+421 907 744 331
Angličtina: Ako sa naučíš angličtinu tým, že odhodíš veci, ktoré ťa brzdia
4. February 2015
Angličtina bude pre teba hračka, keď urobíš trik z tohto článku
10. February 2015
Ukázať všetko

Angličtina a motivácia: ako si nájdeš čas na učenie angličtiny a na hocičo iné

Premýšľaš nad tým, že by sa ti hodila angličtina, ale nemáš čas? Alebo máš času málo? Tento návod je špeciálne pre teba a umožní ti získať všetok čas, ktorý potrebuješ, aby si uskutočnil to, čo je pre teba dôležité. Naučil sa anglicky. Naučil sa niečo iné. Vytvoril si zvyk, ktorý ti zlepší život.

 

Toto je tretí diel série ako si vytvoríš zvyk učiť sa angličtinu. Aby si tomuto návodu porozumel lepšie, odporúčam ti prečítať si predchádzajúcI diel:

1+2: Ako sa naučiť angličtinu a na skúšky: Vytvor si zvyk učiť sa anglicky a učiť sa celkovo

 

Chceš čas na angličtinu? Poďme na to:

Mnoho ľudí dnes tvrdí, že nemá čas. Je to v dnešnej dobe pochopiteľná a relatívne akceptovaná výhovorka. Tak sa to aspoň hovorí…

 

Ale chceš ju TY skutočne akceptovať?

Alebo sa chceš radšej naučiť anglicky?

 

Čítaj tento článok, aby si zistil, ako to s tvojím časom v skutočnosti je. Už o chvíľu odhalíme, ako získaš čas na učenie angličtiny, na učenie na skúšky a tiež na úplne hocičo len budeš chcieť!

anglictina-ako-najst-cas-1

Ale ja nemám čas hľadať čas!

 

Chceš čas?

V kurze Angličtina Rýchlo ti viem poskytnúť tucet tipov, kde nájdeš čas na učenie sa angličtiny, alebo na učenie sa, alebo na robenie iných veí. Chcel by si také niečo?

Mať viac času?

??

 

Jasné, kto by nechcel… Čas sú peniaze… Pre niektorých je čas viac, než peniaze…

Ale.

Je tu jedno veľké ALE:

 

Mať viac času je ti nanič, ak angličtina nie je tvoja priorita

Tieto tipy ako a kde nájdeš čas sú ti úplne na nič. Ak angličtina (alebo učenie) nie je tvoja priorita. Ešte raz: Ak angličtina (alebo hocičo iné, na čom pracuješ) nie je tvoja priorita, tipy ako získaš čas, sú ti úplne nanič.

Ako je to možné?

Chceš vysvetlenie?

anglictina-ako-najst-cas-2

Námietka „nemám čas“ v skutočnosti znamená „nie je to moja priorita, mám niečo iné“

Všetci máme rovnaké množstvo času. 24 hodín denne. 1440 minút. 86400 sekúnd.

Tik.

Tak.

Tik.

Tak.

 

Všetci máme rovnaké množstvo času. A pozri, niektorí ovládajú angličtinu. Niektorí si nájdu čas na učenie sa. Angličtina a učenie je pre nich hračka. Niektorí ľudia na angličtinu majú čas…

Ako to robia??

??

 

Ak čakáš sofistikovné vysvetlenie, tak sa ho nedočkáš. Pretože riešenie je úplne, absolútne, jednoduché:

 

Nájdu si čas na učenie angličtiny tým, že ho vezmú z niečoho iného.

 

Menej televízie. Menej facebookovania a pozerania vtipných obrázkov. Využitie mŕtveho času (tie tipy z Angličtina Rýchlo).  Veci, ktoré predtým robili 30 minút, náhle dokážu spraviť za 10. Upratovanie netrvá 2 hodiny, ale iba hodinu (pri počúvaní angličtiny).

Prečo by toto niekto robil? Prečo by sa niekto chcel vzdať televízie a iných závislosti?

Pretože angličtina sa preňho stala priorita!

A ja tvrdím, že…

anglictina-ako-najst-cas-3

Angličtina by mala byť jednou z TOP priorít každého žijúceho človeka na tejto planéte.

 

Keď vieš anglicky, odrazu môžeš získať oveľa lepšiu prácu. Menej sa v nej stresuješ, si pokojnejší doma. Doma viac vládzeš, viac času stráviš s rodinou a s tvojimi blízkymi. Viac si ten čas užiješ. Viac sa zabavíš.

Odrazu môžeš mať oveľa lepšie platenú prácu. Viac peňazí = lepšie zabezpečená rodina. Už ťa viac netrápi kríza, lebo máš ušetrené. Môžeš si kúpiť veci, po ktorých dnes túžiš. Angličtina = viac peňazí.

Angličtina = lepšie vzdelanie. Toto tvrdím každému a budem to tvrdiť stále = Vďaka angličtine a knihám a kurzom v angličtine sa mi doslova zmenil život.

Najlepšie knihy, čo som kedy čítal, boli v angličtine. A stále ešte nie sú preložené do slovenčiny. Možno ani len nebudú. To je tvoja výhoda, keď vieš anglicky!

 

Príležitosť ako hrom!

Anglicky hovoriaci internet = príležitosť ako hrom! Slovensky hovorí 5,5 milióna ľudí, vraj okolo ďalších 4,5 milióna v zahraničí. Angličtinu používa takmer miliarda ľudí!

 

Máš problém s uplatnením sa na Slovensku? Nebaví ťa tvoja práca na Slovensku? V zahraničí na teba čaká 100x viac príležitostí! Stačí sa naučiť angličtinu!

 

S angličtinou môžeš cestovať. Ísť na dovolenku ďalej než do Chorvátska (hoci je tam pekne). S angličtinou môžeš… doplň ty: ______________________________.

 

Prečo je toto dôležité? Prečo ti toto vykladám?

 

Vieš, my si častokrát uvedomujeme, že „áno, že potrebujem vedieť anglicky…“ ale keď to takto spíšeš… keď to máš takto na obrazovke pred sebou… tak tomu omnoho lepšie porozumieš. Lepšie rozumieš tomu, že angličtina ti prinesie lepší život.  A preto musí byť tvojou prioritou.

 

Teraz si ju daj do kontrastu s dôvodmi, prečo vraj na angličtinu nemáš čas.

 

Čo je dôležitejšie?

Vyšší plat po zvyšok môjho života, alebo večer strávený pri televízii?

Lepší život pre mňa a moju rodinu, alebo facebookovanie a čítanie konšpiračných článkov na internete, alebo iných článkov na internete, alebo…

Lepšia práca a viac času na rodinu, alebo… (doplň inú činnosť, ktorú robíš)

 

anglictina-ako-najst-cas-4

 

Teraz tu sedíš, čítaš tento text, premýšľaš nad týmito otázkami, premýšľaš nad tvojimi prioritami, nad tým, čo je pre teba dôležité… už začínaš rozumieť, že je to tvojich prioritách?

 

Čo sú moje priority?

 

Sedenie pri televízii? Alebo chcem naozaj vedieť anglicky? Aby som mal vyšší plat? Viac času? Lepšie vzdelanie? Aby sa moja rodina mala lepšie? Aby som mal lepšiu budúcnosť?

 

Prečo by mala byť angličtina moja priorita?

 

Ak je angličtina tvoja priorita, čas si nájdeš vždy. Ak by si potreboval poradiť, kde, tak ti rád poradím v kurze Angličtina Rýchlo.

 

Toľko dnes ku prioritám. Stanov si angličtinu ako svoju prioritu.

 

Ak si potrebuješ ujasniť, ako na to, pomôže ti cvičenie 3X3 prečo, ktoré rozoberám v ďalšom článku.

 

Ako sa ti páčil tento návod? Pomohol ti? Daj mi vedieť v komentári, či si si stanovil angličtinu ako svoju prioritu a čo ťa k tomu viedlo.

 

hodnotenie
hodnotenie článku
Date Published: 02/06/2015
som mamička na materskej a napriek tomu ze mam toho casu pocas dna len malo, vdaka tebe som si to zorganizovala tak, ze sa dokazem denne ucit ajked len kratsie casove useky 🙂
4.7 / 5 stars

Martin Hlinka
Martin Hlinka už od roku 2011 prináša na Slovensko techniky efektívneho učenia, o ktorých sa prostredníctvom jeho webov dozvedelo viac ako trištvrte milióna ľudí. Je autorom kníh a kurzov, ktorými si prešlo vyše 3000 klientov. Verí, že gramotní 21. storočia sú tí, ktorí sa vedia učiť a vzdelávať a že každý sa môže naučiť učiť sa a vzdelávať sa. Preto pomáha študentom a profesionálom vzdelávať sa rýchlejšie a lepšie. A vďaka technikám efektívneho učenia umožňuje naučiť sa angličtinu a iné cudzie jazyky aj ľuďom, ktorí na jazyky „nemali talent.“

4 komentáre

  1. Simona píše:

    uplne ano, anglictinu sa ucim uz niekolko rokov, nejake poznatky z nej uz mam, ale tento clanok bol uzasny, inspirujuci. dakujem zan!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *