+421 907 744 331

Ako sa otec rodiny a obchodník po 22 rokoch konečne zmenil z večného začiatočníka na English Speakera a vďaka angličtine si splnil sen o cestovaní po Ázii

 

Písal sa rok 1996. Akurát som dostal novú poschodovú posteľ. Chodil som sa hrávať na ihrisko. Kde som si zvykol zabudnúť hračky. A potom mi ich vždy niekto ukradol.

Na pieskovisku sme stavali hrady a ja som pritom rozmýšľal nad tým, že takto o 22 rokov budú mať moji klienti skvelé úspechy v angličtine, pretože už teraz chcú tú angličtinu vedieť… Akurát si musia počkať na techniky efektívneho učenia.

Hehe.

Ok.

Žartujem.

Ako…

Hrával som sa na pieskovisku. Stavali sme hrady. Zabúdal som si tam hračky a aj mi ich potom ukradli. Ale absolútne som netušil, že sú ľudia, ktorí chcú vedieť po anglicky a absolútne som netušil, že niektorí z nich budú čakať 22 rokov na nejaké techniky efektívneho učenia, aby sa im v angličtine podarilo uspieť.

 

Jeden z nich je Miroslav Sýkora, ktorého príbeh o splnenom sne si môžeš prečítať nižšie.

Mirov príbeh je zaujímavý nielen kvôli tomu, že ako dlho čakal na svoj úspech v angličtine a aký obrovský úspech dosiahol, je tiež veľmi zaujímavý v tom, že s nami behom jeho 10-mesačného učenia nikdy nekomunikoval na klientskej podpore, preto si dnes neprečítaš nič z našej e-mailovej konverzácie. Nikdy nevyužil našu hviezdnu klientsku podporu a všetky úspechy, ktoré dosiahol, získal vďaka vlastnému, nezávislému učeniu… avšak, môjmu tímu sa podarilo natočiť s ním video a to ti dnes prinášame.

Aké úspechy v angličtine dosiahol?

Ako jeho učenie prebiehalo?

Čo boli jeho výzvy a ako ich prekonal?

 

Poďme sa spolu pozrieť na to, ako sa tento otec rodiny a obchodník po 22 rokoch konečne zmenil z večného začiatočníka na English Speakera a vďaka angličtine si splnil sen o cestovaní po Ázii. Plus sa začal učiť ešte aj druhý cudzí jazyk, ktorý ho fascinuje.

Aj keď…

Predtým sa chcem ešte na chvíľu nad jednou vecou pozastaviť. 22 rokov skúšania v 6 rôznych jazykových kurzoch. Našiel spôsob, ako sa učiť angličtinu. Naučil sa angličtinu. Cestoval.

Ako.

Rozmer toho, čo je 22-ročné čakanie, je tak monštrózny, že ho len ledva dokážem uchopiť. Veď v 96tom… to bol iný svet…

Ale dobre.

Dosť bolo rozjímania nad dlhým čakaním, poďme sa pozrieť na to, ako prebiehali Mirove začiatky s angličtinou.

 

***Tento príbeh nášho klienta vznikol po tom, ako sme sa ho spolu s členmi tímu AngličtinaRýchlo pýtali na jeho skúsenosti s Online kurzom AngličtinaRýchlo. Obsahuje aj video rozhovor s naším manažérom klientskej starostlivosti Pavlom Markovičom. Dozvieš sa detaily jeho učenia a aj jeho humornú príhodu, ktorú zažil s angličtinou v Thajsku. K nim pridávam moje vysvetlenia o jednotlivých technikách učenia angličtiny, aby si mal kontext toho, ako sa učil a ako sa môžeš v angličtine zlepšiť aj ty.***

 

Aké boli Mirove začiatky s angličtinou

Miroslav je obchodník, 23 rokov predáva nákladné autá. Keďže je v tom dobrý, vyhrával rôzne odmeny. V rámci nich precestoval Európu, Severnú Ameriku, Južnú Ameriku, Arabské Emiráty, bol dokonca v Afrike a naposledy bol v Ázii, Číne a v Thajsku. Avšak, bez angličtiny.

Nevedel sa tam dohovoriť, nevedel vybavovať letiskové formality, letuške nevedel povedať, že čo chceš, stále mu musel niekto prekladať.

Behom jeho kariéry sa o angličtinu pokúšal 6-krát. Vyskúšal jazykový kurz, kde to však vydržal vždy len pár mesiacov.

Buď ho to nebavilo.

Alebo sa bolo treba bifľovať slovíčka.

Alebo musel kvôli služobke odcestovať a potom, keď sa vrátil, tak mu všetci ušli a nechápal z toho, čo sa na hodine preberalo. Nemohol jednoducho držať krok s ostatnými.

Prestal, ale odmietol sa vzdať.

A tak to vyskúšal znovu.

Lenže vždy, keď sa skúsil učiť, to učenie angličtiny bolo také isté. Nuda, alebo bifľovanie, alebo sa musel prispôsobovať.

 

Nejaké základy sa takto na neho nalepili, ale boli to fakt základy, stále bol večným začiatočníkom. Keďže iným sa v angličtine trochu darilo, tak nadobudol o sebe presvedčenie, že „ty nie si typ na jazyky, ty to nedáš.“

Čo je úplne strašné, lebo

– nielenže sa v jazykovkách učil úplne neefektívnym spôsobom

– nielenže sa mu angličtina neprispôsobila

– nielenže nemal k dispozícii pamäťové techniky

– ešte si začal myslieť, že je chyba v ňom…

 

Keď k nám prišiel, tak hľadal angličtinu, ktorej by sa nemusel prispôsobiť, ale ktorá by sa prispôsobila jemu. Ktorú by mohol prechádzať v jeho vlastnom tempe a vtedy, kedy mu to vyhovuje časovo.

Chcel sa naučiť po anglicky rozprávať, aby sa vedel dorozumieť pri cestovaní a tiež, aby mu nikto nemusel prekladať podklady k autám, ktoré predáva, keďže na Slovensko spolu s autami prichádzajú aj podklady v angličtine.

Avšak, na angličtinu mal ešte jeden dôvod.

Keď cestoval, keď prvý krát vystúpil z lietadla v Thajsku, tak ho chytilo za srdce.
Pozri si, ako o tom hovorí v tomto videu >>

 

Keď som sa s ním bavil, tak vravel, že v Thajsku vyskúšal ich kuchyňu a že nikde mu nechutilo viac, ako tam. Vyskúšal ich tradičné recepty, jedol aj také tie špeciality ako chrobáky… alebo ešte živé chrobáky… no, skrátka, Thajsko ho chytilo za srdce a rozhodol sa naučiť thajčinu.

 

Keďže v slovenčine a v češtine nenašiel žiadne materiály, ktoré by mu skutočne pomohli, tak pochopil, že sa musí naučiť angličtinu.

Mirovi teda hlavne záležalo na tom

 1. aby dokázal porozumieť angličtine, keď sa pri ňom ľudia v tomto jazyku rozprávajú. Sám to so smiechom skomentoval: „Keď budem s niekým, kto hovorí po anglicky, aby som pri ňom nestál ako puk a nepozeral, o čom je reč :D“
 2. aby sa mohol zapojiť do rozhovoru a aktívne komunikovať po anglicky
 3. aby sa nemusel bifľovať anglické slovíčka, či poučky, keďže to ho vždy odradilo
 4. aby sa cez angličtinu mohol neskôr učiť thajčinu

Ako sa s nami učil angličtinu?

 

Splnil si sen o angličtine len po 10 mesiacoch učenia

Pozri si toto video, že čo všetko Miro urobil pre angličtinu, aký zažil úspech a akú mal s cestovaním úsmevnú príhodu.

 

Aby som to zhrnul, Miro sa učí angličtinu dennodenne. Venuje sa jej prostredníctvom filmov, venuje sa jej v aute cestou do práce, venuje sa jej pri rannej rutine. Niekedy sa jej venuje aj 2-3 hodiny denne, je to pre neho nové hobby.

Miro tiež rozpráva po anglicky s kolegom v práci, ktorý bol 25 rokov v Kanade, občas si píše s ľuďmi, ktorých spoznal v Thajsku a dokonca hľadá chyby na webstránkach v angličtine a v thajčine a vždy ho poteší, keď tam nájde chybu.

Cez týždeň sa venuje angličtine a cez víkend si dá vždy jeden deň, keď sa venuje thajčine.

 

Blue box jesenných večerov

Teraz je ideálny čas na to, aby si sa po večeroch učil angličtinu. Takto večer už toho moc človek na záhrade neporobí, ani na prechádzky sa mu nechce ísť… najlepšie, čo s tým časom môžeš urobiť, je mať sex. A druhá najlepšia vec, ktorú môžeš urobiť, je učiť sa angličtinu.

 

Blue box o anglickom jazykovom prostredí

Veľa kurzov sa tomuto vôbec nevenuje, pričom jazykové prostredie je jedným zo základných kameňov úspechu v angličtine a je potrebné, aby si ho mal ako prioritu. Vďaka nemu totiž zabezpečíš, že veľkú časť učenia za teba prevezme tvoje podvedomie. Nebudeš musieť takmer nič opakovať, čím sa vyhneš nude a frustrácii a učenie angličtiny ťa tak bude oveľa viac baviť.

Zatiaľ čo behom týždňa, kde máš 2×2 hodín učenia v bežnej jazykovej škole… máš 164 hodín na to, aby si zabudol to, čo si sa naučil. Následne si na začiatku učenia angličtiny musíš opakovať to, čo si od minulých hodín zabudol, čím strácaš čas a aj aktívne učenie nie je také efektívne.

Vďaka správne nastavenému jazykovému prostrediu budeš mať minimálny priestor na zabúdanie a budeš sa v angličtine rovno posúvať ďalej a takmer vždy budeš stavať na tom, čo si sa v angličtine už naučil.

V Online kurze AngličtinaRýchlo sa dozvieš 11 základných spôsobov tvorby anglického jazykového prostredia, ktoré ťa obklopia angličtinou tak, že nebudeš musieť vycestovať – angličtina príde za tebou.

Vyhneš sa tak tomu, čo sa stáva bežne ľuďom, ktorí za angličtinou cestujú do Anglicka, alebo do USA a zostanú tam v komunite Slovákov, Poliakov a Čechov.

Ako sa však dostal k tomu, že dokáže po anglicky rozprávať?

Ktorá z techník efektívneho učenia bola tá, ktorá mu pomohla najviac?

 

Zatiaľ, čo sa ľudia v jazykovkách trápia s nudou, pretože sa učia s umelo vytvorenými článkami v učebniciach, ktoré ich tematicky vôbec nezaujímajú, Miro sa učil z vlastnej učebnice. Z učebnice, ktorú si v Online kurze AngličtinaRýchlo sám vytvoril.

Takáto vlastná učebnica je jeden z najefektívnejších nástrojov na učenie cudzieho jazyka (a osobne jeden z mojich obľúbených), pretože

 • vytvoríš ju z anglických materiálov, ktoré zaujímajú teba (nie učiteľa, nie lektora) a dokážeš sa tak na učenie lepšie sústrediť
 • učíš sa slovíčka v kontexte a učíš sa angličtinu takú, aká sa reálne používa
 • pri tvorbe a používaní vlastnej učebnice pracuješ zároveň so zvukovou aj textovou podobou angličtiny a zapájaš pri učení viacero zmyslov a centier mozgu naraz = ľahšie si angličtinu zapamätáš
 • učíš sa slovné spojenia, frázy, zvraty a výslovnosť od native speakerov, pre ktorých je angličtina materinským jazykom, takže sa naučíš správne znejúce prízvuky
 • ľahko vďaka takejto učebnici odhalíš medzery vo svojej slovnej zásobe a vyplníš ich
 • pracuješ pri tom s najčastejšie používanou slovnou zásobou
 • prirodzene pri tom pochopíš anglickú gramatiku, pretože rozumieš kontextu, v ktorom sa používa
 • porozumieš pri tom rozdielu medzi anglickým a slovenským slovosledom
 • a budeš sa k takejto učebnici rád vracať aj v budúcnosti, pretože si ju vytvoril z materiálu, ktorý ťa zaujíma

 

Pomocou takýchto vlastných učebníc z videí a pesničiek sa Miro Sýkora naučil slovnú zásobu a mohol pristúpiť k ďalšej fáze – aktívnemu rozprávaniu v angličtine pomocou špeciálnych techník v kurze.

Ešte predtým než ti o nich poviem viac, mám pre teba dve otázky…

 

O koľko radšej sa budeš učiť anglické slovíčka a frázy z materiálov, ktoré sú zaujímavé a zábavné práve pre teba?

O koľko rýchlejšie by si sa v angličtine zlepšil, keby ťa takéto učenie bavilo a prinášalo ti radosť?

 

Poďme sa spolu pozrieť na to, ako sa učil Miro Sýkora a akú radosť mu to prinášalo.

 

Radosť z angličtiny, rozprávanie v angličtine a ďalšie úspechy

Takto… urobiť vlastnú učebnicu z pesničiek, to nie je len šupnúť pár prekladov do translátora. Skrýva sa v tom kombinácia niekoľkých techník efektívneho učenia, vďaka ktorým dokážeš naplno využiť všetky princípy pamäte na efektívne zapamätanie si slovnej zásoby.

Je úplne bežné, že si takto študenti zapamätajú do dlhodobej pamäte desiatky slov, fráz a gramatických javov, s ktorými sa nikdy nestretli, už behom prvých pár hodín učenia.

Avšak to na rozprávanie nestačí.

Takto nadobudnutú slovnú zásobu je potrebné „aktivovať“ – naučiť sa ju používať automaticky, podvedome, aby si sa vždy vedel v angličtine vynájsť a rozprávať v angličtine vždy, keď máš na to chuť.

 

Aké boli ďalšie Mirove úspechy s angličtinou a ako prebiehalo aktivovanie jeho nadobudnutej anglickej slovnej zásoby?

O tom hovorí v tomto videu:

 

Ak si sa ešte nestretol s takýmto delením slovnej zásoby, tak chcem, aby si vedel, že existujú dva druhy slovnej zásoby: pasívna a aktívna.

Pasívna sú anglické slová, ktoré si sa už naučil a dokážeš im porozumieť, keď ich počuješ alebo vidíš napísané. Na to, aby si dokázal v angličtine rozprávať, potrebuješ túto pasívnu slovnú zásobu aktivovať – dostať ju do stavu, keď si vieš slovíčka a frázy vybaviť prakticky hneď a tak plynulo rozprávať.

 

Miro robil každý deň aj úlohy z kurzu, ktoré sú zamerané na aktiváciu. Boli to špeciálne cvičenia na trénovanie rozprávania v angličtine:

 • Prerozprával si denne aspoň 1 obrázok na tréning rozprávania v angličtine – v kurze naši klienti dostanú obrázky na tréning až 3000 najčastejších anglických slov, pričom môžu používať viacero spôsobov, ako s obrázkami pracovať a trénovať rozprávanie v angličtine
 • a urobil 2-3 cvičenia z tzv. Tréningového plánu, čo je 50 cvičení na rozvoj reči – klienti vďaka nim trénujú premýšľanie v angličtine v duchu – v bezpečí ich domova, kde ich angličtinu nikto neposudzuje a neskôr tak trénujú aj rozprávanie v angličtine nahlas – znovu, v bezpečí domova, kde ich angličtinu nikto nekritizuje, alebo neposudzuje. Majú tak priestor sa v anglickej výslovnosti zlepšiť na kompetentnú úroveň, kde sú spokojní sami so sebou, vďaka čomu neskôr rozprávajú v angličtine oveľa sebavedomejšie

 

BLUE BOX o rozprávaní v angličtine

Aby si rozumel, prečo tú aktiváciu toľko riešime. Pre mnoho ľudí je rozprávanie v cudzom jazyku ten najťažší krok v procese učenia.

Základom pre schopnosť rozprávať v angličtine (či inom jazyku) je:

 • mať pasívnu slovnú zásobu = mať v pamäti zvuk anglických slov, slovných spojení a fráz spojený s ich významom
 • mať túto slovnú zásobu aktivovanú = mať schopnosť si tieto slovíčka vybaviť v podstate okamžite a použiť ich
 • mať dostatočne vysoké sebavedomie = rozprávať po prvýkrát v angličtine je pre mnohých riadny výstup z komfortnej zóny, je prirodzené, keď majú ľudia z tejto situácie strach.

Pasívnu slovnú zásobu sa naši klienti naučia pomocou jazykového prostredia, vlastnej učebnice a ďalších pamäťových techník. Sebadôvera a následne sebavedomie im rastie už počas učenia, keď vidia na sebe výsledky a keď môžu angličtinu trénovať v bezpečí ich domova, vďaka čomu môžu dôverovať svojim schopnostiam a dokážu neskôr v angličtine plynulo komunikovať.

Plus… ja s mojím tímom našich klientov neustále povzbudzujeme a pripomíname sa im, aby vedeli, že pri učení angličtiny sa vždy majú na koho obrátiť.

A teraz, keď si si toto prečítal…

Otázkou je, že za ako rýchlo sa chceš naučiť angličtinu?

A že či je rýchlosť učenia to hlavné, čo chceš. Alebo že či sú pre teba dôležité aj iné aspekty efektívneho učenia, ako napríklad flexibilita učenia.

Čo mám pod týmto na mysli?

 

Epická rýchlosť učenia a obetovaný čas vs Skvelá rýchlosť učenia v tvojom vlastnom tempe

Môj manažér klientskej starostlivosti Pavol (Paolo) Markovič pred časom našiel jeden kurz efektívneho učenia.

V zahraničí. V Mexiku.

Tento kurz trvá týždeň.

Za ten týždeň sa vieš dostať v jazyku z nuly do stavu, kde si schopný zvládnuť skúšku na úrovni A2.

Čo ak je pravda, tak je to epické.

A môže byť, že im to tak naozaj funguje.

Pretože…

 • V kurze majú študenti 8 hodín intenzívneho učenia v jazykovej škole.
 • Potom musia doma robiť úlohy ďalších 6 hodín po návrate z kurzu.
 • T.j. 14 hodín učenia jazyka za deň.
 • Každý deň.
 • 7 dní po sebe.

Znie to ako riadna pecka. Pravdepodobne je k tomu ešte príprava, že sa človek musí predtým naučiť techniky efektívneho učenia, aby sa mohol fakt celý týždeň učiť angličtinu, ale aj tak. A2 za 7 dní? Wow!

Ono totiž…

Ak človek pozná techniky efektívneho učenia a je vysoko motivovaný, tak takto môže získať riadne intro do angličtiny. A keď ju potom bude používať, tak sa až tak nemusí obávať toho, že by zabudol to, čo sa naučil.

Že možno by sa za to oplatilo dať aj tých 1000€. Aj keď teda, je to v Mexiku a najprv je potrebné sa naučiť španielsky…

Ale podnietilo ma to k niečomu, o čom sa dozvieš na konci tohoto Mirovho príbehu.

 

Predtým ti však chcem povedať toto:

Miro, ako väčšina ľudí, nemá teraz 14 hodín denne na učenie sa angličtiny. Nechcel by tiež do A2 úrovne vraziť 1000€. A na týždeň si zobrať dovolenku… ktorú by mohol predsa len radšej tráviť s rodinou niekde pri mori.

Naučil sa angličtinu za 10 mesiacov. Ale ako hovorí v tomto videu, nebola pre neho prioritou rýchlosť. Ako rozbehaný človek a otec rodiny potreboval skôr flexibilitu – možnosť učiť sa vo vlastnom čase, vo vlastnom tempe a bez toho, aby niekam musel dochádzať.

Presne preto si Miro vybral Online kurz AngličtinaRýchlo. Aby sa mohol učiť v tempe, ktoré vyhovuje práve jemu. Pretože má doživotný prístup do členskej sekcie, celý obsah kurzu je k dispozícií online a môže si ním prechádzať vtedy, keď má čas a chuť.

 

Flexibilitu a slobodu pri učení sa angličtiny oceňujú najmä naši klienti, ktorí majú prácu, domáce povinnosti, vozia deti do školy a na krúžky, majú nepravidelný režim dňa, podnikajú alebo sú mamičky na materskej, ktoré musia každú chvíľu odskočiť a postarať sa o bábo.

 

O koľko radšej by si sa učil angličtinu, ak by si sa ju mohol učiť takto flexibilne?

Ako by sa zvýšila pravdepodobnosť toho, že v angličtine uspeješ, ak by si so správne nastaveným online kurzom vedel prekonať svoje prekážky v učení?

 

Už o chvíľu sa pozrieme na to, ako Miro hodnotí kurz dnes, po desiatich mesiacoch učenia angličtiny, ale predtým chcem dokončiť to o epicky rýchlom učení angličtiny.

 

Gold box intenzívneho učenia

Ak by si mal záujem o také intenzívne učenie… že 8-12 hodín denne… tak budeme čoskoro otvárať novú možnosť učenia angličtiny, ktorá bude zaujímavá práve pre teba.

Dostaneš od nás kompletný Online kurz AngličtinaRýchlo.

A dostaneš tiež konzultácie, na ktorých vytvoríme tvoj učebný plán angličtiny.

Vďaka tomu sa budeš vedieť učiť angličtinu 8-12 hodín denne aj ty.

Behom pár týždňov pochytíš základy (približne B1 úroveň)… a budeš s nimi vedieť aj rozprávať.

Takáto angličtina je veľmi vhodná pre ľudí, ktorí sa nachádzajú medzi zamestnaniami, alebo ktorí majú v tejto chvíli viac voľného času.

Taktiež, nebudeš musieť nikam dochádzať a bude to tiež cenovo dostupnejšie.

Kontaktuj nás, ak máš o takýto spôsob učenia záujem.

 

Ako Miro hodnotí učenie angličtiny technikami efektívneho učenia po 10 mesiacoch učenia

 

 

Miro nielenže získal efektívnym učením sa angličtiny nezávislosť. Ako otec ukazuje cestu v angličtine aj svojim deťom. Dcére radí, ako napredovať a svojho syna inšpiroval k tomu, aby si robil vlastnú učebnicu pesničiek. Keď ho vezie do školy, zvyknú sa spolu rozprávať po anglicky.

 

A ako nám povedal, angličtina mu otvorila dvere k ďalšiemu jazyku – thajčine, ktorá bola pre neho srdcovka a impulzom naučiť sa angličtinu.

 

Ak si rodič, predstav si, aké by to bolo, keby si sa vďaka úspechom v angličtine stal vzorom pre svoje deti?

Ak aj deti nemáš, čo ak by si si dokázal získať obdiv priateľov, súrodencov, či rodičov, ako dobre ti ide angličtina a ešte ďalší cudzí jazyk?

 

Ja viem za seba povedať, že som si zažil taký moment. Bol som na kofole so španielmi a s niektorými sme sa bavili po anglicky, s niektorými sme sa bavili po španielsky. Vtedy bola moja slovná zásoba oveľa menšia, než dnes… možno niekde medzi A2 a B1. Ale vďaka technikám na aktiváciu cudzieho jazyka som vedel rozprávať a to bolo hlavné.

Ako sme sedeli v podniku, tak okolo šli moji známi, s ktorými som sa dlho nevidel a ktorí nevedeli, že som sa medzičasom naučil dva jazyky.

A musím povedať, že ten rešpekt a obdiv… že to bolo fakt skvelé.

 

Zhrnutie a čo to znamená pre teba

Aby som to zhrnul…

 • Miro za 22 rokov vyskúšal chodiť do jazykoviek 6-krát.
 • Myslel si, že je večným začiatočníkom a že je chyba v ňom.
 • Vyskúšal sa učiť technikami efektívneho učenia u nás v Online kurze AngličtinaRýchlo.
 • Zistil, že existuje spôsob, ktorým sa môže naučiť angličtinu aj on.
 • Behom krátkych 10 mesiacov sa naučil angličtinu na takú úroveň, že si dokázal spraviť týždňový výlet do Ázie a tam sa o seba vedel postarať, keď mu ušlo lietadlo.
 • Stal sa z neho kompetentný English speaker.
 • .. popri tom sa učí thajčinu, lebo je to jeho srdcovka.

 

S Mirom som sa stretol začiatkom októbra v Žiline. Nemáme z toho stretnutia fotky, lebo sme boli ponorení do diskusie o jeho angličtine… avšak povedal mi jednu vec.

 

Že ten, kto chce, nájde spôsob, ako sa to naučiť. Ten, kto nechce, nájde dôvod, prečo sa na to vykašľať.

 

A v tom spočíva celé tajomstvo zvládnutia angličtiny pomocou techník efektívneho učenia.

Totiž… spôsob na učenie angličtiny tu je. Nemusíš už tráviť mesiace hľadaním. Ani roky. Ani 22 rokov, ako na to čakal Miro. Spôsob na učenie angličtiny tu je.

Teraz už len stačí, aby si sa ju chcel naučiť.

Keď sa tak rozhodneš, radi ti pomôžeme u nás v Online kurze AngličtinaRýchlo.

Online Kurz Anglictiny