+421 907 744 331
Ako zarobiť peniaze z domu, cez internet, online aj offline
3. August 2014
Prečo projekt AngličtinaRýchlo zmení Slovensko k lepšiemu?
3. August 2014
Ukázať všetko

Ako začať podnikať: Ako som vďaka 1 triku vybudoval vo svojich 20 rokoch úspešné podnikanie s pasívnym príjmom vyše 2134€ mesačne a ako to môžeš urobiť aj ty

Vítam ťa v najlepšom článku o tom, ako začať podnikať. Dozvieš sa, ako začať podnikať

 • bez peňazí
 • na Slovensku
 • cez internet
 • aké sú najlepšie nástroje online podnikateľa
 • kde sa vzdelávať
 • ako rozvíjať tvoje podnikanie
 • a mnohé ďalšie…

Nebudem ťa zdržiavať, poďme rovno na to:

Ako začať podnikať bez peňazí

Možno si ako ja. Na začiatku môjho podnikania som nič nemal. Teda, presnejšie, mal som…

 • Notebook
 • Pár stoviek € na účte
 • Minimum času

Pretože som bol študent. Strednej školy. S miliónom ďalších povinností. A ako taký som sa rozhodol zarobiť peniaze tým, že budem podnikať. To, že som bol na mizine, ma neodradilo – začal som podnikať cez internet.

Ako?
Začal som hľadať na googli, tak ako ty. Mimochodom, blahoželám k tomuto rozhodnutiu!
Avšak nehľadal som len na slovenskom, zameral som sa na anglický internet. Dlhý príbeh skrátim: Našiel som zlatú baňu návodov ako začať podnikať online – takmer bez ničoho.

 

Zoznám sa so www.sitesell.com

 

Pôvodne predávajú softvér na analýzu kľúčových slov, CMS systém na tvorbu webovej stránky, hosting a ďalšie zaujímavé služby, ktoré sa ti môžu hodiť, ako začínajúcemu podnikateľovi. Ale to nie je dôvod, prečo ti o nich píšem.

Aby tento softvér predali, ich marketing stojí na tom, že vzdelávajú začínajúcich online podnikateľov ako ty, alebo ja, ako začať podnikať.

Špeciálne ich učia, ako podnikať online. Ale tieto princípy dokážeš využiť aj pri podnikaní offline, taktiež aj pri priamom predaji…

Dozvieš sa veci ako:
Ako tvoriť informačné produkty vysokej kvality – http://myks.sitesell.com/
Ako predávať na webových stránkach – http://myss.sitesell.com/
Ako písať predajné texty – http://myws.sitesell.com/
Ako správne nastaviť cenu – http://myps.sitesell.com/
Sú to všetko elektronické knihy, ktoré dávajú zdarma. Maximálne odporúčam MYKS a MYWS, vďaka ktorým som na strednej škole napísal 4 e-booky. Spolu s predajnými textami.

Ako podnikať na Slovensku

Dnes si možno myslíš, že na Slovensku sa podniká ťažko

Úprimne – vykašli sa na tieto reči. Na Slovensku sa nepodniká najlepšie, ale nie je to tu ani také zlé. Vezmi si to z druhej strany – mnoho vecí, ktoré sú vo vyspelých krajinách bežné, u nás nie sú. Stačí ich sem priniesť.

Jeden Angličan, žijúci na Slovensku, sa dokonca vyjadril, že podnikať na Slovensku je ideálne. Stačí sem doniesť veci, ktoré sú v zahraničí bežné, netreba nič vymýšľať.

Ako som začal na Slovensku podnikať cez internet a prečo dokážeš aj ty

Šiel som, a kúpil som si balíček od www.sitesell.com

Dali mi ďalšie vzdelanie, ktoré majú len pre platených členov. Vďaka nemu som vytvoril webovú stránku www.ako-sa-naucit-skor.com, ktorá má dnes cez 20000 unikátnych návštevníkov mesačne.
Cez ňu som začal predávať návody ako sa efektívne učiť. Je to veľmi úzka oblasť. Ľudia sa mi čudujú, že v tejto oblasti dokážem vôbec zarábať. No pravda je taká, že áno.

A ak ja viem podnikať v oblasti „návody pre efektívne učenie“ a predávať študentom, ktorí „nemajú peniaze“, tak ty môžeš na Slovensku podnikať určite.

Čo ti odporúčam, keď chceš podnikať na Slovensku?

Potrebuješ kvalitné podnikateľské vzdelanie. To vlastne potrebuješ bez ohľadu na to, či chceš podnikať na Slovensku, alebo v zahraničí.

Zabudni na vysoké školy. Žiadna z VŠ ťa nenaučí, ako podnikať. Naučia ťa, ako byť dobrým zamestnancom pre niekoho, kto podniká. Toto chceš?!

Zabudni na knihy. Knihy ti dajú iba malý zlomok praktického vzdelania z toho, čo potrebuješ. Dlho trvá, kým ich prečítaš. Vedomosti z kníh o podnikaní sú ťažko aplikovateľné – nemáš v nich konkrétny postup pre tvoju špecifickú situáciu. Čo urobiť ako prvé, čo ako druhé, čo ako tretie.
Viem to. Prečítal som stovky kníh o podnikaní, čítaval som 2 knihy týždenne. Teraz mám lepší spôsob učenia sa ako podnikať.

Z čoho sa vzdelávať?

Online kurzy zo zahraničia. Platí, že jeden správny kurz za 2000 dolárov je hoden viac, ako 100 kníh za 20 dolárov. Nielenže ním prejdeš asi tak 20x skôr. Ale dáš ho hneď do praxe a to ti zarobí peniaze. Reálne. Hneď. Nečakáš rok, kým tých 100 kníh prečítaš.

Vzdelanie z praxe – z tvojho podnikateľského testovania. Prax prax prax prax prax. Zabudni na skúsenosti zo školy, alebo zo zamestnania. Vstupuješ do nového sveta 🙂

 

Ako začať podnikať: Vzdelávaj sa v troch oblastiach

 

Marketing

 • Ako vzbudiť v ľuďoch túžbu kupovať to, čo predávam
 • Ako predať to, čo mám
 • Ako ustavične zlepšovať moje predaje

Organizácia

 • Ako mať viac peňazí, než miniem
 • Čo z mojej práce môžem delegovať
 • Ako nájsť ľudí, na ktorých to môžem delegovať
 • Projektový management
 • Zlepšovanie procesov v mojom podnikaní

Produktivita

 • Osobná produktivita
 • Vzdelanie, ktoré ma robí lepším expertom v tom, čo robím. Bez ohľadu na to, či je to e-shop, alebo konzultácia databáz

A to v tomto konkrétnom poradí. Aby si začal podnikať, najprv musíš mať zákazníkov a klientov. Najprv sa musíš vedieť predať. Tým sa zároveň vzdelávaš – praxou – a stávaš sa lepším expertom.

Potom musíš mať viac peňazí, než minieš. Ekonomika nepustí. Darmo si expert, ak si na seba nezarobíš.

Potom zvyšuj výkon tvojho podniku – deleguj a zvyšuj svoju produktivitu. Zlepšuj tvoje vzdelanie.

Základom je

Pre podnikanie na internete, pre podnikanie na Slovensku, pre podnikanie hocikde, potrebuješ vedieť…
Čo je ten kľúč, ktorý mi umožnil vytvoriť podnikanie na strednej škole takpovediac na kolene (na lavici)?
??

Potrebuješ vedieť anglicky.
Nielenže v zahraničí nájdeš lepšie návody na marketing, online marketing a všetky veci okolo predaja. Potrebuješ vzdelanie v týchto ďalších oblastiach

 • Organizácia firmy
 • Systémy podniku
 • Práca s ľuďmi

Na anglickom internete vieš nájsť toto vzdelanie za lepšie peniaze, vieš nájsť kvalitnejšie kurzy a dostaneš sa k vzdelaniu, aké sa na Slovensku nenachádza.
Angličtina už dnes nie je len tvoja konkurenčná výhoda. Samozrejme, ak máš lepšie vzdelanie, tak to sa po použití stáva tvojou konkurenčnou výhodou.
Avšak pre podnikanie dnes, je marketingové, organizačné a ďalšie know-how zo zahraničia absolútne nevyhnutné.
Čo ak dnes po anglicky neviem?
Nič sa nedeje, našťastie sa nachádzaš na stránke www.anglictinarychlo.sk ktorá obsahuje návody na bleskové ovládnutie angličtiny pre rozvoj tvojho podnikania.

Ako podnikať cez internet

Vráťme sa na chvíľu k môjmu príbehu, aby si vedel, čo môžeš očakávať, keď začneš s podnikaním…

…Pokračoval som vo svojom vzdelávaní. Hľadal som veci, ktoré by som mohol použiť pre zvýšenie príjmu. Prechádzal som rôznymi online kurzami a zvyšoval obrat svojho podnikania…

Už na strednej škole som mal vďaka podnikaniu dosť peňazí, aby som si mohol prenajať byť a žiť podľa ľubovôle. A keďže mi moje online podnikanie dávalo viac, než škola, rozhodol som sa po maturite, že na výšku nepôjdem. Miesto toho som rozvíjal svoj webík a postupne zvyšoval zisk.

Prečo ti to píšem? Chcem sa pochváliť?
Určite áno
Ale hlavne ti chcem ukázať reálnu skúsenosť zo začiatkov podnikania. Nečakaj hneď 7 000 000€ za prvý týždeň. Ani mesiac. Aj menší úspech stojí za to!

Dôležitý tip, na čo si daj pozor, keď budeš podnikať cez internet

Máš okolo seba ohromné množstvo vzdelania, ktoré je zdarma. Ak však existuje niečo, za čo sa oplatí zaplatiť, tak sa za to oplatí zaplatiť.
Nestrácaj svoj čas vzdelaním, ktoré ti niekto dáva zdarma.

Čoooožeee??
??
Tak ako hovorím:

Nestrácaj svoj čas vzdelaním, ktoré ti niekto dáva zdarma.

Premysli si, čo potrebuješ.
A potom si kúp kvalitný kurz s tými najlepšími návodmi.
Následne to všetko aplikuj.
A až potom si kupuj ďalšie kurzy a získavaj ďalšie informácie. Kľúčom v podnikaní cez internet je používať tie informácie, ktoré máš – nie hľadanie nových informácii.

Výhoda podnikania cez internet

Keď za teba predáva tvoja webová stránka, bez ohľadu na to, či predávaš informácie, alebo máš e-shop, alebo predávaš niečo iné…

Keď za teba predáva tvoja webová stránka, dokážeš vytvoriť predajný systém, ktorý následne funguje bez teba.

O to by si sa mal snažiť.
Delegovať zákaznícku podporu. Delegovať vybavovanie objednávok. Delegovať administratívnu prácu.

 • Tým pádom máš viac času.
 • Môžeš rozvíjať tvoje podnikanie ďalej
 • Môžeš ísť na dovolenku
 • Môžeš byť s rodinou
 • Máš tzv. pasívny príjem – príjem, ktorý ti chodí, aj keď ty aktívne nepracuješ

Prečo sa trápiť, naučiť anglicky, podnikať cez internet a vytvoriť pasívny príjem?

Stalo sa mi, že som sa na tréningu zranil. Poposúval som si asi 6 platničiek. Nielenže to bolelo tak, že som nevedel spávať, nedokrvovalo mi dobre hlavu.

Spolu s horším spánkom som mal tým pádom nízku produktivitu. Upresním: Nulovú produktivitu. Všetky návody ako podnikať sú ti nanič, ak sa zraníš a ležíš v posteli.

Jediné čo som vedel, bolo pozerať filmy a hrať sa hry a trpieť.
Dva týždne som chodil na masáže, čo trochu pomáhalo, ale neriešilo koreň problému – stále som nemohol podnikať a zarábať peniaze! Až po dvoch týždňoch som sa dostal chiropraktikovi , ktorý mi to napravil a mohol som sa vrátiť naspäť do práce.

V normálnom podnikaní, alebo práci, by som prišiel o polovicu mesačného príjmu. V práci by som musel riešiť PNku, alebo dovolenku, pri podnikaní by moja rodina hladovala.

Takto som sa po dvoch týždňoch „dovolenky“ vrátil a zbadal som, že mi medzičasom prišlo na účet 1232€. 88€ na každý deň mojej „dovolenky.“

Pointa:
Toto bolo po dvoch rokoch podnikania. Na začiatok nečakaj zázraky. Milión € za týždeň. Ale buduj si podnikateľské systémy. Aby si si mohol vziať dovolenku a tvoj podnik bežal bez teba.

Ako začať podnikať: Najlepšie zdroje online marketingu

Dobre, už som ti asi vnukol myšlienku, že podnikať sa oplatí. Ale teraz si kladieš otázku: Ako na to? Kde konkrétne mám získať to najlepšie vzdelanie, o ktorom bola reč?

Najlepšie vzdelanie: Online kurzy, ktoré pomohli mne:

Zdarma od Sitesell:
Ako tvoriť informačné produkty vysokej kvality – http://myks.sitesell.com/
Ako predávať na webových stránkach – http://myss.sitesell.com/
Ako písať predajné texty – http://myws.sitesell.com/
Ako správne nastaviť cenu – http://myps.sitesell.com/
Platené od Sitesell: Ako vytvoriť webovú stránku s návštevnosťou MNOHO tisíc ľudí mesačne: www.sitesell.com

Ostatné návody pre online podnikanie sú platené, no moja skúsenosť je takáto: Za tieto veci sa oplatí zaplatiť. Pretože keď tie veci použiješ, získaš peniaze naspäť. A potom zarábaš ďalej. Čo sa ti pri mnohých návodoch zdarma nepodarí.
Ako postaviť podnikanie od základu až po zisk: www.strategicprofits.com
Vzdelanie v organizácii, projektovom managemente a procesných zlepšeniach: www.strategicprofits.com
Úžasný kurz, ktorý je momentálne zatvorený (ale skús im napísať na zákaznícku podporu, či by ste nevedeli niečo poriešiť) www.profithacks.com

 • Ako začať podnikať online
 • Ako tvoriť obsah pre web a mať návštevnosť bez ohľadu na google
 • Ako byť na prvých priečkach v googli
 • Ako si vybudovať a menežovať vlastný team
 • Nástroje pre lepšie podnikanie

Ako vybudovať web, ktorý predáva: http://blogthatconverts.com/
Ako predávať pomocou online videa (všetko o tvorbe marketingových videí, čo potrebuješ vedieť, aby si predával na svojej stránke): http://www.videogenesis.com/

Nástroje online podnikateľa

Ako postaviť web a neplatiť tisícky €.
1 – Nauč sa základy HTML A CSS
Ako sa naučiť základy html a css pre tvorbu webu – www.w3schools.com
2 – Sprav si web na WordPresse www.wordpress.com
3 – Ako mať parádny webový dizajn: Kúp si šablónu na wordpress za 30€ http://themeforest.net/

Kde nájsť ľudí, ktorí ti spravia jednoduché veci za teba

 • www.jaspravim.sk
 • www.fiverr.com
 • www.odesk.com
 • www.elance.com

Projektový management aplikácie

 • www.basecamp.com
 • www.freedcamp.com

Komunita začínajúcich podnikateľov na Slovensku
Na Facebooku je skupina „Učíme sa podnikať“ ktorá združuje začínajúcich podnikateľov na Slovensku. Stretávame sa, podporujeme sa, navzájom si radíme ako podnikať. Dal by som ti sem link, ale…

TIP: Buď vynaliezavý. Ak niečo nejde hneď, vynájdi sa!
Verím, že tú skupinu nájdeš 😉

Ako byť extrémne produktívny, keď podnikáš, alebo keď pracuješ pri počítači
V mojom inom projekte – Strategický Vzdelávací Systém 21. Storočia – učím Ultra produktivitu…

 • Ako sa naplno sústrediť na prácu mnoho hodín vkuse
 • Ako sa zbaviť informačného pretlaku
 • Extrémne efektívne riešenia pre explóziu tvojej produktivity
 • Ako urobiť 2x viac za 2x menej času
 • Ako sa prespať k produktivite
 • A mnohé ďalšie…

Kurz je momentálne zavretý, ale napíš na strategickevzdelavanie@gmail.com a môžeme niečo vymyslieť

Ako sa rýchlo naučiť anglicky

Ako vidíš, tieto návody stoja na angličtine.
Odporúčam ti ich a rovnako ti odporúčam naučiť sa anglicky – ak ešte dnes anglicky nerozumieš. Nikdy nevieš, kedy budeš chcieť rozšíriť tvoje podnikanie do zahraničia.
Ak ťa angličtina zaujíma, ak chceš vedieť anglicky, aby si postavil úspešné podnikanie s pasívnym príjmom, si na správnom mieste. Klikni sem a zisti viac informácii o kurze Angličtina Rýchlo.

Nauč sa anglicky. Získaj najlepšie vzdelanie. Postav fungujúci biznis. Zarob tie peniaze, ktoré si zaslúžiš. Budem ti držať palce!

– See more at: https://www.anglictinarychlo.sk/ako-zacat-podnikat/#sthash.u6SlUfLX.dpuf

Ako podnikať
Date Published: 10/20/2014
Štuujem na vysokej a už dlhší čas som rozmýšlal, že začnem niečo budovať - tento článok ma utvrdil v tom, že sa to dá
4.5 / 5 stars


Martin Hlinka
Martin Hlinka už od roku 2011 prináša na Slovensko techniky efektívneho učenia, o ktorých sa prostredníctvom jeho webov dozvedelo viac ako trištvrte milióna ľudí. Je autorom kníh a kurzov, ktorými si prešlo vyše 3000 klientov. Verí, že gramotní 21. storočia sú tí, ktorí sa vedia učiť a vzdelávať a že každý sa môže naučiť učiť sa a vzdelávať sa. Preto pomáha študentom a profesionálom vzdelávať sa rýchlejšie a lepšie. A vďaka technikám efektívneho učenia umožňuje naučiť sa angličtinu a iné cudzie jazyky aj ľuďom, ktorí na jazyky „nemali talent.“

5 komentáre

 1. Martina píše:

  Dobry vecer, chodia mi na mail Vase newslettery(dokonca kazdy pride vzdy 2x!!!) a stale nechapem, preco odsudzujete vysoke skoly – to bol bod, zial, kedy som prestala citat clanok. Ja sama mam skoncene dve – prvu preto, lebo sa to zo spolocenskeho hladiska odo mna ocakavalo a druhu preto, lebo som mala pocit, ze skola mi davala informacie a chcela som ich ziskat viac.. Ked som studovala druhu VS, uz som to nebrala ako povinnost, nestudovala som kvoli titulu, ale kvoli tomu, ze sa mi pacilo rozsirovat si vseobecny rozhlad, stretavat sa s autoritami, ktore mali medzinarodne skusenost, atd. Dokonca som ju skoncila s cervenym diplomom – to nie je chvalenkarstvo, ale poukazuje to na fakt, ze skola pre mna mala zmysel, bavila ma a nieco som sa naucila.. Urcite nechcem ziadnym sposobom dehonestovat Vasu osobu, ale zase som proti tomu, aby niekto siril demagogiu – ze vysoka skola Ta nic nenauci(hlavne by si tieto tvrdenia mali odpustit ludia, ktori na VS nestudovali vobec, nedokoncili ju, alebo ju vychodili na tahakoch bez toho, aby sa zucastnili jedinej prednasky – aj taki su..).

  • Martin Hlinka píše:

   Výborná otázka, Martina.
   Celé je to o „strate príležitosti“ a zovšeobecňovaní.

   Strata príležitosti:
   Môžete študovať akúkoľvek vysokú školu a „niečo“ sa tam naučíte. Vždy sa niečo naučíte. Otázne však je to, že či Vám toto niečo pomôže v dosiahnutí Vašich cieľov (lepšie zamestnanie, vyšší plat, podnikanie, vyššia kvalita života, lepšie vzťahy atď atď)?
   Nezamestnanosť a nezamestnanosť mladých ľudí. Vysoké percento absolventov VŠ pracujúcich na pozíciach, na ktoré sú prekvalifikovaní. Nesúlad medzi vysokoškolským vzdelaním a následnou praxou v zamestnaní. Tieto veci poukazujú, že to „niečo,“ čo sa na školách a špeciálne na VŠ učí, nespĺňa tie očakávania, ktoré mladí ľudia mali, keď na VŠ išli.
   Inými slovami: vysoké školy Vám nemusia nutne pomôcť dosiahnuť to, čo chcete. A to je vec, ktorá stojí za to, aby bola diskutovaná. Predtým, než sa zaviažete robiť 5 rokov niečo, čo Vám nič nedáva a robíte to iba kvôli tlaku spoločnosti.
   Duplom, keď na druhej strane sú iné formy vzdelania a vzdelávania, ktoré Vám pomôžu v dosiahnutí Vašich cieľov omnoho rýchlejšie, než za 5 rokov. Formy vzdelávania pre špecifický cieľ „ako podnikať,“ ktoré v tomto článku spomínam. Je to o strate príležitosti – môžete 5 rokov študovať školu, alebo môžete 5 rokov získavať praktické vzdelanie pre rozvoj Vášho podnikania.

   Čo iné školy?
   Samozrejme, ak ste študovali právo, alebo medicínu, alebo hocijakú inú školu… preto, lebo Vás to napĺňa a preto, lebo Vám to pomôže robiť povolanie, ktoré chcete, potom „dva palce hore.“ Určite chcem, aby doktor, ktorý ma bude operovať, bol expertom (a mal tým pádom VŠ). Ale to nie je predmetom tohto článku. Ak ste to pochopili ako zovšeobecňovanie, tak to nebol môj úmysel.
   Tento článok bol o tom, ako začať podnikať. A ak chce niekto podnikať, je mojou povinnosťou ho/ju upozorniť na riziká spojené so získavaním podnikateľského vzdelania formou VŠ marketing+ekonomika (nepraktické pre podnikanie, neaktuálne, nedostatočné, existujú efektívnejšie formy vzdelania). Kde nepotrebujem VŠ 5 rokov študovať, aby som sa vedel rozhodnúť, že ju študovať nechcem 🙂

 2. Igi píše:

  Ssuhlasim s Martinom.Tiez som „debil“bez VS reci a ubijajucich skolskych stereotipov,ktore bezpecne zabijaju kazdu hodnotu.Prakticke skusenosti mi umoznili fyzicky sa unavit,predat pestru zmes produktov a predat aj pozicky so 60% urokom.takze tak narazovo som bol uspesnejsi ako vzdelane bankovnictvo,co ma tesi a odpustam si aj teoreticku hantirku 5000stranovej knihy,uspokojim sa aj s jednoduchsimizenami a muzmi.Vzdelanie pouzijem podla mna ,,len frustruje a vytvara absurdne ikony a ubera zo zivota.A co sa asi asi nebude pacit ani Martinovi,www stranky su pre mna brany pekelne aj ked som uz ani tejto zavislosti neodolal a v2016 som si kupil prvy tablet.Obcas nakuknem kto ma o com chce presviedcat

  • Tím AngličtinaRýchlo píše:

   Ahoj Igor, dakujem Ti za komentar. Som rad, ze sa Ti darilo a nabral si skusenosti praxou. Kazdy ma svoje zaujmy a ked Ta webstranky nelakaju, urcite mas svoj sposob komunikacie. Maj uspesny start do noveho tyzdna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *