchločítanie, vďaka ktorému som ďaleko ďaleko rýchlejšie prečítal daný text a neskôr som sa ho mohol začať učiť naplno.

Otázka: Odporučil by si kurz Hackol som učenie?
Odpoveď: Moje meno je Tomáš Bugáň. Som majiteľom firmy BugesWeb s.r.o. a kurz Hackol som učenie by som odporúčal každému stredoškolákovi, vysokoškolákovi a každému dospelému človeku, ktorý sa chce učiť rýchlejšie a mať viac voľného času.

bugan-tomas

Mgr. Tomáš Bugáň
www.bugesweb.sk
BugesWeb s.r.o.
bugan@bugesweb.sk

 

Otázka: Ako sa zmenilo tvoje učenie? Čo ti to prinieslo?
Odpoveď: Môj štýl učenia bol taký, že som ani nemal veľký problém s učením. Mal som vcelku dobré známky. Deviaty ročník som skončil s priemerom  1,4. Potom som išiel na gymnázium a prvý ročník som skončil s 1,3. Ono to bolo všetko v poriadku, ale čo sa mi nepáčilo bolo to, že ja som si nič nepamätal. Nič som nevedel. Keď sme mali mať test – dosť dlho som sa učil na ten test.Keď sa pozriem dozadu, tak som používal aj prestavivosť. Ja som si všetko predstavoval, keď som sa učil. Robil som to podvedome. Niektoré veci – ako na škole – ťahák máš, odpíšeš, od niekoho odpíšeš a tak to šlo. Len som nevedel používať tieto materiály moje a nevedel som dať moje vedomosti do praxe a to ma hnevalo. A tým, že ja som jazyky vôbec nevedel. Slovíčka to bolo pre mňa hotové mučenie učiť sa. Keby som sa mal učiť 100 slovíčok, tak by som pri tom strávil 6 hodín. Tým, že som našiel teba som sa začal úplne inak učiť. Začal som používať myšlienkové mapy. Keď som prišiel po roku z Anglicka, už som mal tvoje kurzy prejdené pol roka. Tak som začal kresliť myšlienkové mapy aj v škole.V Anglicku – tam to brali ako normálne, tam to používajú aj učitelia na tabule a tak. Hneď učiteľka na geografii mi hovorí, že čo to je, prečo si kreslím… Tak som sa vyhovoril, že to mám z Anglicka. Tak som začal používať myšlienkové mapy, ukážem ti, čo som si urobil. Mám tu prvý kontakt, sústredenie, pochopenie, zapamätanie, leštenie, prax a nezabudnuteľnosť. Na sústredenie, že ako sa mám sústrediť, keď sa idem učiť, tu mám presné kroky, podľa ktorých sa budem sústreďovať: prostredie, čistenie mysle – keď sa idem učiť, tak si najprv vyčistím myseľ.Potom tu mám pochopenie – myšlienkové mapy, kategórie logiky, spracovanie starých vecí s novými. Potom ako si to zapamätávam – vyžívam pamäťové techniky alebo tréning, potom si napíšem koncept toho všetkého, čo som sa naučil. Potom mám leštenie – nové myšlienkové mapy, použitie v praxi – väčšinou test  alebo keď sa učím niečo, čo chce, použijem…

Michal Faix, Gerlachov pri meste Poprad,
študent gymnázia v Kukučínove

 

Ahojte, som Michal Kopecký, zakladateľ najpopulárnejšie slovenského blogu akozbaliť.sk a skupiny učíme sa podnikať na Facebooku. Martin momentálne spúšťa svoj prémiový kurz, do ktorého by som vám určite odporúčal vstúpiť. Nielen tým, ktorí niečo študujete, ale aj tým, ktorí podnikáte. Sám podnikám už niekoľko rokov a rady, o ktoré sa Martin s vami podelí v kurze využívam vo svojom podnikaní tak, aby som bol efektívnejší, aby som bol produktívnejší. A tie techniky, ktoré tam má, ktoré som sám videl a ktoré sám využívam vo svojom podnikaní, mi priniesli niekoľko desiatok tisíc euro. Takže určite odporúčam Martinov kurz, aby ste do neho vstúpili. Určite sa s vami podelí o tie najlepšie techniky v rámci efektívneho učenia, produktivity a všetkého, čo k tomu patrí.

michal-kopecky

Michal Kopecký, bloger,
zakladateľ najpopulárnejšie slovenského blogu

www.akozbalit.sk
www.michalkopecky.sk

 

Martin je jeden z najschopnejších mladých ľudí, akých poznám. Vďaka svojej húževnatosti, odvahe zobrať svoj život do vlastných rúk a túžbe pomáhať druhým dnes chodí po uliciach veľa mladých, ktorým pomohol pri problémoch s učením a doslova im zmenil život.

stankasobolova

Stanka Sobolová, bývalá učiteľka a podnikateľka
www.stastna-zena.sk
www.edu-synergies.sk

 

Proč jsem si koupil Hackol som učenie? Problémy ve škole. Lepší výsledky ve škole za méně času. To co vás ve škole učí je k ničemu… Naučte se to rychle na známky, které chcete pomocí efektivních metod učení a pak se běžte učit to co k životu potřebujete!
Celý problém byl vysvětlen, následně byli předloženy kroky jak ho řešit. Co víc si přát?
Rychlejší učení, efektivnější učení, zábava z učení. Tento kurz by měl být ovinný pro všechny studenty, protože ušetříte hodiny a hodiny času a ještě si budete pamatovat mnohem déle. Toho kluka Martina Hlinky se držte!!! Chcete mít víc času? Držte se ho! Chcete mít lepší výsledky, kvalitnější informace, lepší pochopení, lepší paměť, školu i *** držte se ho! 😀 Přidal bych ke kurzu sešit toho nejdůlěžitějšího. Já si k video kurzu vzal sešit a vypisoval to. Kdybych to měl vytisklé a jenom označoval myslím, že kurz by byl ještě evektivnější.

MichalKucera

Michal Kučera, ekonomické lyceum

 

Techniky, ktoré učí, denne využívam v praxi a dnes už sa viem učiť rýchlejšie a kvalitnejšie, napríklad čítam 1 – 2 knihy týždenne. Učím sa to, čo ma baví a tak, že ma to baví. Martin má pre vás vo svojom kurze prichystanú samú kvalitku a informácie, ktoré vám nepovie žiaden profesor.

Doba sa rýchlo zmenila. Denne prijímate kvantá informácií, ktoré vaši rodičia, či starí rodičia nemuseli nikdy riešiť. Ako ich spracovať čo najrýchlejšie? Ako sa ich naučiť a dostať nielen dobré známky? Ale si aj tieto informácie dlhodobo zapamätať a neskôr ich využiť v reálnom živote? Na toto všetko vám ponúkne odpoveď Martin Hlinka, môj dobrý priateľ.

adamdebnar

Adam Debnár, blogger, podnikateľ a marketér
www.adamdebnar.sk

 

Servus, pamätovy palac som uz raz pouzil ked som sa potreboval ucit na trenerske skusky – prakticke a to znamena rozpravat z ludmi a vediet o com , cviky prevedenia , typy a rady a predstavoval som si hlavne zname osobnsti ako ich tyranizujem trenovanim vrieskam po nich a tak dalej napr pri kruzeni hlavou ako mobilizacny cvik som lamal The Rockovy väz (Rock ma podlamna najlepsie trapezy spomädzi hercov). vtedy som bol ale len na zaciatku, dnes by som to pravil predciznejsie ….

stefanblasko

Štefan Blaško, osobný tréner
www.indacocenter.it/sb

 

Teraz viem, ako sa učiť efektívne, zábavne a viac si toho aj viem zapamätať. Nemusím sa už bifliť a učiť nudným spôsobom.

marian-nedved

Marián Nedvěd

 

Hovorím, že od kedy poznám Martina a jeho myšlienkové mapy, inak si ani neviem predstaviť vysvetlovanie. Mám jasný prehľad čo budeme robiť čo sme robili a čo robíme a môžem si tak spájať veci 🙂

radka-scitna

Radka Ščítna, študentka

 

Martina Hlinku som spoznal, keď som sa rozhodol popasovať so svojimi školskými záležitosťami na strednej škole. Čítal som jeho e-booky jedným dychom, pre jeho neprekonateľný kamarátsky a uvoľnený štýl písania. Práve to ma pred pár rokmi nabudilo, aby som si prišiel tohto človeka a jeho vedomosti pozrieť osobne. Nikdy to neoľutujem, keďže mi to dalo veľmi veľa, najmä do osobnostného rozvoja. Uvedomil som si viacero súvislostí a zákonitostí, ktoré mi boli dovtedy skryté. Začal som sa na svet pozerať úplne inak a uvedomovať si obrovskú hodnotu samoštúdia, ktoré je jediným nástrojom, pre úspešné napredovanie v úspešnom kariérnom, ale hlavne osobnom živote.

Martin sa perfektne venuje problematike učenia sa, hlavne efektivite a relevantnosti. S jeho myšlienkami je priam nutné sa stotožniť, keďže otvárajú cestu k pochopeniu svojho mozgu, tela a osobnosti. Jeho vzdelávací systém perfektne zdôrazňuje potrebu učiť sa veci, ktoré sú využiteľné v úspešnej budúcnosti, nie len na jednorázových skúškach v škole. Využíva kvalitné zdroje informácií, aby priniesol revolučné myšlienky, týkajúce sa využívania svojho potenciálu naplno. To všetko priamo, účelne a bez servítky, čo si u Martina nesmierne vážim, vzhľadom na konzervatívnosť Slovenska a myšlienok jeho obyvateľov. Martin a generácia jemu podobných ľudí, kde nesebecky a s hrdosťou spadám aj ja, má šancu zlepšiť Slovensko, svoje okolie a najmä pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí, čo pokladám za to najdôležitejšie.

S Martinom som zostal v kontakte aj naďalej, čomu som nesmierne vďačný, keďže mám tak stále prístup k tým najkvalitnejším materiálom a zdrojom informácií, ktoré môj život posúvajú takým smerom, akým chcem. Neváhajte ani sekundu, aby ste sa zapojili do komunity ľudí, ktorý to so svojimi životmi na tejto planéte myslia vážne a chcú z nich vyťažiť čo najviac.

juraj-vetrak

Juraj Vetrák, 21

 

Teraz som ti chcela napísať niečo o mojej technike učenia, táákže: ako prvú vec by som chcela spomenúť to že ja sa cez deň neviem učiť, to neprichádza do úvahy, takže preto sa učím večer,najlepšie ked sa zotmie, zavriem sa do izby, sadnem za stôl, zažnem lampičku a až vtedy sa môžem plne sústrediť a vtedy začne môj čas učenia.
Ďalej, čo som si všimla za posledné roky tak napr. ked sa učím tak dajme tomu 1-2hod.potom prídem do toho štádia že dosť! a dalej sa už ani nič nenaučím lebo ako by som ti to preložila proste môj mozog už viac informácií neprijme.
Tak posledne som to spravila aj z maturitnou témou ked som mala ísť odpovedať z angličtiny, tak som sa to večer učila, (neúplne podľa mojich predstáv) ALE! potom som si povedala, okej, ešte si to prečítam, a pôjdem spať, v posteli som si povedala že : A teaz nech sa mi to všetko z angličtiny zafixuje do hlavy a zajtra to budem vedieť…No a prišla som na další deň na odpoved a to som si to pred hodinou nestihla ani prečítať (to bežne robím ešte pred písomkou alebo odpovedou) tak som teda prišla, „odkonverzovala“ som to tam a úspešne som odpoved aj spravila, a áno vtedy prišiel aj ten super/tlak/pocit v hlave ktorý si opisoval že ked niečo ide a to vieš tak to budem cítiť a áno funguje to! 🙂
Ďakujem a dobrú noc

Gulabová Nikol (študentka)

 

Dôvod pre prihlásenie do kurzu boli problémy s prospechom môjho syna (prechod zo základnej školy na gymnázium – kým na ZŠ šlo „učenie“ akosi samé, bez akéhokoľvek zásahu rodičov – na gymnáziu prvý rok takmer prepadol) A prišli sme na to, že sa vlastne nevie učiť (resp. prestal sa učiť) a nezvládnuté učivo sa začalo hromadiť… Kurz bol prínosom nielen pre Adama, ale aj pre mňa. Tvoj kurz nás oboch „naštartoval“- mne pomohol v tom ako pomáhať Adamovi s manažovaním, plánovaním svojho učenia (potvrdili sa niektoré len „tušiace“ pravdy), Adam začal pracovať s pojmovými mapami, začína sa učiť pomocou pamäťových palácov.

Potvrdila som si a patrične prehĺbila poznatky o pojmových mapách (vedela som ich tvoriť, používala som ich v škole na vyučovaní, ale vďaka kurzu viem ako s nimi dá „učiť sa“)
Zažila som si, že „hravé učenie sa“ nepatrí len do najnižších ročníkov ZŠ, ale aj „ťažkí dospeláci“ sa hrou učia ľahšie. Uvedomila som si ako „prekabátiť“ proces zabúdania 🙂 „osadenstvo“ – bola som nadšená z mladých ľudí – členov kurzu (tým, že som sa doteraz pohybovala viac menej v učiteľských kruhoch- odvšadiaľ som počúvala ako si „deti“, žiaci, študenti nevedia vybrať, nechcú sa učiť…) Tento kurz to nádherne vyvracal, práve tu sa objavila komunita skvelých mladých ľudí, ktorí majú jednoznačný cieľ (skôr im chýba nástroj ako tento cieľ dosiahnuť) v podstate som bola veľmi spokojná aj s dĺžkou – tá prestávka počas Vianoc bola super, cením si aj to, že sa stále mám možnosť prechádzať si jednotlivé videá (tým že sprostredkúvam poznatky Adamovi- potrebujeme viac času :-)) -zmena Adamovho postoja k učeniu (dokážeme sa spolu rozprávať „ako na to““ a nielen „konštatovať neúspech“)

ÁNO Paťa Bečková, učiteľka (ale momentálne „pauzujem“)

 

Od malicka som sa nespravne ucila, az na VS som zistila, ze s takymto kvantom uciva a novych informacii to bude problem. A tak som zacala hladat nove metody a sposoby, ako porazit skolu…. Aby ona neporazila mna 😀 Celkovy vysledok uvidim az neskor, zatial metody trenujem,ale hlavne mi dal motivaciu 🙂
Ucenie ma vzdy bavilo- mam rada poznavanie novych veci a rada sa vzdelavam. Ak chce clovek obstat v zivote sam pred sebou, musi sa vzdelavat cely zivot.tolko moje zivotne motto.
Najviac sa mi pacili webinare a hlavne, ze to bolo formou videi a prijemne sa to pocuva, ovela lepsie ako citat knihu. Knihy citam rada, ale ked som vytazena video mi pride aj ako dobry oddych 🙂
Urcite by som kurz odporucila, teda uz som aj odporucila. Clovek ma moznost naucit sa kopu novych veci a ulahcit si pracu a kazdodenne cinosti vyuzitim metod z kurzu. Je to velmi dobra vybava do zivota. Super napad je aj fb stranka, kde si ludia radia, ked maju nejaky problem. Ja by som uvitala webinare s ludmi, z roznych oborov, ktori vedia poskytnut nejake to know how 🙂

Michaela Fristikova, Ulb-dentist

 

Spočítal že je to dobrá investícia a peniaze, ktoré za kurz zaplatím sa mi neskôr vrátia v ušetrenom čase. Naučil som sa techniky vďaka ktorým sa dokážem učiť efektívnejšie. Uvedomil som si že je lepšie sa učiť strategicky a plánovať ako začať s učením hneď od začiatku bez rozmýšľania. Webináre aj keď sa im ich nepodarilo využiť až do takej miery ako som chcel , pozitívne ma tiež prekvapilo množstvo informácií, čakal som toho menej.
– zlepšila sa kvalita môjho spánku
– pripomenul som si že nové poznatky bez aplikovania v praxi nie sú veľmi prospešné
– získal som ďalšie typy na vzdelávanie, to že som si prvý krát zaplatil za takýto kurz ma presvedčilo o tom aby som si kupoval viac podobných kurzov
Kurz by som odporučil každému kto sa chce učiť efektívnejšie a mať viac času, kurz by som ale neodporučil tým čo čakajú že si pozrú zopár videí a ich učenie sa hneď bez námahy zlepší, na to aby ste dosiahli zlepšenie je nutné vynaložiť určité úsilie.

Peter Krivda, Žilinská univerzita

 

Učenie sa mi zdá v niektorých prípadoch zdĺhavé, hlavne ak je to niečo, čo ma vôbec nebaví. Nevedela som nájsť spôsob, ako sa mám k tomu prinútiť a zapamätať. Dozvedela som sa o tebe od jedného nášho spoločného známeho 🙂 Pozrela som si tvoju internetovú stránku, kde si ma zaujal tým, že tento môj problém (problém zrejme väčšiny študentov a ľudí, ktorí sa chcú niečo naučiť) sa dá rýchlo, efektívne a zábavne vyriešiť. „S tvojimi technikami sa stretávam pomerne často, ale hlavný prínos pre mňa je uvádzanie týchto techník aj do praxe. Vytvorila som už niekoľko myšlienkových máp, používam tzv. stav prúdenia, keď sa napríklad venujem práci, …

Momentálne aplikujem kroky stratégie učenia sa do samovzdelávania. Moje presvedčenia sa zmenili v kladnom slova zmysle.Ukázal si mne aj ostatným ľuďom, že učenie nemusí byť nudné, nezáživné a hlavne to, že sa dá učiť omnoho ľahšie a rýchlejšie. Od teraz bude učenie jednoduchšie, mám pocit, že zvládnem v budúcnosti omnoho viac.

Najviac sa mi páčilo to, ako si všetky fakty a údaje, ktoré si nám vysvetľoval aplikoval hneď do praxe. Tak sa mi to omnoho lepšie zafixovalo v hlave. a košeľa 😀
Zábavné spájanie nových informácii s našimi predstavami- to určite využijem 🙂 to, že to uplatním v praxi, napríklad v robote.

Ako som už spomenula, stretávam sa s technikami, ale až teraz sa mi tie fakty lepšie spojili, lepšie som im pochopila viem, že svoje staré návyky učenia už používať nebudem-nahradili ich nové, lepšie a hlavne účinnejšie“ Tento kurz by som samozrejme odporučila mnohým ľuďom. Študentom, ktorí sú na strednej škole alebo vysokej škole- čakajú ich maturity, skúšky, príjmačky. Ale tak isto aj ďalším, ktorí sa aktívne vzdelávajú napríklad popri robote, alebo podnikajú. Myslím, že základom toho, aby človek niečo dokázal je, aby sa vedel naozaj niečo dobre naučiť, aby niečomu dokázal pochopiť, sústrediť sa. A tento kurz je na to zameraný. Tento kurz by som zaviedla povinne na všetky školy!

Alexandra Farkašová, užitočné povolania 🙂

 

Martin, zachranil si ma pred statnicami, ked som myslela, ze je nemozne dostat do hlavy tolko uciva 🙂 Vdaka tvojmu navodu sa mi podarilo precitat kvantum textu vo velmi kratkej dobe 🙂

Jana, Banská Bystrica
Vďaka za podporu , ochotu pomôcť, návod ako si zapamätať množstvo učiva, napr. z medicíny. 🙂

Jana. Žilina

 

Rozhodol som sa napísať tento krátky text, pretože najprv som tomu neveril a nakoniec to fungovalo, pomohlo a chcem sa poďakovať. Hovorím o myšlienkových mapách, pamäťových palácoch/cestách a jazykovom prostredí.
Bolo som a som taký, že nikdy som sa neučil pravidelne a vždy som vedel vycítiť správnu chvíľu kedy začať. Nebol pre mňa problém sa niečo naučiť, avšak časom toho bolo čoraz viac. Keď ma Martin poprosil o pomoc s nejakou grafikou ohľadom jeho kníh, tak som sa rozhodol si ich pozreť a niečo sa naučiť. Bolo zaujímavé, že som vytrval a čítal ich až do konca. Pomohli.

O myšlienkových mapách, tzv. brainstormingu som počul už dávnejšie, no vždy som to aplikoval len v menšej miere. Martinove knihy ma ale motivovali to rozvíjať viac a tak som aj spravil. Najprv to boli len obrázky k učivám, ktoré mi to pripomínali, neskôr jednofarebné mapy a nakoniec farebné s obrázkami. Bolo fascinujúce ako mi to efektívne a najmä rýchlo pomáhalo vryť si veci do pamäte. Jednoduché myšlienkové mapy.

Ďaľšou vynikajúcou pamätovou metódou, ktorá, si myslím, úzko súvisi stou predchádzajúcou sú pamäťové paláce. Táto metóda funguje na princípe vytvárania si asociácií medzi tým, čo sa chceme naučiť a niečim, čo nám vtej chvíli pri tom napadne a dobre to poznáme a teda keď si spomenieme na známu vec, tak knej si spätne priradíme tú „neznámu“. Funguje to veľmi dobre a čo ma prekvapuje, tak doteraz si pamätám veci niekoľko mesiacov staré celkom zreteľne. Najprv som túto metódu dosť zanedbával, ale neskôr som sa rozhodol ju skúšať aplikovať až časom som si to pri niektorých veciach zautomatizoval a začal si ich nejako automaticky spájať. Na naučenie učiva z 8mich rokov zo slovenčiny na maturity (ešte po starom, čiže viac diel ako teraz 🙂 ) mi stačil akademický týždeň bez víkendu a pritom som sa denne učil maximálne 2-3 hodiny. Nieje totiž dobré to s učením moc preháňat, lebo kontraproduktivita sa môže rýchlo dostaviť.
Stačilo si vytvoriť dve pamäťové cesty, na ulice pomenované po spisovateľoch si podávať ich diela, prípadne niečo z ich života a doplniť to všetko pár pamäťovými mapami a jednotka bola na svete. Metódu som úspešne uplatnil aj na učenie dejín architektúry na príjmačky a budovy a architektov si doteraz pamätám a časom sa mi do pamäte zafixovali tak, že ma už asi ani neopustia. Je to veľmi jednoduché, no treba zapojiť fantáziu a ide to. Raz to treba vyskúšať a verím, že to pôjde. Ja som tomu totiž tiež neveril, ale keď som si dal skúšobnú úlohu z Martinovej knihy na vytvorenie paláca, tak som s prekvapením zistil, že funguje a tie veci si naozaj bezchybne pamätám, navyše v chronologickom poradí.

Dosť bolo mojich pocitov, treba to vyskúšať a zistiť, že najúžasnejšia vec natom je, že je to celkom zábava, keď potom zisíte ako sa Vám to všetko zrazu vybavuje. Veľa štastia a Ďakujem.

Peter Mezei, študent architektúry

 

Ahoj,
Chcem dať pozitívny feedback na tvoj kurz, články, videá a všetko..Veľmi sa mi to páči. Úžasne si (teda Ty a tvoj tím ) zhrnul postrehy a pamäťové techniky, vďaka, ušetril si mi kopu času aspoň mám konečne čas rozvíjať čo skutočne chcem. Podľa testov som dislektik a disgrafik. Zaujímavé, neprekvapujúce a úžasné, že pamäťové paláce sa mi nepletú. teším sa z toho. Prosím, rob ďalej čo robíš. Krásny deň želám,

Paulína

 

Dokážem sa lepšie koncentrovať na učenie teda na čokoľvek čo chcem robiť 🙂

Martin Krajčovič SPŠE Zochová Beatislava

 

Do kurzu som sa prihlásila aby som sa naučila ako spravit moje učenie zábavnejšim a hlavne rýchlejšie a aby som sa naučila používať pamäťové techniky aj v praxi . Vďaka kurzu som zistila, že učenie už pre mňa nemusí znamenať dlhé hodiny strávené pri knihách z nezáživným učivom , ale že sa môžem za polovicu času naučiť to iste množstvo učiva a ešte sa pri tom aj zabaviť 😀 “ Najskôr som dlho premyšlala či vôbec do tohto kurzu isť dokonca ma od toho mnohí ľudia odhovárali a vraveli, že to budú len vyhodené peniaze, no nakonec som spokojná, že som ich neposluchla a prihlasila sa pretože to stálo za to a moje presvedčenia o učeni sa zmenili k lepšiemu už teraz viem,že to nie je iba o tom , že človek sa z dobrou pamäťo musí narodiť ,ale že stači len trošku prebudiť svoju kreativitu a všetko sa hneď lahšie pamätá 🙂
“ Najviac sa mi páčil ten bonus pri pamätových palácoch ako si zapamätať balíček kariet … hneď som aj vyskúšala či sa to dá 😀 … ale aj keď nieje dôležite si vedieť pamätať balíček kariet myslím, že je to faj cvičenie na naštartovanie svojej fantázie 🙂 Veľmi mi pomohla časť kurzu kde sa preberalo kedy na aky predmet aku pamäťovu techniku použiť, tiež aj ako robiť myšlienkové mapy a hlavne pre mňa to ako sa plne sústrediť na učenie čo som sa doteraz nevedela … Určite by som odporučila kurz ďalej, pretože človeku zmení celkový pohľad na učenie.

Michaela Macurová Absolventka SZŠ

 

Za krátku dobu sa viem naučiť veľa informácii. Zlepšil som si krátkodobú pamäť. Učenie je zábava.

Peter Kalafut, Stredná priemyselná škola

 

Tento kurz ma naučil ako sa správne učiť a nebifliť sa. Ukázal mi ako môžem využívať svoju pamäť, aby som si lepšie niečo zapamätala. Myslela som si, že učenie je mučenie, ale teraz viem, že je to zábava.

Katarína Kalistová, Žilinská univerzita v Žiline

 

Hlavným dôvodom bolo to, že som na Vš vymeškala kvôli zdravotným problém veľmi dlhé obdobie a zrazu som si nevedela dať rady ako chcem zvládnuť prichádzajúce skúšky, kvantum učenia. Nemala som chuť učiť sa, nevedela som ako sa mám sústrediť na učenie. Síce som tieto problémy s učením mávala aj predtým, ale až teraz som pociťovala najväčšiu potrebu s tým niečo spraviť a zmeniť to.

Tento kurz mi dal veľmi veľa. Vidím, že to môžem aplikovať nielen v učení, ale aj pri práci a celkovo v živote. Čokoľvek sa teraz chcem naučiť, ide to oveľa jednoduchšie. Už nemusím dlhé hodiny presedieť nad niečim čo mi aj tak nedávalo v konečnom dôsledku zmysel. Veľmi mi pomáha aj stratégia učenia, ktorou sa často riadim. Niekedy stačí využiť pamäťové techniky a inokedy sa veciam venovať priebežne. No vďaka kurzu už viem ako na to.

Zmenili sa hlavne v tom, že teraz si myslím, že sa dokážem naučiť aj za krátky čas dostatok informácií, ktoré potrebujem, že učenie môže byť naozaj jednoduché a zábavné zároveň, že môžem mať aj dostatok voľného času na svoje obľúbené aktivity. Je až neuveriteľné ako veľmi sa moje presvedčenia zmenili na lepšie.

Je ťažké povedať len jednu vec, ktorá sa mi páčila najviac. Je toho viac. Páčili sa mi videá na základe, kt. som si robila poznámky, ale veľmi oceňujem aj textové spracovanie toho, čo si vo videu odprednášal. Taktiež sa mi páčila intenzita kurzu. V jeden deň mi prišla spracovaná nová téma a potom som mala dostatok času si to skúšať nacvičiť a už som s radosťou čakala na ďalšiu. Páčilo sa mi aj to, že v kurze je obsiahnuté naozaj všetko potrebné a je to veľmi dobre vysvetlené.

Ďalšími prínosmi bolo, že informácie z kurzu môžem využiť nielen pri učení, ale celkovo v živote. Zlepšilo sa moje odkladanie si vecí na neskôr a potom zase na neskôr, pretože doteraz som často prokrastinovala. Vlastne veľa vecí som doteraz praktizovala zle čo sa vďaka kurzu úspešne zmenilo.Tým 3. prínosom je, že si viem oveľa lepšie rozvrhnúť svoj čas.

Tento kurz ti pomôže ako sa efektívne učiť, ako sa sústrediť na učenie. Už nebudeš kopec času tráviť nad knihami, budeš mať viac času na svojich kamarátov a iné aktivity. Informácie z kurzu využiješ aj v budúcnosti. Ak sa ti zdá, že to stojí veľa, tak na to hneď zabudni. Oplatí sa to. Investuješ predsa do seba, do svojej lepšej budúcnosti.

Ešte jedna vec. Páčilo sa mi akým štýlom autor prednáša aj ako píše. Je to reč, ktorej všetci veľmi dobre rozumieme, žiadne premúdrelé výrazy.

Myslím si, že kurz je veľmi dobre spracovaný. Nájdeš tam odpovede na presne tie otázky, na ktoré si doteraz nevedel nájsť odpoveď.

Iveta Vaňová UMB

 

Martin presvedčil si ma že sa dá naučiť oveľa jednoduchšie a za oveľa kratší čas.
– som o kus múdrejší 😀 😀
– viem ako funguje pamäť
– viem ako sa správne učiť
Každým žiakom by som odporučil tento kurz aby dosahovali lepšie výsledky a mali viac času.
Naučil ma použivať pamäťové techniky kt. dnes využívam pri učení aj v bežných veciach, rýchlejšie sa dokážem naučiť nové veci a ušetriť tak kopu času.
Martin ďakujem ti. Tento kurz mi veľmi pomohol učí sa mi ľahšie mám lepšie výsledky a viac času na moje koníčky.

Patrik Hromjak, študent SOŠ

 

Zistila som že učenie nemusí byť také ťažké ako si myslíme. Viem si toho oveľa viac zapamätať a nerobí mi to problém. Už si nemyslím že toto alebo tamto si nikdy nezapamätám.
už sa nebojím ďalšieho skúškového obdobia a ani sa tak neobávam štátnic, mám viac času s rodinou(nemusím sa toľko učiť), rozvoj mojej osobnosti a mojich možností
Dal mi nové typy ako využiť moju pamäť lepšie, ako sa naučiť lepšie, ako využiť čas na učenie lepšie a ako si zorganizovať veci.
Teším sa ako budem tieto moje nové skúsenosti využívať v živote 😉Silvia Sadloňová, VUT v Brňe

 

Naučil som sa systém, ktorým si dokážem zapamätať hocičo a do dlhodobej pamäte. Smútok, že sa učím učiť sa v 19-nástich rokoch 🙁

Michal Bandík, študent

 

Chcel som vedieť či dokážem potom lepšie využívať svoju pamäť, lebo mám problém zapamätať si naraz väčšie množstvo informácii.

Zistil som že existujú určité pamäťové techniky s pomocou ktorých sa dá lepšie zapamätať učivo a následne si ho potom čo najlepšie vybaviť ked to potrebujem. Pomocou pamäťového paláca som si zapamätal veľa a nezabudol som to.
3 najväčšie prínosy boli:
-schopnosť zapamätať si naraz viac učiva/informácii
-spomenutie si na to aj po dlhšej dobe presne to, čo som sa naučil a zapamätal
-rýchlejšie učenie

Michal Skovajsa, SPŠ Myjava

 

Mám 55 rokov a chcem zlepšovať stav mojej pamäti. Okrem toho mi to dáva možnosť naučiť sa omnoho viac a so zábavou.
Teším sa z vecí, ktoré sa učím, baví ma vymýšľať nové pamäťové paláce. Stále si overujem, či som si zapamätala veci, čo sa chcem naučiť a viem to! aj mená, aj technické veci, čo som si vždy hovorila, že sa nikdy nebudem vedieť naučiť. Hlavne som zmenila svoj postoj k mojim možnostiam naučiť sa. Verím, že môžem.
Veľmi som ocenila konkrétne príklady, konečne som mala predstavu ako na to. Texty sú jasné zrozumiteľné, dobre sa to číta, je to fajn. Stále mám taký naštartovaný pocit.
„Nebojím sa budúcich vedomostí viem že je to na mne ako si to vymyslím a to je pre mňa výzva“
Odporučila by som ju každému. Je to dobrá cesta ako sa učiť v každom veku nielen pre študentov ale aj pre seniorov by to mohla byť dobrodružná cesta k novým poznatkom…

Patrícia Garajová Jarjabková, dramaturg

 

utvrdila som sa, že pozitívnym prístupom k sebe samému a systematickým postupom sa dá veľa dosiahnuť, opraviť aj dohoniť to, čo sme zanedbali. Myslím, že kniha pomôže aj povzbudiť a podvihnúť sebavedomie tým, ktorí to potrebujú

Tatiana Pavlikovská, učiteľka

 

Chcel som si zlepšiť známky. Už ma proste nebaví, sa hodiny učiť a aj tak to nevedieť na jednotku. Zistil som, ako lepšie ovládať svoju hlavu, ako si zlepšiť známky, aj keď pomaly ale isto.

Patrik Majerčík, Stredná odborná škola elektrotechnická

 

Velmi ma zaujala myslienka, ze sa mozem naucit takmer cokolvek a to niekolko krat rychlejsie ako beznym sposobom. Kniha mi dala zaklady a pochopenie ako funguje zapamatovavanie udajov, textov. A to dost zaujimavym a zabavnym sposobom. O pamatovych palacoch som pocul ale nevedel som ze je to take jednoduche… Myslel som, ze princip bude zlozitejsi. To je v podstate asi to co sa mi najviac pacilo. Jednoduchy princip a jednoduchost akou je to cele podane.
Dozvedel som sa ako si rychlo mozem zapamatat bezne veci. Ako je napr. nakup. Vyuzil som to uz napr. pri jednej veci kde som potreboval zohnat iste predmety a pobalit ich do batoha. Dalej ma velmi zaujalo pamatanie si kariet, velmi to pomaha na technike a zdokonalovani si tychto palacov. Najvacsi prinos je asi ten, ze som konecne aspon trochu pochopil ako mysel funguje.
Urcite odporucam. Kazdemu kto ma problem so zapamatanim si ci uz beznych veci alebo nejake zloziteho uciva v skole. Ked to zdokonali, tak sa dokaze naucit neskutocne veci za velmi kratky cas. Doplnil by som mozno popisanie ako si zapamatat zlozitejsie veci. S odbornymi vyrazmi a podobne. Veci ktore logicky medzi sebou nedavaju velky zmysel.

Roman Koka, UNIZA – multimedialne technologie

 

Vždy som si myslel že mám dobrú pamäť, ale po prečítaní knihy Rýchlokurz pamäťových palácov so mpochopil že dobrá je ale má stále veľký potenciál ak ju budem trénovať. Ťažko popísať, čo mi kniha dala. V súčasnosti len informácie, informácie ktoré sú kvalitné ale hlavne zrozumitelné a to ako ich využijem záleží už len mne. Takže kniha mi dala návod ako sa zlepšiť v oblasti o ktorej som si myslel že som dobrý. Má príklady, ktoré boli výstižné a dalo sa na nich dobre natrénovať pamäťové paláce do začiatku, zároveň ale boli dosť nudné teda aspoň mňa nezaujali čo považujem za veľmi prínosné pretože to jasne demonštruje, že sa táto technika dá použiť aj na učivo zo školy alebo materiály ktoré pre človeka nie sú osobne zaujímavé a iba ich potrebuje vedieť.
1. Naučil som sa o čom bol epos o Gilgamešovi.
2. Naučil som sa ako zosilniť pamäťové paláce používaním link systému.
3. Bonus ako si zapamätať balíček kariet.
Je to jasné, kniha je jednoduchá zrozumiteľná, ľahko sa číta a dobre sa chápe a hlavne študentom môže výrazne ulahčiť život.R

óbert Burian, dopravný pracovník

 

Chcel som sa naučiť v škole veci ktorým som nerozumel a predtým som sa ich učieval 3 hodiny denne a takto si ich zapamätám za pol hodinu a všetko viem. Je to nový systém učenia sa o ktorom som nikdy nepočul. Keď som ich natrénoval vedel som si zapamätať skoro všetko to čo mi kto povedal. Nákupné zoznamy mi išli jedna radosť. Známky som mal o 70 % lepšie. Odporúčam všetkým spolužiakom ktorý sa učia 580 hodín denne a nevedia nič. V tej knihe bolo všetko. Neviem čo by sa mi tam ešte hodilo.

Matej Ševčík, Pri Podlužianke 6, Levice

 

Kniha naučila ma zlepšovať si pamäť, motivovala ma do ďalšieho vzdelávania a dala mi zábavku na dlhé cesty do školy (balíček kariet). 3 ďalšie prínosy:
1. úvod do sebevzdelávania
2. príjemný pocit z toho, že nielen ja mám problémy s učením a snažím sa ich riešiť
3. zvýšilo sa mi sebavedomie pri odpovediach
Určite by som ho odporučil každému kto je ochotný trochu na sebe zapracovať a naučiť sa niečo nové. Na knihe by som ja osobne nič nemenil…

Pavol Santoris, SoŠ Handlová

 

Kurz splnil všetky moje očakávania. Teraz viem, že učenie nie je za trest a nemusím pri ňom trpieť.

Na kurz som sa prihlásila preto, že mi chýbal systém v učení. Učenie mi nešlo a liezlo mi to hore krkom. Kurz splnil všetky moje očakávania. Teraz viem, že učenie nie je za trest a nemusím pri ňom trpieť. Učenie som odmietala, lebo mi to nešlo, lebo ma to nebavilo, no teraz viem, že keď sa budem učiť, bude to pre mňa zábava a konečne sa aj niečo naučím, lebo budem vedieť, ako na to. A tým pádom ma to bude aj baviť.

Jednoznačne sa mi na kurze páčili obraznosť a príklady, návrhy na zlepšenia. Rady, typy, rôzne zlepšováky, ďakujem. Dozvedela som sa, ako používať pamäťové mapy, metaforizáciu, school management. Tvoj kurz budem horlivo odporúčať ďalej.

Do dnešného dňa som totiž mala obrovský strach, že nezmaturujme z nemčiny. Dnes to cítim inak, lebo už viem, že to s tvojimi radami dokážem.

Erika Ukropcová, Golianové gymnázium v Nitre

 

Kurz mi dal možnosť zefektívniť učenie spôsobom, ktorý nie je namáhavý, a dá sa skvelo aplikovať na všetkých predmetoch.

“Na tvoj kurz som sa prihlásila, aby som našla nové typy ako si skrátiť čas na učenie, správne sa koncentrovať. Kurz mi dal možnosť zefektívniť učenie spôsobom, ktorý nie je namáhavý, a dá sa skvelo aplikovať na všetkých predmetoch. Myslím, že po tomto tréningu som zmenila postoj, čo sa týka môjho presvedčenia na koncentráciu z TO SA NEDÁ.

A týmito preberanými technikami si to budem ďalej osvojovať. Najviac sa mi páčila Pomodoro metóda, pri ktorej sa dokopem konečne k učeniu a budem mať pri tom čas aj na oddych. Ďalej mi kurz dal rýchlejšie zapamätávanie si informácii, zlepšil mi celkovú organizáciu učenia a dal mi možnosť uloženia informácii v hlave na dlhý čas.

Dominika Šarlajová, stredná škola v Trnave, kde Dominika je farmaceutická laborantka

 

Pomocou techniky pamäťových máp a pamäťových palácov som sa dokázal za hodinu naučiť to najnutnejšie a najnezáživnejšie učivo, aké asi existuje.

Lukáš Mikulík, študent angličtiny pre komerčnú prax

 

Na učenie sa viem úplne perfektne sústrediť, aj napriek všetkým veciam, ktoré sa snažia rozdeliť moju pozornosť. A učím sa tak efektívne, že nové veci viem uviesť hneď do praxe. Po chvíli ich ovládam rovnako dobre, ako tí od ktorých som sa učil.

michal-kopecky

Michal Kopecký, bloger
www.akozbalit.sk,  www.michalkopecky.sk

 

Dnes som sa cez pamäťový palác naučil asi za 5 minút všetko, čo sme mali na písomku. Literárne obdobia, autorov ich zbierky a diela. Pred týždňom kompletne rozdelenie zámen a spojok len tak.

Peťo, gymnázium v Nitre

 

Zmaturoval som úspešne, dokonca nad moje očakávania. Úprimne však môžem povedať, že mi v tom veľmi pomohol ebook Pamäťové paláce. Preto sa chcem poďakovať autorovi ebooku Martinovi Hlinkovi, vďaka ktorému som mal tú možnosť vybudovať si svoj pamäťový palác. Podobnú techniku používajú aj majstri pamäte, ktorí si dokážu zapamätať aj niekoľko balíčkov kariet.

Dá sa dopracovať k takým informáciam aj zadarmo, ale v ebooku ktorý pre nás vypracoval Martin, je to napísane po lopate a navyše formou návodu a tiež sa nemusíte trápiť z angličtinou, pretože takýto super návod v slovenčine asi nenájdete. Je to naozaj výborna investícia. Určite ak sa zaujímate o kvalitnejšie učenie či zlepšenie pamäti v bežnom živote, neváhajte a investujte tých pár eur.

Mne sa to oplatilo. Ostatné ebooky som si zatil nekúpil, ale akonáhle nastúpim na VŠ tak investícia je jasná.

Dušan Mišjak

 

Moje učenie bolo len bifľovanie sa a už ma to po pravde nebavilo sa to učiť hlavne v posledných 2 ročníkoch na strednej škole. Škoda že som ta nenašiel skoršie hneď by sa z trojkára stal jednotkár. Teraz som si kúpil pred nedávnom všetky tvoje knihy a snažím sa ich dávať do praxe hlavne čo sa týka jazykov.
Karol, Piešťany, pracovník výroby

Čau Martin. píšem trochu neskôr, kedže som zmaturoval pred týždňom, ale chcel som sa ti poďakovať za rady, ktoré si mi dal a ktoré mi pomohli počas akademického. K slovenčine som si spravil len zopár myšlienkových máp, ale inak som dokázal všetko prejsť a dajme tomu aj naučiť sa vďaka plnej koncentrácií a cielom, ktoré som si určil len tým že som si to čítal a tým som sa to v pohode naučil. 😉

Aby som nezabudol, veľa veľa odpočinku a žiadne prebdené noci. 🙂
Takže ešte raz za pomoc. Takých ako ty by malo byť iste viacej 😉

Lukáš Zelko

 

Moj stres z ucenia a zo zlyhania na skuske sa znizil na minimum, moj zaujem o ucenie sa toho co ma naozaj bavi sa znovu ukazal a tiez obrovska chut naucit sa co najviac cudzich jazykov. Mato je podla mna chalan velmi podobneho charakteru ako, ja co sa tyka ucenia, ja som tiez byvala velmi dlho chora a vynechavala som v skole.

Tiez ohladne skolstva ako celku na SR a nemyslim tym nadavanie na ucitelov… cely ten system skolstva je zly a Mato nasiel sposob ako si prisposobit ucenie na seba a ako sa vsetko co chceme alebo je to len potrebne da naucit. Dufam len, ze v om bude pokracovat 🙂

Pavla, Hlohovec, studentka

 

Hľadala som na internete návod na zlepšenie pamäti, aby som si dokázala lepšie utriediť myšlienky. Našla som tvoje chrámy / priestor na odkladanie, triedenie a následné interpretovanie /, počula som o tom len som nevedela doposiaľ ako to funguje. ďakujem, že si mi pomohol otvoriť brány nevedomia 🙂

Tatiana, Martin

 

Martin, zachranil si ma pred statnicami, ked som myslela, ze je nemozne dostat do hlavy tolko uciva 🙂 Vdaka tvojmu navodu sa mi podarilo precitat kvantum textu vo velmi kratkej dobe 🙂

Jana, Banská Bystrica