+421 907 744 331
Angličtina bude pre teba hračka, keď urobíš trik z tohto článku
10. February 2015
Angličtina: Ako sa naučíš angličtinu tým, že odhodíš veci, ktoré ťa brzdia 2
15. February 2015
Ukázať všetko

Objav rýchly návod, ako sa na povel koncentrovať na učenie, alebo na angličtinu

Angličtina a tvoje reflexy = ako sa na povel sústrediť na učenie angličtiny

 

Poznáš ten stav, keď sa ti nič nechce a duplom nie učiť sa angličtinu? Mal by si sa ísť učiť a naozaj sa chceš učiť… máš v sebe vnútornú motiváciu, ktorú si odhalil v minulých článkoch… máš v sebe všetky dôvody prečo sa učiť angličtinu… prečo sa učiť na skúšky, ale…

Jednoducho na angličtinu nemáš náladu? Možno si naštvaný, možno si znudený, riešiš v hlave veci zo dňa… máš chuť na všetko len nie na učenie sa angličtiny?

 

V tomto krátkom článku sa dozvieš ultra jednoduchý tip, ako s nechuťou vybabreš.

Aby si lepšie porozumel metóde z tohoto článku, prečítaj si predchádzajúce metódy ako si vybudovať zvyk učiť sa anglicky:

1+2: Ako sa naučiť angličtinu a na skúšky: Vytvor si zvyk učiť sa anglicky a učiť sa celkovo

3: Ako si nájdeš čas na hocičo. Na Angličtinu. Učenie. Hocičo.

4 – Ako si vytvoríš zvyk učiť sa angličtinu tým, že odhalíš tvoju vnútornú motiváciu

 

Máš prečítané?

Ak hej, tak poďme hacknúť učenie angličtiny:

 

Stará známa technika efektívneho učenia

Pár dní dozadu si tak sedím na obede s Michalom. Michal je klient, študent, napísal mi že či by sme sa nestretli a ja že jasné, dajme spolu obed. Tak sme si šli sadnúť do jednej z reštaurácii tu u nás v Nitre.

anglictina-1

 

Jeme polievku, potom šalát a bavíme sa o tom, ako sa mu darí s učením, ako má teraz skúškové, kde praxuje a že ho tiež baví angličtina.

A vraví mi jednu vec, ktorú chcem teraz poradiť ja tebe.

„Vždy, keď sa učím, tak počúvam jeden playlist. A už som si na to tak zvykol, že keď si pustím túto hudbu, tak mám automaticky chuť sa učiť.“

 

A ja že wow, toto je dobré, o tomto spravím článok na angličtinarýchlo!

Pamätám si, že keď sme mali u nás v triede na gympli zahraničného študenta z Mexika – Ramira, on mi vravel presne tento istý tip. Pustí si hudbu, na ktorú je už zvyknutý a ide si a učí sa. Pustí si hudbu, na ktorú je zvyknutý a má chuť automaticky sa učiť angličtinu.

Priznám sa, ja som tento tip nikdy nevyskúšal. Vždy, keď som sa učil, tak som počúval inú hudbu, lebo sústredenie pre mňa bola hračka. Ale ak zažívaš problémy s koncentráciou na učenie angličtiny, tebe tento trik s hudbou maximálne odporúčam.

Sadni si k učeniu angličtiny (alebo k učeniu) a pusti si pri tom hudbu. Vždy rovnakú. Nájdi si playlist na youtube, alebo si stiahni hudbu do mp3ky.

Uč sa pri nej. Niekoľko krát.

anglictina-2

 

Trik na angličtinu aj iné veci

Neskôr, keď pôjdeš makať na svojej angličtine, no nebudeš mať náladu… tak jednoducho zapneš svoju hudbu na učenie. Zmení sa ti stav aj nálada. Budeš sa chcieť učiť sa. A pôjde ti to od ruky. Budeš sústredený a ani nebudeš vedieť, ako ti učenie prejde. A ty budeš vedieť všetko, čo si sa chcel naučiť.

 

Choď teda a použi na učenie angličtiny tento tip s hudbou.

A samozrjeme, tento trik na koncentráciu môžeš použiť aj v iných oblastiach. Napríklad ja, teraz, keď píšem tento článok, počúvam hudbu, ktorú počúvam vždy pri písaní.

Hodinu dozadu som na písanie tohto článku o angličtine nemal chuť… teraz… bez problémov.

 

Hudbu na rýchle skoncentrovanie sa teda môžeš využiť aj v iných oblastiach, nielen na učenie.

Držím ti päste v efektívnom učení angličtiny a ak sa ti tento článok páčil, alebo ti pomohol, posuň ho ďalej, aby aj tvoji kolegovia a spolužiaci vedeli, ako sa naučiť anglicky rýchlejšie.

hodnotenie
hodnotenie článku
Date Published: 02/07/2015
nasiel som si hudbu ktora mi pomaha sa sustredit a odvtedy to ide akosi lepsie, dikyyy
4.9 / 5 stars

Martin Hlinka
Martin Hlinka už od roku 2011 prináša na Slovensko techniky efektívneho učenia, o ktorých sa prostredníctvom jeho webov dozvedelo viac ako trištvrte milióna ľudí. Je autorom kníh a kurzov, ktorými si prešlo vyše 3000 klientov. Verí, že gramotní 21. storočia sú tí, ktorí sa vedia učiť a vzdelávať a že každý sa môže naučiť učiť sa a vzdelávať sa. Preto pomáha študentom a profesionálom vzdelávať sa rýchlejšie a lepšie. A vďaka technikám efektívneho učenia umožňuje naučiť sa angličtinu a iné cudzie jazyky aj ľuďom, ktorí na jazyky „nemali talent.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *